Udostępnij teraz w social media:

Skróty, podobnie jak aplikacje na iOS, wymagają aktualizacji. Nie aktualizują się automatycznie, tak jak robią to aplikacje na iOS. W rzeczywistości, jeśli nie masz skrótu, który wymaga aktualizacji, prawdopodobnie nawet nie wiesz, że przechodzą przez wersje takie jak aplikacje. Oto, jak zaktualizować skrót w systemie iOS.

Uwaga: ten artykuł dotyczy skrótów utworzonych dla aplikacji Skróty, a nie skrótów, które zostały umieszczone na ekranie głównym urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Zaktualizuj skrót na iOS

Problem z aktualizacją skrótu polega na tym, że nie wiadomo, kiedy aktualizacja jest wymagana. Nie ma centralnego źródła, które można by śledzić, aby wiedzieć, kiedy dostępna jest aktualizacja, ale gdy spróbujesz uruchomić skrót, poinformuje Cię, że należy go zaktualizować.

Sprawdź -   Jak wyciszyć dźwięk migawki w aplikacjach aparatu na iOS

Stuknij przycisk „Aktualizuj”, gdy pojawi się monit o zaktualizowanie skrótu, a zostaniesz przekierowany do źródła, tj. Skąd go pobrałeś. Kliknij przycisk „Pobierz skrót”.

Jeśli skrót pochodzi spoza Galerii skrótów, musisz zezwolić na jego instalację. Wybierz opcję „Dodaj niezaufany skrót”. Otrzymasz drugi monit z informacją, że skrót o tej samej nazwie, co ten, który instalujesz, już istnieje. Śmiało i wybierz opcję „Zamień”.

Alternatywnie możesz zachować oba, więc decyzja należy do Ciebie. Jeśli uważasz, że zaktualizowana wersja skrótu może nie działać na Twoim urządzeniu, możesz zachować oba, aby mieć coś do wykorzystania.

Instalacja aktualizacji nie zajmuje dużo czasu. Kiedy następnym razem uruchomisz skrót, będzie działał bez problemów.

Sprawdź -   Jak grupować aplikacje w jednym oknie w systemie Windows 10

Dlaczego skróty wymagają aktualizacji?

Skróty to zestaw instrukcji; są to małe skrypty, które automatyzują działania. Zasadniczo pobierają dane wejściowe od użytkownika i innych aplikacji, edytują je i wysyłają do innych aplikacji lub po prostu wyświetlają. Ponieważ aplikacje mają tendencję do aktualizacji, skróty, które z nich korzystają, wymagają aktualizacji. Skróty, które nie są aktualizowane, w końcu przestają działać i znowu nie będziesz wiedział, dopóki nie uruchomisz skrótu.

Jest to oczywiście problem, ponieważ Skróty mają zautomatyzować pracę i jeśli przestaną działać bez ostrzeżenia, wszystko, co na nich polega, również ucierpi. Apple musi dodać prosty sposób, aby wiedzieć, kiedy należy zaktualizować skrót, chociaż może być trudno zaktualizować je tak, jak można aktualizować aplikacje, ponieważ pochodzą one zarówno z oficjalnych, jak i nieoficjalnych źródeł.

Sprawdź -   Jak ukryć obrazy nadawców w Gmailu na iOS