Jak zaktualizować Safari na iPhonie i Macu?

Udostępnij teraz w social media:

Wszystkie nowoczesne przeglądarki internetowe podążają za cyklami szybkiego wydania. Nowsze wersje przeglądarki są wypuszczane co miesiąc lub co kilka miesięcy, co oznacza, że ​​często pojawiają się nowe funkcje i zmiany w interfejsie użytkownika. Safari idzie pod prąd. Nie aktualizuje się prawie tak często, jak Chrome lub Firefox. W rzeczywistości otrzymuje tylko kilka aktualizacji w ciągu roku.

Zaktualizuj Safari na iPhonie i Macu

Safari to aplikacja sama w sobie i jest oczywiste, że aktualizacje przeglądarki mogą być dostarczane tak, jak w przypadku każdej innej aplikacji. Na papierze to prawda, ale Apple nie rozwija Safari w ten sposób. Nie publikuje również aktualizacji bezpośrednio, tj. jako samodzielnej aplikacji. Aktualizacje Safari są dołączone do aktualizacji systemu operacyjnego.

  Co oznacza „IRL” i jak go używasz?

Zaktualizuj Safari na iPhonie

Safari nie można zaktualizować z App Store na iOS. Jeśli pojawi się aktualizacja przeglądarki, nawet niewielka, zostanie ona dostarczona za pośrednictwem aktualizacji iOS. Oznacza to, że musisz sprawdzić i zainstalować oczekujące aktualizacje iOS, aby zaktualizować Safari na iPhonie.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Przejdź do Ogólne>Aktualizacja oprogramowania.
Sprawdź i zainstaluj dostępną aktualizację.

Zaktualizuj Safari na Macu

Podobnie jak iOS, Safari na macOS aktualizuje się za pomocą aktualizacji systemu operacyjnego.

Otwórz Preferencje systemowe na komputerze Mac.
Przejdź do aktualizacji oprogramowania (pierwsza preferencja w czwartym rzędzie).
Zezwól aplikacji na sprawdzanie dostępności aktualizacji.
Pobierz i zainstaluj aktualizację.

  Popraw sposób otwierania, zamykania i zamawiania kart w przeglądarce Firefox za pomocą funkcji Tab Deque

Sprawdź aktualizacje Safari

Apple zwykle nie uwzględnia w informacjach o wersji, jeśli istnieje aktualizacja Safari. Jeśli Twoje urządzenie otrzymuje poważną aktualizację systemu operacyjnego, np. iOS 14 do iOS 15, Safari na pewno dostanie aktualizację. Jeśli jest to mniejsza aktualizacja, sprawdź link dołączony do wiadomości o aktualizacji. Dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj aktualizacji otrzymujesz, np. aktualizacja funkcji lub łatka bezpieczeństwa, i czy zawiera aktualizację Safari, czy nie.

Wniosek

Apple nie wymusza aktualizacji systemu operacyjnego. Zarówno w systemie iOS, jak i macOS użytkownicy muszą sprawdzać, pobierać i instalować aktualizacje za pomocą aplikacji Ustawienia lub Preferencje systemowe. To powiedziawszy, te aktualizacje są często krytyczne, zwłaszcza jeśli są to aktualizacje zabezpieczeń. Zawsze powinieneś starać się aktualizować swoje urządzenia, Apple lub inne. Zaktualizowane oprogramowanie jest oprogramowaniem bezpiecznym, a komputery Mac są podatne na złośliwe oprogramowanie jak każdy inny komputer. Mogą oferować lepsze zabezpieczenia, ale lepsze zabezpieczenia niekoniecznie oznaczają odporność na ataki.

  Jak korzystać ze Skype'a na Chromebooku

Wpis Jak zaktualizować Safari na iPhonie i Macu pojawił się jako pierwszy na newsblog.pl.

x