01/20/2022

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe AirPods

Udostępnij teraz w social media:

Apple AirPods to jedne z najpopularniejszych akcesoriów firmy i są całkiem świetne. Podobnie jak wszystkie nowoczesne słuchawki bezprzewodowe, mają oprogramowanie układowe, które czasami wymaga aktualizacji w celu uzyskania optymalnej wydajności. Oto jak zaktualizować oprogramowanie układowe w słuchawkach AirPods.

Bez ekranu można łatwo zapomnieć, że słuchawki bezprzewodowe często wymagają aktualizacji oprogramowania układowego, aby upewnić się, że hej działa tak dobrze, jak to możliwe. Czasami aktualizacje naprawiają nawet zgłoszone błędy. Jeśli słuchawki AirPod działają nieprawidłowo, zawsze warto sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania.

Gdy AirPods aktualizują się automatycznie

Na szczęście AirPods zwykle aktualizują swoje oprogramowanie układowe – rodzaj oprogramowania, które działa na samych AirPodach – samodzielnie. Dopóki spełnionych jest kilka warunków wstępnych, nigdy nie powinieneś zmuszać AirPods do ręcznej aktualizacji. Te warunki wstępne to:

Twoje AirPods znajdują się w etui ładującym.
Etui ładujące jest podłączone lub umieszczone na ładowarce Qi, jeśli używasz bezprzewodowego etui ładującego.
AirPods znajdują się w zasięgu urządzenia, z którym były wcześniej połączone. To urządzenie musi również mieć połączenie z Internetem.

To powinno być wszystko, czego potrzeba, aby upewnić się, że AirPods automatycznie zajmują się aktualizacjami oprogramowania układowego. Prawdopodobnie stanie się to bez Twojej wiedzy – na przykład podczas ładowania słuchawek AirPods.

Sprawdź -   Jak zmienić nazwę urządzenia Bluetooth w systemie Windows 11?

Czasami jednak możesz chcieć ręcznie uruchomić aktualizację. Najpierw sprawdźmy, która wersja oprogramowania jest obecnie uruchomiona w AirPods.

Jak sprawdzić, które oprogramowanie sprzętowe działają na urządzeniach AirPods

Mając AirPods w etui ładującym, otwórz pokrywę obok iPhone’a. Zamknij wyświetlany na ekranie wskaźnik baterii, a następnie otwórz aplikację Ustawienia.

W aplikacji Ustawienia dotknij przycisku „Ogólne”.

Kliknij Ogólne

Następnie dotknij „Informacje”, aby przejść dalej.

Kliknij Informacje

Przewiń do dołu ekranu, a zobaczysz listę swoich AIrPods. Kliknij ich wpis.

Stuknij AirPods

Na tym ekranie zostanie wyświetlona aktualna wersja oprogramowania zainstalowanego na słuchawkach AirPods.

Zobacz wersję oprogramowania

Jak wymusić aktualizację oprogramowania układowego AirPods

Jeśli okaże się, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania sprzętowego AirPods, ale nie została jeszcze zainstalowana, możesz spróbować wymusić aktualizację AirPods.

Sprawdź -   Jak przekierować adres URL w systemie Windows 10

Aby to zrobić, włóż AirPods do etui ładującego, zacznij ładować etui i umieść je w pobliżu iPhone’a. Następnie otwórz pokrywę, a następnie zamknij ekranowy wskaźnik baterii.

Zamknij ekran baterii i otwórz ustawienia

To powinno wystarczyć. Może nie być konieczne podłączanie etui AirPod do ładowania (lub ładowania bezprzewodowego, jeśli masz nowe etui, które ładuje się bezprzewodowo), jeśli masz wystarczającą moc baterii. Jednak ładowanie zapewni, że AirPods spróbują zaktualizować i nie opóźniają aktualizacji, aby oszczędzać baterię.

Na ekranie nie zobaczysz niczego, co sugerowałoby, że trwa aktualizacja, co nie jest idealne. Jednak pozostaw AirPods na kilka minut, a następnie postępuj zgodnie z powyższym procesem, aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania. Powinien się zmienić na nową wersję.

x