Jak zaktualizować system Windows 11 (5 metod)

Microsoft stale dodaje nowe funkcje do systemu Windows 11, co zmusza użytkowników do szybkiego aktualizowania swoich komputerów. Nowe kompilacje dodają zakładki w Eksploratorze plików, nowe menu Bluetooth w Szybkich ustawieniach i wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc, to ekscytujący czas na korzystanie z najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Jeśli więc siedziałeś na płocie i chcesz zaktualizować system Windows 11 do najnowszej wersji, oferujemy 5 sposobów na uzyskanie najnowszej aktualizacji bez czekania. Postępuj zgodnie z naszym samouczkiem i dowiedz się, jak zaktualizować system Windows 11, pokonując wszystkie ograniczenia.

Pięć metod aktualizacji systemu Windows 11 (2022)

W tym samouczku wspomnieliśmy o wielu sposobach aktualizacji systemu Windows 11. Możesz zaktualizować swój komputer w ustawieniach systemu Windows lub pobrać narzędzie firmy Microsoft, aby natychmiast pobrać aktualizację. Powiedziawszy to, zanurkujmy!

Zaktualizuj system Windows 11 z poziomu ustawień

Najłatwiejszym sposobem aktualizacji systemu Windows 11 jest strona Ustawienia systemu Windows. Możesz pobrać i zastosować aktualizację na swoim komputerze z systemem Windows 11 za pomocą jednego kliknięcia. Oto jak to działa.

1. Najpierw naciśnij skrót klawiaturowy Windows 11 „Windows + I”, aby otworzyć aplikację Ustawienia. Następnie przejdź do sekcji „Windows Update” z lewego paska bocznego.

2. Tutaj kliknij „Sprawdź aktualizacje”. Jeśli jest dostępna aktualizacja, pojawi się tutaj i zostanie automatycznie pobrana.

3. Następnie aktualizacja zostanie zainstalowana i zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. Po prostu uruchom ponownie komputer, a zaktualizujesz komputer z systemem Windows 11 w mgnieniu oka.

Zaktualizuj system Windows 11 ręcznie

Możesz także ręcznie zaktualizować system Windows 11, pobierając plik MSU. Jest to plik aktualizacji systemu Windows i można go zainstalować jak każdy inny program EXE. Ta metoda może być szczególnie przydatna dla użytkowników, którzy borykają się z błędem „Cofanie zmian wprowadzonych na komputerze” na swoim komputerze z systemem Windows 11. Oto jak się do tego zabrać.

1. Najpierw naciśnij „Windows + I”, aby otworzyć aplikację Ustawienia. Teraz przejdź do „Windows Update” z lewego paska bocznego. Tutaj zanotuj numer pakietu aktualizacji, który zaczyna się od „KB”.

2. Teraz otwórz katalog.update.microsoft.com i wprowadź w polu wyszukiwania numer pakietu aktualizacji, który właśnie zanotowałeś. Następnie naciśnij Enter.

3. Wyświetli wszystkie aktualizacje dostępne dla konkretnego pakietu aktualizacji. Teraz, w zależności od systemu, niezależnie od tego, czy jest on oparty na architekturze x64, czy na architekturze ARM, pobierz wymaganą aktualizację. Dla większości użytkowników będzie to x64.

4. Po pobraniu aktualizacji kliknij dwukrotnie plik MSU i zainstaluj aktualizację. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer, a komputer z systemem Windows 11 zostanie zaktualizowany do najnowszej kompilacji. To proste, prawda?

Zaktualizuj system Windows 11 za pomocą Asystenta instalacji systemu Windows 11

Możesz także skorzystać z Asystenta instalacji systemu Windows 11, aby zaktualizować system Windows 11 do najnowszej kompilacji. Jest to małe narzędzie firmy Microsoft, które sprawdza dostępność najnowszych kompilacji i instaluje aktualizację bez konieczności czekania, aż aktualizacja trafi na komputer. To narzędzie może być również przydatne dla użytkowników, którzy chcą zastosować aktualizacje funkcji systemu Windows 11, ponieważ są to duże kompilacje. Postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby uzyskać instrukcje.

1. Śmiało i pobierz Asystenta instalacji systemu Windows 11 stąd.

2. Następnie uruchom program, który sprawdzi dostępność aktualizacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a rozpocznie się aktualizacja komputera z systemem Windows 11.

3. Po zakończeniu pobierania uruchom ponownie komputer, a system Windows 11 zostanie zaktualizowany.

Zaktualizuj do systemu Windows 11 z systemu Windows 10

Jeśli nadal korzystasz z systemu Windows 10 i chcesz zaktualizować system do systemu Windows 11 bez utraty danych, możesz to łatwo zrobić. Napisaliśmy już szczegółowy przewodnik dotyczący aktualizacji do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, więc postępuj zgodnie z instrukcjami w powiązanym artykule. Niemniej jednak tutaj pokrótce zademonstrujemy kroki.

1. Przejdź do witryny firmy Microsoft i pobierz Asystenta instalacji systemu Windows 11. To uniwersalne narzędzie do łatwej aktualizacji komputera z systemem Windows 10 do systemu Windows 11.

2. Następnie uruchom go i zaakceptuj regulamin. Po sprawdzeniu stanu komputera rozpocznie się pobieranie systemu Windows 11.

3. Po zakończeniu procesu pobierania uruchom ponownie komputer, aby zaktualizować komputer do systemu Windows 11 z systemu Windows 10.

Zaktualizuj system Windows 11 bez modułu TPM

Jeśli Twój komputer stacjonarny lub laptop nie jest wyposażony w układ TPM, nie ma się czym martwić. Możesz bezproblemowo ominąć wymaganie TPM za pomocą Rufus i zaktualizować system Windows 11 bez TPM. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał wyczyścić system Windows 11 na swoim komputerze. Oto, jak postępować z tą metodą.

1. Najpierw pobierz obraz ISO systemu Windows 11 stąd.

2. Następnie pobierz Rufusa stąd.

3. Następnie uruchom Rufusa i włóż pamięć USB do komputera. Rufus automatycznie wykryje dysk USB. Teraz kliknij „Wybierz” i wybierz obraz ISO systemu Windows 11.

4. Następnie w opcji „Obraz” kliknij menu rozwijane i wybierz „Rozszerzona instalacja systemu Windows 11 (bez TPM/bez bezpiecznego rozruchu)”. Umożliwi to aktualizację komputera do systemu Windows 11 nawet bez modułu TPM lub bezpiecznego rozruchu. Nie musisz robić żadnych hacków rejestru.

5. Na koniec kliknij „Start” na dole.

6. Po zakończeniu procesu flashowania zamknij Rufusa i uruchom ponownie komputer. Po uruchomieniu komputera zacznij stale naciskać klawisz rozruchu. Jeśli chodzi o szczegółowe kroki, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak zainstalować system Windows 11 z USB.

Uwaga: W laptopach HP naciśnięcie klawisza „Esc” podczas uruchamiania powoduje wyświetlenie menu startowego. W przypadku innych laptopów i komputerów stacjonarnych będziesz musiał poszukać klucza rozruchowego w Internecie. Powinien to być jeden z tych: F12, F9, F10 itd.

7. Teraz wybierz dysk USB, na którym sflashowałeś system Windows 11 ISO i naciśnij Enter.

8. Otworzy się Instalator Windows. Tutaj wybierz partycję, na której chcesz zainstalować system Windows 11, a instalacja rozpocznie się od razu bez żadnych błędów.

9. Po zakończeniu instalacji i ponownym uruchomieniu komputera nastąpi aktualizacja do systemu Windows 11 bez wymagań dotyczących TPM lub bezpiecznego rozruchu.

Bezproblemowo instaluj aktualizacje systemu Windows 11 na swoim komputerze

Oto pięć różnych metod, które możesz zastosować do aktualizacji systemu Windows 11 na swoim komputerze. W przypadku większości użytkowników ustawienia systemu Windows umożliwiają wykonanie zadań, ale jeśli nie chcesz czekać, zawsze możesz pobrać Asystenta instalacji systemu Windows 11 i od razu zaktualizować komputer. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak odinstalować aplikacje w systemie Windows 11, skorzystaj z naszego połączonego samouczka. A jeśli chcesz zaktualizować sterowniki w systemie Windows 11, mamy również przydatny przewodnik. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzach poniżej.