Jak zainstalować Zorin OS 15

Zorin OS 15 to najnowsza oferta projektu Zorin OS. 15 zapewnia elegancki, nowoczesny i szybki interfejs użytkownika, który można szybko zmienić, aby dostosować go do wielu różnych przepływów pracy, w tym układów podobnych do Apple Mac OS, standardowego układu Linux, Windows 10, a nawet dotykowego interfejsu użytkownika!

Jeśli szukasz eleganckiego, pięknego systemu operacyjnego opartego na systemie Linux z wieloma funkcjami, Zorin 15 może być właśnie tym, czego szukasz. Więc weź dysk flash USB i postępuj zgodnie z instrukcjami, jak zainstalować Zorin OS 15!

Pobierz Zorin OS 15

Pobieranie Zorin OS 15 nie jest tak proste jak inne systemy operacyjne Linux, ponieważ istnieje wiele opcji pobierania. Pierwszą opcją pobierania dostępną dla użytkowników jest wydanie „Ultimate” o wartości 39 USD. Jest fabrycznie wyposażony w ponad 20 gier wideo i szereg różnych aplikacji, więc nie musisz instalować ich samodzielnie. Aby uzyskać wersję Ultimate, przejdź do oficjalnej strony Zorin OS i kliknij niebieski przycisk pod „Zorin OS 15 Ultimate”, aby przejść przez proces zakupu / pobierania.

Oprócz wersji Ultimate systemu Zorin OS 15 dostępna jest również wersja „Core”. Wersja Core to ta sama technologia, z której korzystają użytkownicy Ultimate, ale bez fabrycznie załadowanych gier i aplikacji. W przypadku Core przejdź na stronę Zorin OS, przewiń w dół do „Zorin OS 15 Core” i kliknij niebieski przycisk, aby uzyskać najnowsze ISO.

Tworzenie rozruchowego Zorin OS 15 USB

Instalacja Zorin OS 15 na komputerze stacjonarnym lub laptopie w 2019 roku wymaga wykonania rozruchowego dysku flash USB z ISO. Aby to zrobić, musimy skorzystać z narzędzia do obrazowania. Obecnie najlepszym i najłatwiejszym narzędziem do tego zadania jest Etcher, który można pobrać z tej strony tutaj.

Po zakończeniu pobierania narzędzia do obrazowania Etcher podłącz dysk flash USB do komputera, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak utworzyć rozruchowy instalator Zorin OS 15 USB.

Uwaga: narzędzie do obrazowania USB Etcher działa na komputerach Mac, Linux i Windows i bez względu na jeden z trzech dużych systemów operacyjnych, których używasz do nagrywania Zorina na dysku flash, poniższe instrukcje są takie same!

Krok 1: Po zainstalowaniu aplikacji Etcher otwórz ją. Następnie podłącz dysk flash USB do portu USB. Upewnij się, że pamięć flash USB ma rozmiar co najmniej 2 GB, w przeciwnym razie Zorin się na nim nie zmieści!

Krok 2: Znajdź przycisk „Wybierz obraz” w aplikacji Etcher i kliknij go myszą, aby wyświetlić okno przeglądarki plików. Następnie użyj okna przeglądarki plików, aby wybrać obraz ISO Zorin OS 15, aby można go było sflashować w aplikacji Etcher.

Krok 3: Znajdź przycisk „Wybierz dysk” i kliknij go, aby wybrać dysk flash USB, jako urządzenie Etcher będzie flashować plik ISO Zorin OS 15.

Krok 4: Znajdź przycisk „Flash!” I kliknij go myszą, aby rozpocząć proces obrazowania USB. Następnie po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer i uzyskaj dostęp do systemu BIOS, aby skonfigurować go do uruchamiania z pamięci USB Zorin OS 15.

Zainstaluj Zorin OS 15

Instalacja Zorin OS 15 rozpoczyna się na stronie powitalnej. Ta strona powitalna ma dwie opcje. Pierwsza opcja mówi „wypróbuj Zorin OS”. Druga opcja mówi „Zainstaluj Zorin OS”. Kliknij przycisk instalacji, aby przejść do następnej strony.

Na następnej stronie zobaczysz listę układów klawiatury do wyboru. Przejrzyj listę układów pasujących do twojej klawiatury. Następnie wybierz przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony w instalatorze.

Po stronie układu klawiatury znajduje się strona „Aktualizacje i inne oprogramowanie”. Tutaj możesz określić, czy Zorin powinien aktualizować się automatycznie podczas procesu instalacji, aby zaoszczędzić czas, oraz czy powinien instalować kodeki i sterowniki innych firm. Domyślnie obie opcje są wybrane. Jeśli nie chcesz, aby te opcje były włączone, zaznacz pola, aby je wyłączyć. Po dokonaniu wyboru kliknij „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony.

Strona po „Aktualizacjach i innym oprogramowaniu” to sekcja „Typ instalacji”. W tym obszarze przejrzyj różne typy instalacji dla Zorin OS 15 i dokonaj wyboru. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz „Wymaż dysk i zainstaluj Zorin OS”. Alternatywnie, jeśli potrzebujesz podwójnego rozruchu w systemie Windows lub innym systemie operacyjnym, wybierz opcję „Zainstaluj obok”. Wybierz przycisk „Zainstaluj teraz”, aby rozpocząć instalację Zorin OS 15 na komputerze.

Po wybraniu typu instalacji Zorin OS 15 nastąpi przejście do strony „Gdzie jesteś?”. Stąd kliknij swoją lokalizację, a instalator Zorin automatycznie przypisze strefę czasową. Następnie wybierz „Kontynuuj”, aby przejść do ostatniej strony w instalatorze.

Na ostatniej stronie zostaniesz poproszony o podanie pełnego imienia i nazwiska, nazwy komputera z systemem Linux (nazwa identyfikatora sieci), a także nazwy użytkownika i hasła. Wypełnij wszystkie pola, a następnie kliknij „Kontynuuj”, aby zakończyć instalację.

Po wprowadzeniu nazwy użytkownika instalator systemu Zorin zakończy konfigurację nowej instalacji i wyświetli komunikat „instalacja zakończona”. Wybierz przycisk „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić system Zorin OS 15!