Udostępnij teraz w social media:

Czy używasz Discorda na Linuksie? Potrzebujesz aktualizacji do najnowszych funkcji, ale nie wiesz jak? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy będziemy omawiać, jak zaktualizować Discord w systemie Linux!

Instrukcje aktualizacji Ubuntu

Kiedy przyjdzie czas na aktualizację Discord na Ubuntu, nie będziesz w stanie tego zrobić za pomocą tradycyjnych procedur aktualizacji Ubuntu (apt update/apt upgrade). Zamiast tego Discord musi zostać zaktualizowany za pośrednictwem strony internetowej Discord.

Aby rozpocząć proces aktualizacji, zamknij Discord. Następnie użyj kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + T, aby otworzyć okno terminala. Możesz także otworzyć okno terminala, wyszukując „Terminal” w menu aplikacji.

Po otwarciu okna terminala użyj wget polecenie, aby pobrać najnowszy pakiet Discord DEB bezpośrednio ze strony Discord na komputer z systemem Ubuntu. To pobieranie nie potrwa długo, ponieważ Discord jest bardzo mały.

wget https://discordapp.com/api/download?platform=linux -O ~/Downloads/discord.deb

Po zakończeniu pobierania użyj polecenia CD, aby przejść do folderu „Pobrane”. Ten folder zawiera plik pakietu „discord.deb” potrzebny do aktualizacji klienta Discord w systemie Ubuntu.

cd ~/Downloads

Aby zaktualizować, użyj apt install polecenie w pliku pakietu „discord.deb”. Wykryje, że jest to aktualizacja i aktualizacja Discord w systemie Ubuntu.

sudo apt install ./discord.deb

Instrukcje aktualizacji Debiana

Podczas gdy większość aplikacji zawartych w źródłach oprogramowania Debian Linux jest nieaktualna, Discord nie jest, ponieważ jest dystrybuowany za pośrednictwem pakietu DEB. Tak więc, nawet jeśli używasz starszej wersji Debiana (np. 8 lub 9), nadal możesz zaktualizować Discorda do najnowszej wersji.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Equilibrium GTK w systemie Linux

Aby rozpocząć aktualizację, musisz otworzyć okno terminala. Otwórz okno terminala na pulpicie systemu Debian Linux i naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i otwórz go w ten sposób.

Po otwarciu okna terminala użyj wget, aby pobrać najnowszą wersję Discorda na Debiana. Następnie użyj polecenia CD, aby przejść do folderu „Pobrane”.

wget https://discordapp.com/api/download?platform=linux -O ~/Downloads/discord.deb

Po zakończeniu pobierania użyj polecenia CD, aby przejść do folderu „Pobrane”. Następnie użyj polecenia dpkg, aby zaktualizować wersję Discord na komputerze z systemem Debian Linux za pomocą nowego pakietu.

cd ~/Downloads/

sudo dpkg -i discord.deb

Instrukcje aktualizacji Arch Linux

Arch Linux to jeden z głównych systemów operacyjnych Linux, który zawiera Discord w swoich źródłach oprogramowania, więc użytkownicy nie muszą pobierać pakietu i instalować go ręcznie. Zamiast tego, aby zainstalować aktualizację, wykonaj następujące czynności.

Sprawdź -   Jak utworzyć niestandardowe tło powiększenia

Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie Arch Linux. Po otwarciu użyj polecenia pacman -Syyu. To polecenie robi wiele rzeczy na raz. Na przykład odświeża źródła oprogramowania Arch Linux, instaluje najnowsze łatki i tak dalej.

sudo pacman -Syyuu

Po uruchomieniu polecenia Discord powinien być aktualny. Jeśli tak nie jest, ty [month] nie masz zainstalowanego oprogramowania. Aby go ponownie zainstalować, wykonaj następujące czynności.

sudo pacman -S discord

Instrukcje aktualizacji Fedory

Jeśli używasz Discorda w Fedorze, prawdopodobnie zainstalowałeś go za pomocą „RPM Fusion Non-free”. Aby zaktualizować go do najnowszych funkcji, otwórz okno terminala na pulpicie Fedory. Gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia dnf update, aby sprawdzić i zainstalować najnowsze aktualizacje.

sudo dnf update

Po sprawdzeniu przez DNF dostępności aktualizacji powinieneś być w stanie uruchomić najnowszą wersję Discorda. Jeśli się nie aktualizuje, prawdopodobnie nie masz go zainstalowanego. Aby działał w Fedorze, zainstaluj RPM Fusion Non-free, a następnie użyj poniższego polecenia.

sudo dnf install discord

Instrukcje aktualizacji OpenSUSE

Discord jest dostępny dla użytkowników OpenSUSE w repozytorium oprogramowania „Non-Oss”. Jeśli masz zainstalowany Discord, ale nie aktualizowałeś go od jakiegoś czasu, musisz go zaktualizować, aby korzystać z najnowszych funkcji. Aby zaktualizować Discord w OpenSUSE, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie.

Sprawdź -   4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux

Po otwarciu okna terminala użyj polecenia zypper update, aby sprawdzić i zainstalować najnowsze aktualizacje. Możliwe, że jeśli masz włączone repozytorium oprogramowania „Non-Oss”, Discord zostanie zaktualizowany do najnowszych funkcji po uruchomieniu tego polecenia.

sudo zypper update

Jeśli Discord nie jest aktualizowany, ty [month] trzeba go ponownie zainstalować. Aby to zrobić, użyj następującego polecenia instalacji zypper.

sudo zypper install discord

Instrukcje aktualizacji Flatpak

Discord jest dostępny w sklepie z aplikacjami Flathub jako pakiet Flatpak. Aby zaktualizować najnowszą wersję Discord w Flatpak, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie.

Po otwarciu okna terminala sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj je za pomocą polecenia aktualizacji flatpak.

sudo flatpak update

Instrukcje dotyczące aktualizacji Snap

Jeśli zainstalowałeś Discord za pośrednictwem sklepu z pakietami Snap, musisz użyć terminala, aby go zaktualizować. Najpierw otwórz terminal, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Stamtąd użyj polecenia snap odświeżania, aby zainstalować najnowsze aktualizacje Discord.

sudo snap refresh