Jak zainstalować Shadery dla Minecraft UWP

Minecraft nie ma najbardziej wyszukanej, najbardziej zaawansowanej grafiki. W końcu jest to gra zbudowana z bloków, jednak użytkownicy mogli sprawić, że wygląda znacznie lepiej niż po wyjęciu z pudełka z paczkami tekstur. Pakiety tekstur są świetne, ale jeśli chcesz nadać Minecraftowi hiperrealistyczny wygląd, najlepszym rozwiązaniem są shadery. Oto, jak zainstalować Shadery na Minecraft UWP dla Windows 10.

Shadery dla Minecraft UWP

Nie ma wielu shaderów dostępnych dla Minecraft UWP. Te, które są zbudowane dla wersji Java, nie będą działać z wersją UWP gry, co oznacza, że ​​twoje wybory będą ograniczone. To powiedziawszy, nadal możesz znaleźć kilka ładnie wyglądających shaderów do gry. Po prostu upewnij się, że jest przeznaczony dla systemu Windows 10 lub dla wersji aplikacji UWP. Ze względu na ten post idziemy z Chocapic Shaders. Śmiało, poszukaj innego modułu cieniującego i pobierz go. Zostanie pobrany jako plik .mcpack.

Zainstaluj Shadery dla Minecraft UWP

Przejdź do folderu, do którego pobrałeś moduł Shader. Domyślnie zostanie wykryty jako plik, który można otworzyć za pomocą Minecrafta. Kliknij go dwukrotnie, a otworzy się Minecraft. Zobaczysz komunikat „Rozpoczęto importowanie”.

Import trwa tylko kilka sekund, więc powinieneś zobaczyć kolejny komunikat z informacją, że import się powiódł.

Kliknij przycisk Ustawienia na ekranie powitalnym gry, a następnie wybierz „Zasoby globalne” z kolumny po lewej stronie. W okienku po prawej stronie zobaczysz dodany moduł cieniujący. Wybierz go i kliknij przycisk plus, aby go dodać. Wróć do ekranu głównego.

Załadowanie Shadera zajmie kilka sekund, ale kiedy to nastąpi, widok świata za przyciskami na głównym ekranie Minecrafta zmieni się, aby odzwierciedlić dodane przez Ciebie Shadery. Śmiało i załaduj świat do zabawy.

Odinstaluj shadery

Jeśli chcesz usunąć moduł cieniujący z Minecrafta, możesz go wyładować, aby ładowała się tylko domyślna tekstura lub możesz go całkowicie odinstalować. Aby rozładować moduł cieniujący, otwórz Minecraft, kliknij przycisk Ustawienia iw kolumnie po lewej stronie wybierz Zasoby globalne. W panelu po prawej stronie wybierz moduł Shader i kliknij znajdujący się pod nim przycisk minus. To go rozładuje.

Aby go odinstalować, dotknij skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. Wprowadź następujące dane i naciśnij klawisz Enter.

%LocalAppData%

W otwartym folderze przejdź do następującej lokalizacji i usuń moduł cieniujący z folderu „resource_packs”.

PackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangresource_packs

Ograniczenia

Shadery mają tendencję do spowalniania Minecrafta lub wymagają bardziej wydajnego systemu, aby gra działała płynnie. Po zainstalowaniu modułu cieniującego możesz zauważyć znaczne spowolnienie wersji UWP.

Shader dla Minecraft UWP przypomina pakiet tekstur z pewnymi różnicami. Te różnice są bardziej widoczne w wersji Java, ale nie tak bardzo w wersji UWP. Tutaj będziesz musiał zarządzać własnymi oczekiwaniami.