Udostępnij teraz w social media:

Microsoft ma nową wersję Edge, która jest oparta na Chromium. Użytkownicy programu Insider mogą go zainstalować, jeśli chcą, ale nadal jest on w wersji beta. Jeśli jesteś na stabilnym kanale systemu Windows 10 i chcesz wypróbować Edge oparty na Chromium, możesz spróbować uruchomić tę wyciekłą kompilację. Wspaniałą rzeczą w Edge działającej w Chromium jest to, że tysiące rozszerzeń Chrome, które są już dostępne w Chrome Web Store, będą mogły na nim działać. Nie będziesz musiał czekać, aż Twoje ulubione rozszerzenie zostanie przeniesione do Edge w celu użycia. Oto, jak możesz zainstalować rozszerzenia Chrome w Chromium Edge.

Sprawdź -   Jak dostosować cień w systemie Windows 10

Rozszerzenia Chrome w Chromium Edge

Uruchom Chromium Edge i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Z menu, które się otworzy, wybierz Rozszerzenia. Strona Rozszerzenia w Chromium Edge pokazuje, gdzie możesz uzyskać rozszerzenia stworzone specjalnie dla Edge, skróty klawiaturowe, które możesz skonfigurować dla zainstalowanych rozszerzeń, a co ważniejsze, umożliwiają instalowanie rozszerzeń z innych sklepów. W lewym dolnym rogu tej strony znajduje się przełącznik służący tylko do tego; włącz to.

Odwiedzić ten link w Chromium Edge i przeniesie Cię na stronę rozszerzeń Chrome Web Store. Poszukaj rozszerzenia, które chcesz zainstalować, i kliknij przycisk Dodaj do Chrome. Otrzymasz monit z prośbą o potwierdzenie, że chcesz zainstalować rozszerzenie i wymagane uprawnienia.

Sprawdź -   Jak pobrać określone aktualizacje systemu Windows 10

Po przyznaniu rozszerzenie zostanie zainstalowane i będziesz mógł z niego korzystać.

Odinstaluj rozszerzenie

Aby odinstalować rozszerzenie Chrome z Chromium Edge, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz Rozszerzenia z menu. Na stronie Rozszerzenia zobaczysz wszystkie rozszerzenia, Chrome lub inne, które zainstalowałeś w Chromium Edge.

Kliknięcie przełącznika obok rozszerzenia spowoduje jego wyłączenie. Aby je usunąć, kliknij przycisk usuwania pod rozszerzeniem, które chcesz usunąć.

Wszystkie rozszerzenia, które instalujesz z Chrome Web Store, powinny działać w Chromium Edge. Wydaje się, że nie brakuje w nim żadnych funkcji Chrome, które mogą wydawać się oczywiste, ale Microsoft mógł wprowadzić pewne zmiany pod maską. Używa Chromium, ale z pewnymi modyfikacjami, np. Synchronizuje ustawienia z kontem Microsoft, a nie kontem Gmail. Rozszerzenia korzystające z konta Gmail w przeglądarce mogą nie działać.

Sprawdź -   Jak przełączać aplikacje w widoku listy w systemie Windows 10