Udostępnij teraz w social media:

Czy jesteś podekscytowany najnowszymi funkcjami Telegram Desktop, ale Twój klient Linux jest nieaktualny? Czy musisz wiedzieć, jak zaktualizować Telegram do najnowszych i najlepszych na swoim komputerze z systemem Linux, ale nie możesz tego rozgryźć? Możemy pomóc! Śledź dalej, gdy będziemy omawiać, jak zaktualizować Telegram w systemie Linux!

Instrukcje aktualizacji Ubuntu

Aby zaktualizować aplikację komputerową Telegram w systemie Ubuntu, musisz skorzystać z apt update Komenda. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na pulpicie lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i otwórz go w ten sposób.

Po otwarciu okna terminala użyj apt update polecenie, aby odświeżyć źródła oprogramowania Ubuntu (i sprawdzić aktualizacje). To polecenie powinno działać szybko i poinformuje Cię, kiedy aktualizacje będą dostępne.

sudo apt update

Po zakończeniu polecenia apt update uruchom polecenie apt upgrade. Zainstaluje wszystkie aktualizacje, w tym aktualizacje pulpitu Telegram. Pamiętaj, że przed aktualizacją powinieneś zamknąć Telegram.

sudo apt upgrade

Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom ponownie Telegram, a komputer z systemem Ubuntu będzie miał najnowsze funkcje. Jeśli Telegram nie mógł zaktualizować, rozważ jego ponowne zainstalowanie za pomocą poniższego polecenia.

sudo apt install telegram-desktop --reinstall

Instrukcje aktualizacji Debiana

Debian Linux ma Telegram Desktop dostępny w swoich źródłach oprogramowania, ale złą wiadomością jest to, że jest on żałośnie nieaktualny. Jeśli chcesz nowszą wersję, odinstaluj wersję Telegrama dla systemu Debian Linux. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami Flatpak.

Sprawdź -   Jak wyłączyć aktualizacje aplikacji w Arch Linux

Instrukcje aktualizacji Arch Linux

Jeśli używasz Arch Linux, prawdopodobnie masz już zainstalowaną najnowszą instalację Telegrama. Jeśli jednak jesteś nowy w Arch i nie wiesz, jak zaktualizować, oto co zrobić.

Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie Arch Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji. Po otwarciu użyj polecenia pacman -Syyu.

Polecenie pacman -Syyu sprawdzi dostępność aktualizacji, odświeży źródła pakietów i zaktualizuje system za jednym razem. Często aktualizuje się Arch Linux, więc [month] zdobądź wiele pakietów wraz z aktualizacjami Telegrama.

sudo pacman -Syyuu

Jeśli nie widzisz aktualizacji Telegrama, ty [month] trzeba ponownie zainstalować aplikację. Aby to zrobić w Arch Linux, wykonaj następujące polecenie.

sudo pacman -S telegram-desktop

Instrukcje aktualizacji Fedory

Fedora Linux zawsze otrzymuje aktualizacje od razu, więc Telegram powinien być zawsze aktualny. Jeśli jednak potrzebujesz nowych funkcji Telegram Desktop i nie aktualizowałeś Fedory od dłuższego czasu, będziesz musiał zaktualizować.

Sprawdź -   Jak wypróbować pulpit Regolith Linux na Ubuntu

Aby zaktualizować w Fedorze, zacznij od uruchomienia okna terminala na pulpicie systemu Linux. Możesz to zrobić, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji.

Po otwarciu okna terminala użyj polecenia dnf update, aby odświeżyć źródła oprogramowania Fedory i zainstalować najnowsze poprawki i aktualizacje. Pamiętać; to [month] trochę czasu, ponieważ Dnf może być powolny.

sudo dnf update 

Nie widzisz żadnych aktualizacji Telegrama w Fedorze? ty [month] nie masz zainstalowanego Telegrama. Aby to naprawić, możesz ponownie zainstalować go za pomocą:

sudo dnf install telegram-desktop

Instrukcje aktualizacji OpenSUSE

OpenSUSE cieszy się stosunkowo nowymi aktualizacjami aplikacji Telegram Desktop. W rezultacie prawdopodobnie będziesz mieć już skonfigurowane najnowsze funkcje Telegrama. To powiedziawszy, jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś systemu i musisz go zaktualizować, oto jak to zrobić.

Sprawdź -   7 sposobów na poprawę bezpieczeństwa serwera Linux

Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie OpenSUSE. Możesz go otworzyć, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji. Po otwarciu okna terminala użyj polecenia zypper update, aby zainstalować wszystkie aktualizacje dostępne dla systemu.

sudo zypper update

Po zainstalowaniu aktualizacji Telegram powinien mieć najnowsze funkcje. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz Telegram Desktop w systemie OpenSUSE Linux, możesz użyć poniższego polecenia instalacji zypper, aby go ponownie zainstalować.

sudo zypper install telegram-desktop

Instrukcje aktualizacji Flatpak

Aplikacja Telegram Desktop jest dostępna w sklepie z aplikacjami Flathub, dzięki czemu jest dostępna do łatwej instalacji dla prawie każdego użytkownika Linuksa, który ma dostęp do Flatpak. Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś swojego Flatpak i brakuje Ci najnowszych funkcji Telegrama, oto co zrobić.

Najpierw otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji. Następnie użyj aktualizacji flatpak polecenie, aby odświeżyć Flatpak i zainstalować najnowsze aktualizacje.

sudo flatpak update