Udostępnij teraz w social media:

SmartGit to narzędzie dla systemów Mac OS, Linux i Windows dla programistów pracujących z Git i SVN. Jest wyposażony w specjalne integracje z GitHub, BitBucket i innymi. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować aplikację SmartGit w systemie Linux.

Jak zainstalować SmartGit na Ubuntu?

SmartGit jest dostępny dla użytkowników Ubuntu Linux za pośrednictwem strony internetowej SmartGit. Niestety nie ma możliwości zainstalowania go bezpośrednio ze źródeł oprogramowania Ubuntu. Aby rozpocząć instalację SmartGit na Ubuntu, musisz otworzyć okno terminala.

Aby otworzyć okno terminala na pulpicie Ubuntu, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób na pulpicie.

Po otwarciu okna terminala i gotowości do użycia na pulpicie Ubuntu użyj wget polecenie, aby pobrać najnowszy pakiet DEB dla SmartGit.

wget https://www.syntevo.com/downloads/smartgit/smartgit-20_2_5.deb

Po pobraniu pakietu DEB na komputer z systemem Ubuntu można rozpocząć instalację. Najpierw, korzystając z poniższego polecenia apt install, skonfiguruj pakiet SmartGit DEB. Należy pamiętać, że ponieważ pakiet jest instalowany za pomocą apt install zamiast dpkg, nie ma potrzeby poprawiania zależności po fakcie.

sudo apt install ./smartgit-20_2_5.deb

Jak zainstalować SmartGit na Debianie

SmartGit działa w systemie Debian Linux, ponieważ oficjalna strona internetowa zawiera link do pakietu DEB. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala. Możesz otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „terminal” w menu aplikacji.

Sprawdź -   Jak połączyć Facebook Messenger z Discord w systemie Linux

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, użyj wget polecenie, aby pobrać najnowszą wersję pakietu DEB SmartGit na komputer z systemem Debian Linux.

wget https://www.syntevo.com/downloads/smartgit/smartgit-20_2_5.deb

Po pobraniu najnowszej wersji SmartGit na komputer z Debianem można rozpocząć instalację. Używając poniższego polecenia dpkg, zainstaluj pakiet DEB. Pamiętaj o błędach [month] wyskakuje podczas instalacji. Można je naprawić później.

sudo dpkg -i smartgit-20_2_5.deb

Kiedy pakiet jest instalowany w Debianie, będziesz musiał poprawić wszelkie błędy zależności, które [month] powstały. Aby to zrobić, użyj polecenia apt-get install -f poniżej.

sudo apt-get install -f

Jak zainstalować SmartGit w Arch Linux

Aplikacja SmartGit jest dostępna dla użytkowników Arch Linux do zainstalowania za pośrednictwem AUR. Aby rozpocząć, musisz otworzyć okno terminala. Aby to zrobić, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Sprawdź -   Jak przesłać zdjęcie 360 ​​° na Facebook

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, zainstaluj na swoim komputerze zarówno pakiety „Git”, jak i „Base-devel”. Te programy są wymagane do interakcji z AUR. Aby je zainstalować, użyj poniższego polecenia pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Po skonfigurowaniu dwóch pakietów musisz zainstalować pomocnika Trizen AUR. Ten program znacznie ułatwi konfigurację SmartGit w Arch Linux. Aby to zrobić, wprowadź kolejno poniższe polecenia.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

Gdy program Trizen jest skonfigurowany w twoim systemie, użyj trizen -S polecenie, aby uruchomić aplikację SmartGit.

trizen -S smartgit

Jak zainstalować SmartGit w Fedorze

Aby skonfigurować SmartGit w Fedorze Linux, najlepiej jest zainstalować go jako Flatpak ze sklepu z aplikacjami Flathub. Aby aplikacja działała, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak w dalszej części tego artykułu.

Sprawdź -   Jak wyświetlać statystyki systemowe w czasie rzeczywistym na pulpicie Linuxa

Jak zainstalować SmartGit w OpenSUSE

SmartGit jest dostępny dla użytkowników OpenSUSE za pośrednictwem Flatpak i tylko Flatpak. Aby działał w twoim systemie, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak.

Jak zainstalować SmartGit na Flatpak

SmartGit jest dystrybuowany na Flatpak za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Flathub. Jeśli chcesz go zainstalować, musisz najpierw skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak, a także sklep z aplikacjami Flathub. Aby rozpocząć, zainstaluj pakiet „flatpak” na swoim komputerze za pomocą menedżera pakietów.

Jeśli nie możesz samodzielnie skonfigurować środowiska wykonawczego Flatpak, nie martw się. Mamy cię! Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak w swoim systemie.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Flatpak następnym krokiem jest skonfigurowanie sklepu z aplikacjami Flathub. Aby to zrobić, użyj następującego polecenia zdalnego dodawania flatpak poniżej. To polecenie doda Flathub.

sudo flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Na koniec zainstaluj aplikację SmartGit na swoim komputerze za pomocą polecenia instalacji flatpak.

sudo flatpak install flathub com.syntevo.SmartGit