Jak zainstalować Unreal Engine 4 na Ubuntu?

Czy chcesz tworzyć gry wideo na komputerze z systemem Ubuntu przy użyciu silnika Unreal Engine? Jeśli tak, musisz zainstalować w swoim systemie najnowszy zestaw narzędzi Unreal Engine. Ten przewodnik pokaże, jak skonfigurować najnowszą wersję Unreal Engine 4 na komputerze z systemem Ubuntu.

Uwaga: Unreal Engine 4 jest darmowy do użytku niekomercyjnego. Jeśli jednak planujesz za jego pomocą publikować i sprzedawać gry, będziesz musiał kupić licencję. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Rejestracja konta Epic Games

Aby uzyskać dostęp do silnika Unreal Engine w systemie Ubuntu, musisz mieć konto Epic Games. Aby utworzyć konto Epic, zacznij od udania się dooficjalna strona Unreal Engine. Po wejściu na stronę wybierz przycisk menu „Społeczność” u góry strony

Na stronie Unreal Engine znajdź przycisk „Zaloguj się” i kliknij go myszą. Po wybraniu tego przycisku zobaczysz mnóstwo opcji logowania. Jeśli masz już konto Epic, kliknij przycisk „Zaloguj się za pomocą Epic Games” i zaloguj się.

Jeśli nie masz konta, wybierz przycisk „Zarejestruj się” na dole strony. Następnie wybierz „Zarejestruj się przez e-mail”, aby utworzyć nowe konto Epic przy użyciu swojego adresu e-mail.

Konfiguracja konta GitHub

Niestety, Epic nie dystrybuuje silnika Unreal Engine za pośrednictwem instalatora do pobrania. Zamiast tego musisz pobrać silnik bezpośrednio z GitHub. Aby to zrobić, Twoje konto GitHub musi być połączone z kontem Epic.

Aby rozpocząć, upewnij się, że masz skonfigurowane konto GitHub. Jeśli nie, wykonaj następujące czynności. Najpierw przejdź do GitHub.com. Po wejściu na stronę znajdź przycisk „Zarejestruj się” u góry strony i kliknij go myszą. Użyj go, aby utworzyć nowe konto GitHub.

Po skonfigurowaniu nowego konta GitHub wróć do witryny Epic Games i najedź kursorem na swój profil na stronie głównej. Następnie wybierz opcję „Osobiste” w swoim profilu, aby uzyskać dostęp do osobistych ustawień Epic Games.

W obszarze „Osobiste” znajdź przycisk „Połączenia” na pasku bocznym. Wybierz ten przycisk, aby uzyskać dostęp do ustawień połączenia dla swojego profilu Epic Games. Następnie wybierz opcję „Konta”, aby uzyskać dostęp do połączeń kont.

W sekcji „konta” obszaru połączeń znajdź GitHub i kliknij przycisk „Połącz”. Po wybraniu przycisku „Połącz”, Epic umożliwi Ci połączenie konta GitHub z kontem Epic Games.

Pobieranie Unreal Engine 4 na Ubuntu

Jedynym sposobem na pobranie Unreal Engine 4 na komputer z systemem Linux jest skorzystanie z git klon Komenda. To polecenie pobierze najnowszy kod źródłowy Unreal Engine 4 i umieści go na twoim komputerze.

Aby rozpocząć proces pobierania w systemie Ubuntu, otwórz okno terminala na pulpicie Ubuntu. Możesz otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Alternatywnie wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i otwórz go w ten sposób.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, zainstaluj git pakiet na swój komputer.

sudo apt install git

Po zainstalowaniu git pakiet, musisz skonfigurować swoje konto użytkownika z Git na swoim komputerze. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z oficjalnym „Przewodnik wprowadzający.„Będziesz musiał również wygenerować osobisty kod dostępu, o którym możesz się dowiedzieć tutaj.

Będziesz mógł go użyć do pobrania najnowszej wersji silnika Unreal Engine 4 na swój system Ubuntu za pomocą poniższego polecenia. Pamiętać; będziesz musiał zalogować się do GitHub po wyświetleniu monitu w terminalu i użyć kodu PAC jako hasła logowania.

Uwaga: aby poniższe polecenie zadziałało, musisz sprawdzić pocztę e-mail i zaakceptować zaproszenie na GitHub od Epic Games, aby dołączyć do ich prywatnego repozytorium Git.

git clone --branch release https://github.com/EpicGames/UnrealEngine.git

Pobieranie dla Unreal Engine 4 na Ubuntu ma rozmiar około 8 GB. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i pozwól, aby kod został w pełni pobrany.

Budowanie Unreal Engine 4 na Ubuntu

Program Unreal Engine musi zostać zbudowany, aby mógł zostać zainstalowany w twoim systemie. Użyj Płyta CD i przejdź do folderu „UnrealEngine” w swoim katalogu domowym, aby rozpocząć proces budowania.

cd ~/UnrealEngine/

Stąd uruchom skrypt „Setup.sh”, używając poniższego polecenia.

./Setup.sh

Po uruchomieniu pliku skryptu „Setup.sh” musisz uruchomić skrypt „GenerateProjectFiles.sh”.

./GenerateProjectFiles.sh

Na koniec uruchom robić polecenie, aby skompilować kod na twoim komputerze.

make

Uruchamianie Unreal Engine 4 na Ubuntu

Uruchamianie aplikacji Unreal Engine 4 w systemie Ubuntu jest bardzo proste. Aby to zrobić, upewnij się, że jesteś w oknie terminala i użyj poniższych poleceń, aby go uruchomić.

cd ~/UnrealEngine/Engine/Binaries/Linux/

./UE4Editor