Udostępnij teraz w social media:

Uwielbiasz motyw Adapta GTK, ale nie jesteś zadowolony z domyślnego schematu kolorów cyjan? Jeśli tak, możesz zainteresować się pakietem kolorów motywu Adapta GTK. Zawiera ten sam świetny projekt Adapta, ale daje użytkownikom różne opcje kolorów, takie jak fioletowy, czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy i wiele, wiele innych!

Pobierz pakiet kolorów motywu Adapta GTK

Pobieranie pakietu kolorów motywu Adapta GTK odbywa się za pośrednictwem strony internetowej Gnome-look.org. Możliwe jest jednak również pobranie surowego kodu źródłowego za pośrednictwem GitHub, choć nie jest to zalecane.

Aby uzyskać najnowszy pakiet kolorów motywu Adapta GTK do użytku w tym przewodniku, zacznij od odwiedzenia swojej strony na Gnome-look.org. Na stronie Gnome-look.org znajdź przycisk „Pliki” i wybierz go, aby wyświetlić dostępne pliki do pobrania.

Przejrzyj listę i wybierz plik „adaptta-gtk-theme-colorpack_3.94.0.149.tar.xz”. Następnie kliknij duży niebieski przycisk „Pobierz”, aby zapisać go na komputerze z systemem Linux.

Sprawdź -   Jak grać w Crusader Kings II na Linuksie

Uwaga: zignoruj ​​pakiety DEB wymienione na stronie pakietu kolorów motywu Adapta GTK, ponieważ dotyczą one tylko Ubuntu i Debiana i nie są istotne w tym przewodniku.

Po zakończeniu pobierania „adaptta-gtk-theme-colorpack_3.94.0.149.tar.xz” otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść powłokę z katalogu domowego (~) do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Wyodrębnianie pakietu kolorów motywu Adapta GTK

Pakiet kolorów motywu Adapta GTK jest dystrybuowany do użytkowników systemu Linux za pośrednictwem skompresowanego archiwum TarXZ. Aby uzyskać dostęp do plików motywu w archiwum, należy rozpakować plik. Używając smoła polecenie poniżej, wypakuj zawartość „adaptta-gtk-theme-colorpack_3.94.0.149.tar.xz”.

tar xvf adapta-gtk-theme-colorpack_3.94.0.149.tar.xz"

Po rozpakowaniu archiwum usuń archiwum TarXZ z folderu pobierania za pomocą rm Komenda.

rm adapta-gtk-theme-colorpack_3.94.0.149.tar.xz

Następnie utwórz nowy folder o nazwie „A Colours”. Utworzenie tego folderu jest konieczne, ponieważ katalog „Pobrane” będzie wypełniony wieloma różnymi plikami z pakietu kolorów, co utrudni sortowanie.

mkdir -p "A Colors"

Przenieś wszystkie wyodrębnione pliki motywów i foldery do „Kolorów Adapta” za pomocą mv Komenda.

mv Adapta*/ "A Colors"

Przenieś terminal do folderu „A Colours” za pomocą PŁYTA CD.

cd "A Colors"

Instalowanie pakietu kolorów motywu Adapta GTK

Po pobraniu pakietu kolorów motywu Adapta GTK i rozpakowaniu go na komputer z systemem Linux można rozpocząć instalację. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej, aby wszystko skonfigurować.

Sprawdź -   Jak dostosować Gmaila w internecie

Pojedynczy użytkownik

Ustawienie pakietu kolorów motywu Adapta GTK jako pojedynczego użytkownika oznacza przeniesienie jednego (lub wszystkich) motywów zawartych w zdekompresowanym archiwum do folderu zwanego „.themes” w katalogu domowym (~).

Aby rozpocząć proces instalacji, utwórz nowy katalog w folderze domowym użytkownika, do którego jesteś aktualnie zalogowany mkdir Komenda. Pamiętaj, że niektóre komputery z systemem Linux tworzą ten folder, więc możesz już mieć ten katalog.

mkdir -p ~/.themes

Po skonfigurowaniu nowego folderu „.themes” użyj ls polecenie w folderze „Kolory”, aby zobaczyć różne motywy Adapta GTK zawarte w pakiecie kolorów.

ls

Przejrzyj ls i wybierz motyw Adapta, który chcesz zainstalować jako pojedynczy użytkownik. Następnie wprowadź poniższe polecenie, aby tak się stało.

mv Adapta-Color  ~/.themes/

Alternatywnie zainstaluj każdy motyw zawarty w pakiecie jako pojedynczy użytkownik, uruchamiając to polecenie.

mv Adapta-* ~/.themes/

W całym systemie

Jeśli chcesz, aby wszyscy użytkownicy w systemie Linux mieli dostęp do pakietu kolorów motywu Adapta GTK, zainstaluj system. Aby to zrobić, zacznij od uruchomienia ls Komenda. Ls wyświetli wynik wszystkich motywów w katalogu „A Colour”.

ls

Przejrzyj dane wyjściowe ls i wybierz motyw, który chcesz zainstalować z pakietu kolorów. Następnie użyj poniższego polecenia, aby tak się stało.

sudo mv Adapta-Color /usr/share/themes/

Lub, jeśli wolisz, aby każdy motyw zawarty w pakiecie był dostępny dla wszystkich, zainstaluj za pomocą następującego polecenia.

sudo mv Adapta-* /usr/share/themes/

Aktywuj pakiet kolorów motywu Adapta GTK w systemie Linux

Zainstalowanie pakietu kolorów motywu Adapta GTK w systemie Linux nie spowoduje, że będzie to domyślna skórka dla komputera z systemem Linux. Zamiast tego musisz przejść przez ustawienia systemowe w środowisku pulpitu i zmienić je, aby tak się stało.

Sprawdź -   Jak odzyskać usunięte notatki programu Windows 10 Sticky Notes

Aby zmienić domyślny motyw GTK w systemie Linux na jeden z wielu motywów w pakiecie kolorów Adapta GTK, uruchom ustawienia systemowe. Po otwarciu obszaru ustawień poszukaj „Wygląd” lub „Motyw” i wybierz z listy jeden z motywów kolorów Adapta.

Czy zastanawiasz się, jak zmienić domyślny motyw GTK w środowisku Linux? Nie martw się! Mamy twoje plecy! Przejrzyj poniższą listę, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące przełączania domyślnego motywu środowiska pulpitu!