Jak zainstalować program Microsoft Visual Studio Code w systemie Linux

Chcesz zapoznać się z Visual Studio Code firmy Microsoft w systemie Linux, ale nie wiesz, jak to zrobić? Jeśli tak, ten przewodnik może pomóc! Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak skonfigurować program Visual Studio Code w systemie Linux!

Instrukcje Ubuntu

Aplikacja Microsoft Visual Studio Code działa w systemie Linux, w tym Ubuntu. Aby aplikacja działała na Twojej ulubionej dystrybucji Linuksa podobnej do Ubuntu, przejdź do oficjalna strona pobierania VSC i weź pakiet DEB. Po pobraniu pakietu DEB na komputer uruchom sesję terminala i użyj polecenia CD, aby przejść z katalogu domowego (~ /) do folderu ~ / Downloads.

Uwaga: Visual Studio Code jest dostępny tylko dla 64-bitowej wersji Ubuntu. Niestety, nie ma wersji 32-bitowej i nie wydaje się, aby Microsoft kiedykolwiek ją wydał.

cd ~/Downloads

W ~ / Downloads uruchom polecenie dpkg. Uruchomienie tego polecenia rozpocznie instalację pakietu na komputerze z systemem Ubuntu.

sudo dpkg -i code_*_amd64.deb

Po zakończeniu instalacji pakietu na komputerze z systemem Ubuntu Linux możesz zauważyć pewne błędy. Te błędy nie zawsze się zdarzają, ale kiedy już się pojawią, można je szybko usunąć, uruchamiając polecenie apt install z przełącznikiem „f”.

sudo apt install -f

Po uruchomieniu polecenia fix Visual Studio Code będzie działać w systemie Ubuntu.

Instrukcje Debiana

Ponieważ jest dostępny pakiet DEB, Visual Studio Code będzie działać dobrze na Debianie. Jednakże, jeśli jesteś użytkownikiem Debiana, może być konieczne włączenie zewnętrznego źródła oprogramowania, ponieważ może ono zawierać zależności, które nie zostały znalezione (lub są nieaktualne) w obecnym repozytorium Debiana.

Aby włączyć źródło oprogramowania, uruchom okno terminala i uzyskaj uprawnienia administratora, uruchamiając polecenie su.

Uwaga: nie możesz użyć su? Zamiast tego działa Sudo!

su -

lub

sudo -s

Teraz, gdy masz dostęp do roota w terminalu, uruchom polecenie Curl i pobierz klucz zwalniający.

curl https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc | gpg --dearmor > microsoft.gpg

Dodaj klucz Microsoft GPG do użytkownika root za pomocą polecenia instalacji.

install -o root -g root -m 644 microsoft.gpg /etc/apt/trusted.gpg.d/
With the GPG key working on Debian, it's time to add the software repository.

sh -c 'echo "deb [arch=amd64] https://packages.microsoft.com/repos/vscode stable main" > /etc/apt/sources.list.d/vscode.list'

Po dodaniu nowego źródła oprogramowania do Debiana, musisz zainstalować pakiet „apt-transport-https” na swoim komputerze. Jest to pakiet wymagany, ponieważ repozytorium oprogramowania Microsoftu to HTTPS, a Debian nie może obsłużyć tych połączeń po wyjęciu z pudełka.

apt-get install apt-transport-https

Pakiet transportowy HTTPS działa w Apt / Apt-get. Teraz pora na uruchomienie polecenia „update”.

apt-get update

Na koniec zainstaluj Visual Studio Code na swoim komputerze z systemem Debian Linux z

apt-get install code

Arch instrukcje Linux

Kod Microsoft Visual Studio jest dostępny na AUR. Aby go zainstalować, uruchom terminal i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Zainstaluj pakiety Base-devel i Git na swoim komputerze Arch.

sudo pacman -S base-devel git

Krok 2: Sklonuj pakiet Visual Studio Code AUR za pomocą Git.

git clone https://aur.archlinux.org/visual-studio-code-bin.git

Krok 3: CD do folderu kodu.

cd visual-studio-code-bin

Krok 4: Skompiluj pakiet i zainstaluj go na komputerze Arch Linux. Pamiętaj, aby przeczytać komentarze, jeśli napotkasz problemy.

makepkg -sri

Instrukcje Fedory

Jest dostępne repozytorium RPM dla kodu wizualnego firmy Microsoft. Jeśli jesteś użytkownikiem Fedory, możesz to skonfigurować. Aby to skonfigurować, uruchom okno terminala i uzyskaj uprawnienia administratora za pomocą su.

su –

Teraz, gdy masz już roota, skonfiguruj klucz GPG Repo.

rpm --import https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc

Po zaimportowaniu klucza nadszedł czas, aby włączyć Repo.

sh -c 'echo -e "[code]nname=Visual Studio Codenbaseurl=https://packages.microsoft.com/yumrepos/vscodenenabled=1ngpgcheck=1ngpgkey=https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc" > /etc/yum.repos.d/vscode.repo'

Następnie uruchom aktualizację DNF.

sudo dnf check-update

Na koniec zainstaluj program w Fedorze za pomocą:

sudo dnf install code -y

Instrukcje OpenSUSE

Repozytorium RPM działa świetnie w Fedorze, ale działa również w OpenSUSE. Aby to działało, musisz zaimportować klucz GPG i dodać repozytorium do swojego systemu.

rpm --import https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc

sh -c 'echo -e "[code]nname=Visual Studio Codenbaseurl=https://packages.microsoft.com/yumrepos/vscodenenabled=1ntype=rpm-mdngpgcheck=1ngpgkey=https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc" > /etc/zypp/repos.d/vscode.repo'

Po skonfigurowaniu klucza Repo i GPG zainstaluj Visual Studio Code w OpenSUSE za pomocą poniższych poleceń Zypper.

zypper refresh

zypper install code

Instrukcje Flatpak

Visual Studio Code jest dostępny na Flatpak, więc możesz go zainstalować w prawie każdej dystrybucji Linuksa. Aby go zainstalować, przejdź do naszego samouczka i skonfiguruj środowisko wykonawcze Flatpak. Następnie wprowadź poniższe polecenia instalacji.

flatpak install flathub com.visualstudio.code.oss

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Instrukcje dotyczące pakietu Snap

Visual Studio Code znajduje się w sklepie Snap. Aby to działało, przejdź do naszego samouczka, jak włączyć Snapd. Następnie, gdy już działa, wprowadź poniższe polecenie, aby zainstalować program.

sudo snap install vscode --classic