Jak zaktualizować oprogramowanie klawiatury Corsair w systemie Linux

Czy używasz klawiatury Corsair na komputerze z systemem Linux? Czy oprogramowanie układowe klawiatury jest nieaktualne? Nie jesteś pewien, jak zaktualizować oprogramowanie układowe? Możemy pomóc! Oto jak zaktualizować oprogramowanie klawiatury Corsair w systemie Linux!

Zainstaluj CKB Next w systemie Linux

Oprogramowanie układowe klawiatury Corsair dla systemu Linux jest dystrybuowane za pomocą narzędzia programowego o nazwie CKB Next. Musi być zainstalowany w systemie lub aktualizacja oprogramowania układowego klawiatury Corsair nie jest możliwa. W tej sekcji przewodnika omówimy sposób instalowania oprogramowania CKB Next w systemie Linux.

Aby rozpocząć instalację CKB Next na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji poniżej. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux CKB Next niestety nie jest dostępne w oficjalnych repozytoriach oprogramowania Ubuntu Linux. Zamiast tego użytkownicy Ubuntu muszą zainstalować go za pośrednictwem oprogramowania PPA innej firmy.

Aby włączyć CKB Next PPA, użyj add-apt-repository polecenie poniżej.

sudo add-apt-repository ppa:tatokis/ckb-next

Po dodaniu CKB Next PPA do systemu Ubuntu Linux nadszedł czas, aby uruchomić polecenie aktualizacji. Użyj apt update polecenie poniżej.

sudo apt update

Śledząc aktualizacja polecenie, czas zainstalować aplikację CKB Next za pomocą apt install polecenie poniżej.

sudo apt install ckb-next

Debian

W Debian Buster i innych wersjach systemu operacyjnego CKB Next nie jest dostępny. Jest jednak w porządku, ponieważ oprogramowanie można łatwo skompilować i skonfigurować.

Aby rozpocząć kompilację dla CKB Następnie otwórz okno terminala i użyj wiersza polecenia, aby zainstalować różne zależności wymagane do skompilowania oprogramowania.

sudo apt-get install git build-essential cmake libudev-dev qt5-default zlib1g-dev libappindicator-dev libpulse-dev libquazip5-dev qttools5-dev

Po instalacji różnych programów CKB Next, pobierz kod źródłowy z Gitlab za pomocą narzędzia Git.

git clone https://salsa.debian.org/debian/ckb-next.git

Przenieś okno terminala do katalogu „ckb-next” za pomocą Płyta CD dowództwo.

cd ckb-next

Uruchom skrypt szybkiej instalacji, aby skompilować oprogramowanie.

./quickinstall

Na koniec włącz i uruchom demona CKB Next.

sudo systemctl enable ckb-next-daemon
sudo systemctl start ckb-next-daemon

Arch Linux

CKB Next nie jest dostępny w Arch Linux za pośrednictwem tradycyjnych repozytoriów pakietów. Zamiast tego musisz zainstalować go z AUR. Aby rozpocząć instalację, użyj Pacman polecenie, aby skonfigurować „Base-devel” i „Git”.

sudo pacman -S git base-devel

Po instalacji „Git” i „Base-devel”, weź pakiet AUR dla pomocnika AUR Trizen i zainstaluj go. Ułatwi to konfigurację CKB Next.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git  cd trizen makepkg -sri

Po skonfigurowaniu Trizen zainstaluj CKB Next za pomocą poniższego polecenia.

trizen -S ckb-next

Fedora

sudo dnf install ckb-next

OpenSUSE

CKB Next dla OpenSUSE Linux znajduje się na OBS. Aby go zainstalować, przejdź do tej strony tutaj.

Kod źródłowy

Jeśli nie korzystasz z systemu Ubuntu, Arch Linux, Fedora lub OpenSUSE, nadal możesz uzyskać CKB Next w systemie Linux, kompilując go z kodu źródłowego.

Aby uzyskać kod źródłowy aplikacji, przejdź na stronę GitHubi przeczytaj instrukcje. Pomogą ci skompilować i zbudować go dla twojej dystrybucji.

Zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne klawiatury Corsair

Jeśli chcesz zaktualizować oprogramowanie układowe klawiatury Corsair, zacznij od uruchomienia aplikacji na komputerze z systemem Linux. Aby otworzyć aplikację, wyszukaj w menu programu „CKB Dalej” i kliknij myszą. Lub naciśnij Alt + F2 aby otworzyć szybki program uruchamiający, a następnie napisz poniższe polecenie, aby je uruchomić.

ckb-next

Teraz, gdy CKB Next jest otwarty na pulpicie Linuxa, nadszedł czas, aby go użyć do aktualizacji oprogramowania układowego na klawiaturze. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: W aplikacji CKB Next jest kilka kart. Te karty reprezentują urządzenia Corsair, a także kartę „Ustawienia”. Znajdź kartę reprezentującą klawiaturę Corsair i kliknij ją.

Należy pamiętać, że CKB Next nie oznacza urządzeń jako „klawiatura”. Zamiast tego należy zlokalizować urządzenie na podstawie nazwy produktu. Na przykład, aby zaktualizować oprogramowanie układowe klawiatury Corsair K55 RGB, kliknij kartę „K55 RGB”.

Krok 2: Po znalezieniu karty urządzenia klawiatury w CKB Dalej, zobaczysz inne zakładki. Te karty to „Oświetlenie”, „Powiązanie”, „Wydajność” i „Urządzenie”. Znajdź kartę „Urządzenie” i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do obszaru oprogramowania układowego klawiatury.

Krok 3: W obszarze oprogramowania układowego klawiatury Corsair przejdź do sekcji „Status”. Obok statusu znajduje się przycisk. Jeśli oprogramowanie układowe jest nieaktualne, kliknij je, aby pobrać i automatycznie zaktualizować klawiaturę.

Jeśli klawiatura jest już aktualna, ale nie reaguje i musisz zaktualizować oprogramowanie układowe, wykonaj następujące czynności ręcznie.

Kliknij przycisk „Aktualizuj”, aby załadować plik oprogramowania układowego. Wybierz plik oprogramowania układowego, a CKB Next zainstaluje go.