Skórki Rainmeter są zwykle dystrybuowane / publikowane jako pliki RMSKIN. Są łatwe w instalacji; uruchomisz plik, a Rainmeter zajmie się resztą. Te pliki mają wszystko, czego potrzebuje skóra, i wyglądają tak, jak powinny. Każda skóra ma w sobie co najmniej jeden plik INI, który, jeśli go kiedyś edytowałeś, zmienia sposób jego zachowania. W rzadkich przypadkach możesz znaleźć skórkę Rainmeter, która jest tylko plikiem INI. Uruchomienie go za pomocą Rainmeter nic nie da. Nie zostanie zainstalowany. Oto jak zainstalować skórkę Rainmeter z pliku INI.

Plik INI miernika deszczu

Zanim wyjaśnimy, jak zainstalować skórkę Rainmeter z pliku INI, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób zainstalowana jest sama aplikacja. Rainmeter może być zainstalowany jako zwykła aplikacja lub jako aplikacja przenośna.

Sprawdź -   Jak nagrywać dwa okna obok siebie w systemie Windows 10

Typ instalacji decyduje, gdzie tworzony jest folder Skórki. Jeśli masz standardową instalację, folder Skórki będzie w następującej lokalizacji.

C:UsersYourUserNameDocumentsRainmeterSkins

Jeśli wybrałeś wersję przenośną, folder Skins będzie w folderze, który utworzyłeś / wybrałeś podczas instalacji.

Teraz, gdy wiesz, gdzie jest folder Skórki, otwórz go. Wewnątrz tego folderu utwórz nowy folder i nazwij go tak samo, jak skórka, którą chcesz zainstalować lub taki, który powie ci, do czego służy skórka. Przenieś plik INI będący skórką Rainmeter do tego folderu.

Wyjdź z Rainmeter i uruchom go ponownie. Uzyskaj dostęp do jego ustawień, a na karcie Skórki zobaczysz nowy folder dodany do skórki. Rozwiń go, a pod nim pojawi się plik INI. Wybierz plik, aw okienku po prawej stronie wybierz „Załaduj”.

Sprawdź -   Jak zainstalować MicroPad w systemie Linux

Pliki INI a pliki RMSKIN

Plik RMSKIN będzie zawierał co najmniej jeden plik INI. Plik RMSKIN jest „spakowaną” skórką i zawiera wszystkie czcionki, obrazy itp., Których potrzebuje skóra. Plik INI to tylko jeden plik konfiguracyjny. Będzie podstawowy i nie będzie mógł używać żadnych specjalnych elementów, np. Niestandardowej czcionki lub ikony.

To powiedziawszy, plik INI nadal może być używany jako skóra Rainmeter. Nie ma potrzeby pakowania go jako pliku RMSKIN, chyba że chcesz go edytować, aby użyć dodatkowych elementów. Nawet wtedy plik RMSKIN nie jest potrzebny. Możesz przenieść potrzebne elementy do folderu, który utworzyłeś dla skórki i będzie mógł z nich korzystać.