Udostępnij teraz w social media:

Sublime Merge to wieloplatformowy klient Git opracowany na tej samej platformie, co Sublime Text. Jest wyposażony w doskonałe funkcje, takie jak narzędzie do łączenia trójstronnego, różnicowanie obok siebie i zaawansowaną funkcję wyszukiwania. W tym przewodniku pokażemy, jak skonfigurować oprogramowanie w systemie Linux.

Instrukcje instalacji Ubuntu/Debian

Aby zainstalować Sublime Merge w systemie Ubuntu Linux, musisz najpierw pobrać klucz GPG Sublime Merge do swojego systemu. Aby to zrobić, zacznij od otwarcia okna terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj okno terminala w menu aplikacji.

Uwaga: jeśli używasz systemu Debian Linux, te instrukcje również będą działać. Dodatkowo, jeśli używasz systemu operacyjnego opartego na Ubuntu lub Debianie, będziesz mógł również zainstalować Sublime Merge za pomocą tych instrukcji.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, wykonaj poniższe polecenie wget, aby pobrać najnowszy klucz GPG.

wget https://download.sublimetext.com/sublimehq-pub.gpg

Po pobraniu klucza do systemu Ubuntu musisz go zainstalować za pomocą polecenia apt-key add. To polecenie zarejestruje klucz w twoim systemie.

sudo apt-key add sublimehq-pub.gpg

Teraz, gdy klucz został dodany do systemu Ubuntu, musisz zainstalować pakiet „apt-transport-https”. Ten pakiet umożliwia Ubuntu instalowanie oprogramowania za pośrednictwem źródeł HTTPS, czego zwykle nie jest w stanie.

sudo apt install apt-transport-https

Po skonfigurowaniu nowego pakietu w systemie musisz dodać repozytorium oprogramowania do Ubuntu. Możesz wybrać „Stabilny” lub „Dev.”

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Mcata GTK w systemie Linux

Aby dodać repozytorium „Stabilne”, wykonaj następujące polecenie echo.

echo "deb https://download.sublimetext.com/ apt/stable/" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/sublime-text.list

Alternatywnie dodaj repozytorium oprogramowania „Dev” i dodaj to polecenie echo poniżej.

echo "deb https://download.sublimetext.com/ apt/dev/" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/sublime-text.list

Po dodaniu repozytorium oprogramowania musisz uruchomić apt update polecenie. To polecenie odświeży źródła oprogramowania, aby można było zainstalować Sublime Merge.

sudo apt update

Mając wszystko na bieżąco, będziesz mógł zainstalować Sublime Merge na Ubuntu, używając poniższego polecenia apt install.

sudo apt install sublime-merge

Instrukcje instalacji Arch Linux

Sublime Merge można zainstalować w Arch Linux za pośrednictwem AUR, a także oficjalnej strony internetowej aplikacji. Biorąc to pod uwagę, instalacja AUR jest znacznie szybsza, więc omówimy to w tych instrukcjach.

Sprawdź -   Jak uczynić swój profil e-mail Thunderbird przenośnym w systemie Linux

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia pacman, aby zainstalować zarówno pakiety „Git”, jak i „Base-devel”.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu tych dwóch pakietów będziesz musiał zainstalować narzędzie pomocnicze Trizen AUR. Aby to zrobić, wprowadź kolejno poniższe polecenia. Trizen sprawia, że ​​instalacja Sublime Helper jest znacznie szybsza i łatwiejsza niż ręcznie.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

Po zainstalowaniu Trizen użyj trizen -S polecenie, aby skonfigurować aplikację Sublime Merge w systemie Arch.

trizen -S sublime-merge

Instrukcje instalacji Fedory

Aby zainstalować aplikację Sublime Merge w Fedorze Linux, musisz zacząć od zaimportowania klucza GPG do systemu. Aby to zrobić, użyj następującego klucza rpm w oknie terminala.

sudo rpm -v --import https://download.sublimetext.com/sublimehq-rpm-pub.gpg

Po zaimportowaniu klucza GPG do systemu Fedora, musisz skonfigurować repozytorium oprogramowania Sublime Merge. Ponownie możesz wybrać repozytorium „Stabilne” lub repozytorium „Dev”.

Aby włączyć „stabilne” repozytorium oprogramowania Sublime Merge w Fedorze, wprowadź następujące polecenie dnf config-manager poniżej.

sudo dnf config-manager --add-repo https://download.sublimetext.com/rpm/stable/x86_64/sublime-text.repo

Alternatywnie, jeśli wolisz zainstalować repozytorium oprogramowania „Dev” w Fedorze, wprowadź następujące polecenie dnf config-manager poniżej.

sudo dnf config-manager --add-repo https://download.sublimetext.com/rpm/dev/x86_64/sublime-text.repo

Teraz, gdy repozytorium oprogramowania jest skonfigurowane na twoim komputerze, możesz zainstalować Sublime Merge za pomocą następującego polecenia instalacji dnf poniżej.

sudo dnf install sublime-merge

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Aby uruchomić Sublime Merge i uruchomić go w OpenSUSE Linux, musisz najpierw zaimportować plik klucza GPG do swojego systemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące polecenie rpm poniżej.

sudo rpm -v --import https://download.sublimetext.com/sublimehq-rpm-pub.gpg

Po skonfigurowaniu klucza GPG dla Sublime Merge, musisz dodać repozytorium oprogramowania do OpenSUSE, aby można było zainstalować oprogramowanie. Aby to zrobić, wprowadź jedno z poniższych poleceń.

Sprawdź -   Jak grać w Runescape w systemie Linux

Jeśli chcesz użyć wersji „Stabilna” Sublime Merge, wprowadź poniżej polecenie repozytorium „Stabilne”.

sudo zypper addrepo -g -f https://download.sublimetext.com/rpm/stable/x86_64/sublime-text.repo

Z drugiej strony, jeśli wolisz wersję „Dev” Sublime Merge, wprowadź następujące polecenie repozytorium „Dev” poniżej.

sudo zypper addrepo -g -f https://download.sublimetext.com/rpm/dev/x86_64/sublime-text.repo

Na koniec, po skonfigurowaniu repozytorium oprogramowania, możesz zainstalować Sublime Merge za pomocą następującego polecenia instalacji zypper poniżej.

sudo zypper install sublime-merge