Jak zaktualizować iPada do najnowszej wersji iPadOS

Warto aktualizować system operacyjny iPada (iPadOS). Aktualizacje iPadOS są dostępne bezpłatnie w Apple i zapewniają Twojemu iPadowi najnowsze zabezpieczenia i poprawki błędów oraz funkcje.

Oto jak zaktualizować iPada do najnowszej wersji iPadOS.

Utwórz kopię zapasową przed aktualizacją

Chociaż problemy podczas procesu instalacji są rzadkie, możliwe jest, że coś pójdzie nie tak i spowoduje, że iPad utraci dane. Tak więc, zanim zainstalujesz aktualizację iPadOS na iPadzie o znaczeniu krytycznym (lub takim z niezastąpionymi danymi), pamiętaj, aby najpierw wykonać jej kopię zapasową.

Zaktualizuj iPadOS za pomocą aplikacji Ustawienia

Obecnie większość ludzi aktualizuje swojego iPada bezpośrednio przez aplikację Ustawienia bez podłączania iPada do komputera. Nazywa się to instalacją bezprzewodową.

Aby to zrobić, otwórz aplikację „Ustawienia” na ekranie głównym.

Wybierz „Ogólne” w lewej kolumnie.

Kran

Puknij „Aktualizacja oprogramowania” po prawej stronie.

Kran

W menu Ustawienia są wyświetlane informacje o najnowszej aktualizacji iPadOS, w tym numer wersji i niektóre szczegóły dotyczące zmian, które wprowadzi.

Jeśli Twój iPad nie pobrał jeszcze aktualizacji, zobaczysz przycisk „Pobierz i zainstaluj”. Stuknij, aby pobrać aktualizację. Twój iPad zainstaluje aktualizację automatycznie po zakończeniu pobierania.

Jeśli Twój iPad już pobrał aktualizację, zobaczysz przycisk „Zainstaluj teraz”; dotknij go, aby rozpocząć proces aktualizacji.

Kran

Po rozpoczęciu procesu instalacji wyskakujące okienko ostrzega, że ​​weryfikuje aktualizację; poczekaj, aż to się skończy.

IPadOS

Po zakończeniu weryfikacji ekran iPada staje się czarny i uruchamia się ponownie. Na środku ekranu pojawi się logo Apple i mały pasek postępu.

Logo Apple i pasek postępu instalacji w iPadOS.

Po zakończeniu instalacji możesz normalnie ponownie używać iPada.

Zaktualizuj iPadOS przez USB za pomocą Findera lub iTunes

Możesz także zaktualizować iPada za pośrednictwem połączenia przewodowego z komputerem Mac lub komputerem z systemem Windows. Jeśli na komputerze Mac działa system macOS 10.15 lub nowszy, otwórz Findera. Jeśli na komputerze Mac jest uruchomiony system macOS 10.14 lub starszy albo komputer z systemem Windows, otwórz iTunes.

Podłącz iPada do komputera za pomocą kabla Lightning-to-USB. Jeśli podłączasz go do komputera po raz pierwszy, iPad zapyta, czy chcesz zaufać komputerowi; kliknij „Zaufaj”.

Znajdź swojego iPada na komputerze i kliknij go. W systemie macOS 10.15 lub nowszym zobaczysz go po lewej stronie okna Findera w sekcji „Lokalizacje”.

Kliknij swojego iPada w Finderze.

Jeśli używasz iTunes, kliknij ikonę iPada na pasku narzędzi u góry ekranu.

Kliknij ikonę iPada w iTunes.

W oknie z informacjami na iPadzie przejdź do zakładki „Ogólne” (w Finderze) lub Ustawienia> Podsumowanie (w iTunes). Kliknij „Sprawdź aktualizacje”.

Kliknij

Jeśli aktualizacja jest dostępna, kliknij „Pobierz”. Po zakończeniu pobierania kliknij „Aktualizuj”. W razie potrzeby wpisz hasło, a aktualizacja zostanie zainstalowana.

Upewnij się, że Twój iPad jest aktualny

Po zaktualizowaniu iPada możesz dwukrotnie sprawdzić, czy wszystko zostało zainstalowane.

Na iPadzie przejdź do opcji Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Jeśli Twoje urządzenie jest w pełni zaktualizowane, zobaczysz ekran podobny do poniższego, który to potwierdza.

Komunikat o aktualności oprogramowania w iPadOS.

Gratulacje! Twój iPad jest zaktualizowany i gotowy do użycia.

x