Jak zaktualizować mojego starego Maca do najnowszego systemu operacyjnego?

Udostępnij teraz w social media:

Komputerowe systemy operacyjne mają długą żywotność. W przeciwieństwie do telefonów, których żywotność dobiega końca dość szybko, gdy nowe aktualizacje oprogramowania dla nich przestają działać, komputerowe systemy operacyjne będą działały znacznie dłużej na dowolnym systemie, na którym są zainstalowane. Dotyczy to Windows i macOS.

Zaktualizuj starego Maca do najnowszego systemu operacyjnego

Apple jest świetny, jeśli chodzi o obsługę starszego sprzętu zarówno dla swoich komputerów, jak i telefonów. iPhone 6S, który ma 6 lat, może obsługiwać obecną wersję systemu iOS (iOS 15). W przeciwieństwie do tego, wiele telefonów z Androidem, które mają zaledwie dwa lata, nie otrzymało ani jednej aktualizacji systemu operacyjnego od czasu ich premiery. Rozszerzona obsługa systemu operacyjnego dotyczy komputerów Mac; iMac, MacBook i Mac Minis. Przekonasz się, że na wielu starych modelach można uruchomić najnowszą wersję systemu macOS.

  Wymień życzenia inspirowane Breaking Bad dzięki nowej aplikacji Aarona Paula

Znajdź kompatybilność

Aktualna wersja systemu macOS to macOS 12.1. Nazywa się Monterey i jest kompatybilny z dużą liczbą modeli komputerów Mac. Możesz znaleźć kompletny Lista kompatybilnych komputerów Mac znajduje się tutaj.

Aby znaleźć model, który posiadasz, wykonaj następujące kroki.

Kliknij ikonę Apple na pasku menu (jest wszechobecna niezależnie od wybranej aplikacji).
Z menu wybierz opcję Informacje o tym komputerze Mac.
W pierwszej linii specyfikacji dowiesz się, jaki jest model Twojego komputera Mac.

Jak zaktualizować starego Maca do najnowszego systemu operacyjnego

Kiedy aktualizujesz starego Maca, zwykle aktualizujesz go do najnowszej/najnowszej wersji. Nie musisz instalować wszystkich wersji, które zostały pominięte.

  Kreator nie może uruchomić mikrofonu (Windows 10): Oto jak to naprawić

Otwórz Preferencje systemowe.
Wybierz Aktualizacja oprogramowania.
Zezwól aplikacji na sprawdzanie, czy jest dostępna aktualizacja.
Po wykryciu najnowszej aktualizacji kliknij Aktualizuj teraz.
Aktualizacja zostanie pobrana i zostaniesz poproszony o jej zainstalowanie.

Aktualizacje komputerów Mac nie uruchamiają się autonomicznie. Będziesz musiał zezwolić na zainstalowanie aktualizacji lub pozostanie ona pobrana w systemie.

Wniosek

Jeśli Twój komputer Mac nie jest już obsługiwany, możesz mieć możliwość uaktualnienia do nieco starszej wersji systemu macOS. Starsza wersja pojawi się podczas sprawdzania aktualizacji. Jeśli chodzi o wymuszanie aktualizacji systemu do wersji, z którą nie jest kompatybilny, może to być możliwe, jednak będziesz musiał użyć jakiegoś hacka, aby to zrobić. Hacki nie są zatwierdzone przez Apple. Mogą działać, ale mogą zakłócać działanie systemu macOS. Niektóre aplikacje lub funkcje mogą nie działać. Może to również spowodować niestabilność systemu. Najlepiej zaopatrzyć się w nowy komputer Mac. Trwają kilka lat i Apple ich nie spowalnia.

  Jak zmienić język w tłumaczeniu Chrome

x