12/08/2021

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe Philips Hue

Udostępnij teraz w social media:

Wszystkie żarówki, mostki i przełączniki Philips Hue obsługują oprogramowanie układowe, które można zaktualizować. Jest to szczególnie ważne teraz, jak luka w zabezpieczeniach może pozwolić na zainstalowanie złośliwego oprogramowania na mostku Philips Hue. Oto jak sprawdzić i zainstalować aktualizacje Hue.

Aktualizacje są instalowane za pośrednictwem aplikacji Hue na iPhone’a, iPada lub Androida. Mogą być instalowane automatycznie, więc nigdy nie musisz o tym myśleć i zalecamy włączenie automatycznych aktualizacji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Aktualizacja, która usuwa lukę w zabezpieczeniach, została wydana w połowie stycznia 2020 roku, więc istnieje duża szansa, że ​​jest już zainstalowana na Twoim sprzęcie.

Sprawdź -   Jak mocno odświeżyć przeglądarkę internetową (aby ominąć pamięć podręczną)

Jak sprawdzić i zainstalować aktualizacje Hue

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji, otwórz aplikację Hue na Androida, iPhone’a lub iPada.

Kliknij ikonę „Ustawienia” u dołu ekranu. Przewiń w dół i kliknij „Aktualizacja oprogramowania” u dołu listy.

Gdy aplikacja sprawdza dostępność aktualizacji na Twoich urządzeniach, zobaczysz komunikat „Sprawdzam dostępność aktualizacji”. Może to chwilę potrwać.

Po zakończeniu zobaczysz listę podłączonych urządzeń – w tym mosty, żarówki i przełączniki. Jeśli aplikacja wyświetla komunikat „Brak dostępnych aktualizacji”, masz już wszystkie najnowsze aktualizacje.

Aplikacja Hue informuje o braku aktualizacji

Jeśli aplikacja mówi, że aktualizacje są dostępne, znajdź na liście urządzenie, które wymaga aktualizacji. Obok nie będzie zielonego znacznika wyboru. Dotknij nazwy urządzenia, a następnie dotknij przycisku „Aktualizuj”. Aplikacja Hue pobierze aktualizację i zainstaluje ją na Twoim urządzeniu. Twoje światło może migać podczas tego procesu.

Sprawdź -   Jak zajrzeć do plików binarnych z wiersza poleceń systemu Linux

Lista aktualnych urządzeń w aplikacji Hue

Jak włączyć automatyczne aktualizacje odcienia

Zalecamy włączenie automatycznych aktualizacji, aby nigdy więcej się tym nie martwić. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy widzimy aktualizacje zabezpieczeń oprogramowania Hue – nie tylko poprawki błędów i aktualizacje funkcji.

Dotknij opcji „Automatyczna aktualizacja” na ekranie Aktualizacja oprogramowania, aby znaleźć te opcje.,

U góry ekranu Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Hue

Upewnij się, że opcja Automatyczna aktualizacja jest tutaj włączona.

Możesz także wybrać porę dnia, o której Hue ma instalować aktualizacje. Twoje światła mogą migać podczas tego procesu, więc wybierz czas, w którym nie będzie to dla Ciebie denerwujące. Prawdopodobnie nie chcesz, aby światła w sypialni aktualizowały się (i migały) podczas snu.

Sprawdź -   Jak zmienić harmonogram tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10

Opcje automatycznej aktualizacji w aplikacji Hue

x