Jak zainstalować skórkę odtwarzacza VLC w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Odtwarzacz VLC jest znany ze swoich funkcji i możliwości odtwarzania wielu rodzajów plików. Jego interfejs nie ma o czym pisać. Jest to prosty, pozbawiony sensu interfejs użytkownika, który nie dba o wygląd, użyteczność, a nawet dostępność. Jeśli nie podoba ci się domyślny interfejs użytkownika, możesz go całkowicie zmienić za pomocą skórki odtwarzacza VLC.

Nie jest to coś, czego można się spodziewać, ale jedną z funkcji aplikacji jest obsługa skórek i nie brakuje ich. Większość skórek jest darmowa i można je znaleźć online. Skórka zostanie pobrana jako plik VLT lub jako archiwum, które po rozpakowaniu będzie zawierało plik VLT. W tym poście użyjemy VLC – MinimalX.

Zainstaluj skórkę odtwarzacza VLC

Znajdź skórkę, której chcesz użyć, i przenieś ją do folderu, w którym przypadkowo jej nie usuniesz.

Otwórz odtwarzacz VLC i wybierz Narzędzia> Preferencje.

Wybierz Interfejs w oknie Preferencje i wybierz opcję „Użyj niestandardowej skórki”. Po wybraniu tej opcji pojawi się nowe pole wyboru skórki. Kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz plik VLT, który jest skórką odtwarzacza. Kliknij Zapisz i zamknij odtwarzacz VLC.

Gdy następnym razem otworzysz odtwarzacz VLC, zostanie on załadowany z nową skórką.

Usuń skórę

Jeśli nie lubisz skórki, możesz ją usunąć z preferencji odtwarzacza VLC. Otwórz preferencje i wybierz kartę Interfejs. Wybierz opcję „Użyj stylu macierzystego”, aby wrócić do domyślnego interfejsu, lub pozostaw opcję „Użyj niestandardowej skórki” i kliknij przycisk Przeglądaj, aby wybrać inną skórkę. Będziesz musiał zamknąć i otworzyć odtwarzacz VLC, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

  Czy przeglądanie wiadomości e-mail jest bezpieczne?

Skórki i kontrolki VLC

Skórki VLC są właśnie takie; są innym opakowaniem odtwarzacza multimedialnego. Zmieniają wygląd, ale nie zmieniają, nie dodają ani nie pomijają żadnych funkcji. Powiedzieli, że mogą je ukryć. Po zainstalowaniu nowej skórki odtwarzacza VLC sprawdź, gdzie znajdują się często używane elementy sterujące.

Skróty klawiaturowe odtwarzacza VLC będą nadal działać, więc jeśli nie możesz na przykład znaleźć preferencji odtwarzacza VLC, możesz nacisnąć Ctrl + P, aby je otworzyć.

Nie trzeba dodawać, że niektóre skórki są lepsze od innych. Niektóre skupiają się na zwiększeniu atrakcyjności interfejsu użytkownika lub mniejszym zagraceniu, podczas gdy inne koncentrują się zarówno na użyteczności, jak i estetycznym wyglądzie. Większość skórek, niezależnie od ich wieku, będzie działać z najnowszą wersją odtwarzacza VLC, ale będą pewne wyjątki.

  Jak wypróbować różne środowiska pulpitu w systemie Ubuntu

x