Jak zaktualizować oprogramowanie układowe myszy Corsair w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Dzięki aplikacji open source CKB Next można teraz aktualizować oprogramowanie układowe myszy Corsair w systemie Linux. W tym przewodniku omówimy, jak zacząć korzystać z CKB Next i zaktualizować oprogramowanie układowe myszy.

Używasz klawiatury Corsair? Oto, jak możesz zaktualizować oprogramowanie układowe.

Zainstaluj CKB Next w systemie Linux

Aktualizacja oprogramowania układowego myszy w systemie Linux nie jest możliwa bez zainstalowania oprogramowania CKB Next, ponieważ zawiera ono obsługę sterowników dla kilku myszy Corsair, a także wbudowany aktualizator oprogramowania układowego, którego będziemy używać do aktualizowania myszy.

Instalowanie CKB Next w systemie Linux jest żmudnym procesem w niektórych systemach operacyjnych Linux. Z tego powodu pokażemy, jak zainstalować oprogramowanie, zanim przejdziemy do aktualizacji myszy Corsair.

Aby rozpocząć instalację CKB Next na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi poniżej. Możesz otworzyć terminal, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze.

Ubuntu

Ubuntu Linux nie obsługuje CKB Next za pośrednictwem oficjalnych repozytoriów oprogramowania. Zamiast tego musisz włączyć oficjalny PPA.

Dodaj PPA, użyj poniższego polecenia add-apt-repository.

sudo add-apt-repository ppa:tatokis/ckb-next

Teraz, gdy CKB Next PPA jest skonfigurowany na komputerze z systemem Linux, musisz uruchomić polecenie aktualizacji.

sudo apt update

Mając aktualne oprogramowanie, użyj polecenia apt install, aby zainstalować CKB Next.

sudo apt install ckb-next

Debian

Debian SID ma pakiet CKB Next, który użytkownicy mogą zainstalować. Jednak identyfikator SID nie jest stabilnym systemem operacyjnym i większość użytkowników go nie używa. Zamiast tego używają programu Buster, który nie ma pakietu. Dlatego zamiast tego należy go skompilować ze źródła.

  Jak konwertować pliki muzyczne MP3 do formatów open source w systemie Linux

Pierwszym krokiem w kompilacji CKB Next w systemie Debian Linux jest instalacja zależności. W terminalu użyj poniższego polecenia, aby wszystko działało.

sudo apt-get install git build-essential cmake libudev-dev qt5-default zlib1g-dev libappindicator-dev libpulse-dev libquazip5-dev qttools5-dev

Po zainstalowaniu wszystkich zależności CKB Next pobierz najnowszy kod źródłowy z Internetu za pomocą git clone.

git clone https://salsa.debian.org/debian/ckb-next.git

Po zakończeniu pobierania kodu przenieś terminal do katalogu „ckb-next” za pomocą polecenia CD.

cd ckb-next

Aby zainstalować oprogramowanie, uruchom skrypt „szybkiej instalacji”.

./quickinstall

Włącz demona do korzystania z oprogramowania.

sudo systemctl enable ckb-next-daemon
sudo systemctl start ckb-next-daemon

Arch Linux

CKB Next znajduje się na Arch Linux AUR i jest to jedyny sposób, aby go zainstalować. Aby to skonfigurować, zacznij od zainstalowania zarówno pakietu „Git”, jak i „Base-devel”.

sudo pacman -S git base-devel

Teraz, gdy masz już zainstalowane pakiety „Git” i „Base-devel”, użyj polecenia git clone, aby pobrać Trizen, aplikację pomocniczą AUR, która znacznie ułatwi konfigurację CKB Next.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

Po skonfigurowaniu Trizen użyj go do zainstalowania CKB Next.

trizen -S ckb-next

Fedora

sudo dnf install ckb-next

OpenSUSE

CKB Next dla OpenSUSE Linux znajduje się w usłudze OpenSUSE Build Service. Jeśli chcesz użyć CKB Next, przejdź tutaj.

  Jak skonfigurować bibliotekę muzyczną w Rhythmbox w systemie Linux

Kod źródłowy

Kod źródłowy CKB Next jest dostępny dla większości dystrybucji Linuksa za pośrednictwem GitHub. Aby działał na komputerze z systemem Linux, Kliknij tutaj.

Zaktualizuj oprogramowanie układowe myszy Corsair

Aby zaktualizować oprogramowanie układowe myszy Corsair, zacznij od uruchomienia CKB Next na komputerze z systemem Linux. Możesz to zrobić, otwierając menu aplikacji, wyszukując „CKB Next” i otwierając je. Alternatywnie naciśnij Alt + F2 na klawiaturze, aby otworzyć szybki program uruchamiający, i wpisz poniższe polecenie, aby uruchomić aplikację.

ckb-next

Gdy aplikacja CKB Next jest otwarta i gotowa do pracy, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak zaktualizować oprogramowanie układowe myszy.

Krok 1: W aplikacji CKB Next poszukaj myszy na liście. Pamiętaj, że CKB Next nie oznaczy twojego urządzenia jako „mysz”. Zamiast tego pokaże nazwę produktu urządzenia.

Na przykład, aby znaleźć mysz Corsair Harpoon RGB Pro, znajdź kartę „HARPOON RGB PRO” i kliknij ją. Jeśli nie wiesz, jak nazywa się Twoja mysz, może być konieczne kliknięcie kilku kart.

  Co to jest phishing połączeń głosowych i jak się chronić

Krok 2: Wewnątrz karty urządzenia myszy w CKB Następnie znajduje się kilka sekcji (które również są posortowane według zakładek). Te karty to „Oświetlenie”, „Powiązanie”, „Wydajność” i „Urządzenie”. Kliknij kartę „Urządzenie”, aby uzyskać dostęp do obszaru oprogramowania układowego myszy.

Krok 3: W zakładce „Urządzenie” zobaczysz wiele informacji o stanie swojej myszy. Znajdź sekcję „Stan”.

Jeśli na przycisku obok pozycji „Stan” jest napisane „Aktualne”, nie ma potrzeby aktualizowania oprogramowania sprzętowego myszy. Jeśli tak się nie stanie, po prostu kliknij go, aby pobrać i zastosować najnowsze oprogramowanie układowe myszy.

Alternatywnie, jeśli Twoja mysz jest aktualna, ale wymaga zmiany oprogramowania sprzętowego, kliknij przycisk „Aktualizuj”, jeśli wolisz ręcznie załadować oprogramowanie układowe.

x