12/08/2021

Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Catalina

Udostępnij teraz w social media:

Następna wersja systemu macOS nosi nazwę Catalina, a dziś została wydana jego pierwsza publiczna wersja beta. Oznacza to, że każdy posiadacz komputera Mac może wypróbować wersję beta nadchodzącego systemu operacyjnego. Konto programisty Apple nie jest potrzebne. Oto, jak możesz zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Catalina.

Zainstaluj publiczną wersję beta systemu macOS Catalina

Jeśli nie śledzisz tego na komputerze Mac, przełącz się na to przed kontynuowaniem. Warto też najpierw wykonać kopię zapasową plików, na wszelki wypadek. To jest oprogramowanie w wersji beta i coś może się nie udać.

Sprawdź -   Jak uniemożliwić użytkownikom wyłączanie aplikacji startowych w systemie Windows 10

Odwiedź tę stronęi zaloguj się za pomocą Apple ID, którego używasz na Macu.

Po zalogowaniu się będziesz musiał zarejestrować swój komputer Mac w programie publicznej wersji beta. Kliknij łącze, aby kontynuować.

Na następnej stronie kliknij przycisk „Pobierz narzędzie macOS Public Beta Access Utility”, aby pobrać pakiet.

Poszukaj go w folderze Pobrane i zainstaluj. Pakiet zaleci wykonanie kopii zapasowej komputera Mac, jeśli nie wykryje kopii zapasowej Time Machine. Poinformuje również, że aplikacja Asystent opinii zostanie zainstalowana na komputerze Mac. Nie ma możliwości rezygnacji z instalacji tej aplikacji.

Pakiet zostanie zainstalowany w ciągu kilku sekund i uruchomiona zostanie aplikacja Asystent opinii. Przełącz się na to najpierw i zaakceptuj umowę wyświetlaną na ekranie. W tle uruchomi się aktualizacja oprogramowania i sprawdzi dostępność aktualizacji, ale jeśli nie zaakceptujesz umowy dotyczącej aplikacji Feedback Assistant, zakończy się niepowodzeniem.

Sprawdź -   Jak głośny jest zbyt głośny?

Po skonfigurowaniu aplikacji Feedback Assistant ponownie sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania w ten sam sposób, w jaki aktualizujesz system macOS.

Po wykryciu aktualizacji możesz ją pobrać i zainstalować. Ponownie zainstaluje się jak każda inna aktualizacja systemu macOS.

Publiczna wersja beta systemu macOS Catalina jest teraz świeża. Wszyscy próbują uzyskać do niego dostęp, a witryna czasami informuje, że jest aktualizowana. W końcu uda ci się uzyskać publiczne narzędzie dostępu do wersji beta, ale pobieranie wersji beta Cataliny przez macOS będzie powolne. Warto poczekać dzień lub dwa, aby uzyskać aktualizację.

Aktualizacja nie jest trwała, tj. Możesz wrócić do stabilnej wersji systemu macOS Mojave. Po przejściu do wersji beta Cataliny będziesz nadal otrzymywać inne publiczne wersje beta, które zostały wydane. Wersje beta są zwykle jedną wersją za kompilacjami deweloperskimi, ale mimo to otrzymasz każdą pojedynczą wersję beta prowadzącą do ostatecznego, stabilnego wydania i wszystkich kolejnych publicznych wersji beta.

Sprawdź -   Jak wysyłać notatki do siebie na Slacku

x