Jak zainstalować Smart Lock

Kiedy konfigurujesz nowy smarthome, jednym z najłatwiejszych gadżetów, które możesz dodać do swojego arsenału, jest inteligentny zamek. Nie jest to dużo trudniejsze niż zmiana standardowego zamka w domu. Oto co należy zrobić.

Podstawy

W tym przewodniku instalujemy plik Schlage Encode inteligentny zamek. Nawet jeśli masz inny inteligentny zamek innej marki, większość (jeśli nie wszystkie) czynności będą takie same. Zasadniczo w inteligentnym zamku znajdziesz trzy główne elementy: element zewnętrzny, który może mieć klawiaturę, zamek na klucz lub oba, element wewnętrzny, który zawiera baterie i obwody oraz rygiel zabezpieczający drzwi. Najtrudniejsze jest połączenie ich wszystkich.

Szybka wskazówka: być może widzieliście porady dotyczące przetestowania inteligentnego zamka przed zainstalowaniem go, wkładając baterie, aby go włączyć. Wtedy możesz mieć pewność, że zamek włączy się, zanim znajdzie się w drzwiach.

Wydaje się, że to dobra rada, ale gdy inteligentny zamek włącza się po raz pierwszy, sprawdza, czy drzwi są skierowane w lewo, czy w prawo, i dopasowuje mechanizm zasuwy. Bez rzeczywistych drzwi, z którymi można przeprowadzić test, może się to nie udać, a instalacja nie będzie działać poprawnie. Jeśli chcesz wykonać ten test, zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi procesu przywracania ustawień fabrycznych. Po uruchomieniu testu zresetuj blokadę do ustawień fabrycznych.

Usuwanie starego zamka

Zanim będziesz mógł zainstalować nowy inteligentny zamek, musisz wyjąć stary. Standardowe zamki są łatwe do usunięcia, o ile i tak masz dostęp do wnętrza domu. Zacznij od znalezienia dwóch śrub na wewnętrznym pokrętle. Następnie odkręć je.

Standardowe pokrętło na zamku z dwiema czerwonymi strzałkami wskazującymi na dwie śruby.

Otwórz drzwi (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i przejdź na przednią stronę zamka (gdzie wkładasz klucz). Klucz powinien być luźny, zdejmij go.

Kluczowy montaż zamka lekko odchylonego na zewnątrz drzwi.

Teraz z boku drzwi poszukaj zasuwy, która wysuwa się, gdy je zamkniesz. Odkręć dwie śruby i wyciągnij zespół śruby.

Instalowanie Smart Lock

Teraz znajdź śrubę do swojego nowego zamka i poszukaj górnego znaku:

Wsuń rygiel w ościeżnicę i upewnij się, że „góra” jest skierowana do góry. Zajrzyj do otworu w drzwiach, aby sprawdzić, czy wnętrze rygla dobrze wyśrodkowuje się z drzwiami. Zauważysz trzy dziury w zespole – powinny one znajdować się jak najbliżej środka. Jeśli tak nie jest, możesz wydłużyć lub skrócić śrubę (w zależności od bieżącej długości), aby ją wyśrodkować. Zwykle robisz to, przekręcając mechanizm śruby, ale zamiast tego może być również konieczne użycie śrubokręta. Następnie wkręć dwie śruby, aby zablokować śrubę na miejscu.

Wnęka zamka ze śrubą w środku i liniami przecinającymi pionowy i poziomy środek.Nie musi być idealnie wyśrodkowany, ale powinien być blisko.

Następnie znajdź zewnętrzny element montażowy do zamka. Zwróć uwagę na długi cienki pasek i przewód elektroniczny.

Zespół Schlage Encode z czerwoną ramką wokół drutu i pręta.

Włóż zestaw do swoich drzwi. Robiąc to, przeciągnij pręt rzeczy przez środkowy otwór zespołu śruby. Powinien to być jedyny otwór, przez który pasuje sztanga. Ostrożnie ustaw okablowanie pod śrubami. Chcesz się upewnić, że sprzęt nie uszczypnie okablowania.

Wewnętrzny otwór zamka drzwi, pokazujący okablowanie biegnące pod zespołem śruby.

Jeśli Twój inteligentny zamek wydaje się w tym momencie podatny na wypadnięcie z drzwi, zabezpieczamy go w późniejszych krokach. Jest to szczególnie częste w przypadku wysokich klawiatur. Możesz rozważyć użycie dwustronnej taśmy klejącej, aby przytrzymać ją na miejscu, dopóki nie będzie można w pełni zabezpieczyć zamka.

Niektóre inteligentne zamki zawierają stalową lub plastikową płytkę, która przylega do wnętrza drzwi. Chwyć go i poprowadź przez niego przewód z zespołu przedniego. Następnie znajdź dwie długie śruby i przeprowadź je przez dwie pozostałe mocujące śrubę do zespołu przedniego. To zablokuje wszystko na miejscu.

W przypadku niektórych zamków przymocujesz zespół wewnętrzny za pomocą dwóch długich śrub bez metalowej płytki.

Metalowa płytka z dwoma śrubami i przewleczonym przez nią drutem zasilającym.

Podłącz przewód z elementu zewnętrznego do zespołu wewnętrznego. Zwykle element wewnętrzny zawiera kanały, przez które poprowadzone są okablowanie i które zapobiegają ściśnięciu.

Wewnętrzny element zamka połączony przewodem z pozostałą częścią zamka.

Po podłączeniu przewodu umieść wewnętrzny zamek na drzwiach i zabezpiecz go śrubami.

Zbliżenie na zamek Schlage Encode, pokazujący śruby stabilizujące.

Teraz pozostaje tylko włożyć baterie. Gdy zamek włączy się po raz pierwszy, sprawdzi, w którą stronę drzwi są skierowane. To normalne, że kilka razy blokuje się i odblokowuje w ramach tego procesu. Po zakończeniu możesz rozpocząć parowanie aplikacji i konfigurowanie kodów PIN, jeśli masz klawiaturę.