Jak zainstalować rozszerzenia Chrome w przeglądarkach opartych na Chromium

Chrome to popularna przeglądarka internetowa Google, ale ma również wersję open source o nazwie Chromium. Chromium to nie tylko przeglądarka typu open source, jest on również używany przez inne przeglądarki jako silnik renderujący, na którym można budować. Najnowszą przeglądarką, która konwertuje się na bazę Chromium, jest Edge firmy Microsoft, ale są też inne, wśród których warto wymienić Operę. Wspaniałą cechą przeglądarki korzystającej z Chromium jest to, że wszystkie rozszerzenia Chrome są z nią automatycznie zgodne. Gdy już to wiesz, możesz z łatwością zainstalować rozszerzenia Chrome w przeglądarce. Oto jak.

Rozszerzenie Chrome w przeglądarce opartej na Chromium

Upewnij się, że dana przeglądarka jest rzeczywiście oparta na Chromium. Szybkie wyszukiwanie w Google powie, czy tak jest, czy nie. Strona internetowa przeglądarki prawdopodobnie również ujawni te informacje.

Aby zainstalować rozszerzenie Chrome w przeglądarkach Chromium, odwiedź Chrome Web Store w przeglądarce. Poszukaj rozszerzenia, które chcesz zainstalować. Strona rozszerzenia wyświetli przycisk instalacji lub zobaczysz go w innym miejscu na tej samej karcie. Będzie się różnić w zależności od przeglądarki. Może być również konieczne przyznanie uprawnień do instalowania rozszerzeń z Chrome Web Store. Przycisk instalacji może pojawić się po udzieleniu zgody, tak jak w przypadku Opery.

Gdy pojawi się przycisk instalacji, kliknij go. Proces instalacji może się ponownie różnić w zależności od przeglądarki. Opera po prostu dodaje rozszerzenie do strony rozszerzeń i musisz kliknąć przycisk Instaluj pod nim, aby faktycznie rozpocząć instalację. Oznacza to, że masz dwa przyciski instalacyjne do kliknięcia; jeden w sklepie internetowym Chrome i jeden w przeglądarce Opera. Jest to środek bezpieczeństwa, ale inne przeglądarki, takie jak Edge, są znacznie bardziej wyrozumiałe.

Po zainstalowaniu rozszerzenia możesz go używać w taki sam sposób, jak w przeglądarce Chrome.

Przeglądarki oparte na Chromium mają dedykowaną stronę rozszerzeń, na której wymienione są wszystkie zainstalowane rozszerzenia. Jeśli chcesz je włączyć / wyłączyć lub odinstalować, musisz odwiedzić stronę rozszerzeń. Na stronie znajdziesz przycisk Odinstaluj lub przycisk zamykania lub krzyżyka, który możesz kliknąć, aby usunąć rozszerzenie.

Podczas gdy wiele przeglądarek używa Chromium jako podstawy, nadal używają własnego interfejsu użytkownika i budują na nim, aby dodać funkcje. Może to spowodować, że niektóre ustawienia nie będą zgodne z oczekiwaniami, ale poza tym nic nie utrudnia instalacji rozszerzenia Chrome w przeglądarce Chromium. Naprawdę musisz tylko dowiedzieć się, jak przyznać uprawnienia i uzyskać dostęp do zainstalowanych rozszerzeń w przeglądarce.

x