Jak zaktualizować wszystkie aplikacje Mac

Aktualizacje aplikacji zapewniają nowe funkcje, poprawki zabezpieczeń i zwiększają stabilność istniejącego oprogramowania. Niestety nie każda aplikacja na Maca jest aktualizowana w ten sam sposób. Niektórzy dbają o siebie, podczas gdy inni potrzebują Twojej pomocy. Oto, co musisz wiedzieć, aby aktualizować całe oprogramowanie komputera Mac.

Jak zaktualizować aplikacje ze sklepu Mac App Store

Aplikacje zainstalowane za pośrednictwem Mac App Store są aktualizowane przy użyciu tego samego sklepu. Nie musisz się martwić o zrobienie tego ręcznie, pod warunkiem, że włączyłeś automatyczne aktualizacje. Komputer Mac będzie okresowo sprawdzać dostępność aktualizacji, a następnie pobierać i stosować je w razie potrzeby.

Jeśli chcesz, nadal możesz ręcznie sprawdzać dostępność aktualizacji. Aby to zrobić, otwórz Mac App Store, klikając go w Docku lub folderze „Aplikacje” albo wyszukując w Spotlight. Kliknij „Aktualizacje” na pasku bocznym, aby zobaczyć wszystkie oczekujące.

Zobaczysz przycisk „Aktualizuj” obok wszystkich aplikacji z oczekującymi aktualizacjami; kliknij go, aby ręcznie uruchomić aktualizację. Jeśli nie ma żadnych aktualizacji, Mac App Store pokaże ostatnio zainstalowane aplikacje wraz z krótkim opisem zmian. Kliknij „Więcej” obok każdego wpisu, aby uzyskać więcej informacji.

Możesz włączyć automatyczne aktualizacje, uruchamiając Mac App Store, klikając Mac App Store> Preferencje w menu u góry, a następnie wybierając „Aktualizacje automatyczne”.

Jak zaktualizować aplikacje, których nie kupiłeś w App Store

Aplikacje zainstalowane poza Mac App Store mogą, ale nie muszą, aktualizować się same. To zależy od aplikacji. Jednak najpopularniejsze, takie jak Chrome, popularne bezpłatne aplikacje, takie jak klient Transmission BitTorrent, i płatne aplikacje, które są aktywnie rozwijane, prawdopodobnie powiadomią Cię o wszelkich oczekujących aktualizacjach.

ZA

Po uruchomieniu aplikacji może zostać wyświetlone powiadomienie informujące o dostępności nowej wersji. Często wystarczy kliknąć „Aktualizuj”, aby zamknąć aplikację i ją zaktualizować. Możesz również mieć możliwość całkowitego opóźnienia lub rezygnacji z aktualizacji. Jednak nie wszystkie aplikacje powiadamiają Cię o oczekującej aktualizacji.

W przypadku niektórych będziesz musiał przejrzeć menu u góry, aby znaleźć opcję „Sprawdź aktualizacje”. Najczęściej można kliknąć Pomoc> Sprawdź aktualizacje, ale może też znajdować się w menu z nazwą aplikacji. Na przykład w Transmisji kliknąłbyś Transmisja> Sprawdź aktualizacje.

ZA

Niektóre aplikacje nie sprawdzają aktywnie dostępności aktualizacji i niewiele można zrobić poza pamiętaniem o zrobieniu tego samodzielnie. Nie wszystkie aplikacje aktualizują się z wdziękiem. Niektóre oferują pobranie i zastosowanie aktualizacji, podczas gdy inne prowadzą do strony głównej aplikacji, aby można było ręcznie pobrać nową wersję.

Czasami otrzymasz powiadomienie, gdy pojawi się nowa wersja aplikacji, ale musisz ją pobrać samodzielnie. Będzie to również wymagało ręcznej wymiany starej wersji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, kliknij prawym przyciskiem myszy starą wersję w folderze „Aplikacje”, a następnie wybierz „Przenieś do kosza” (nie opróżniaj jeszcze kosza).

Po pobraniu nowej wersji skopiuj plik APP do folderu „Aplikacje”, a następnie uruchom aplikację, aby upewnić się, że działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli zobaczysz błąd podobny do pokazanego poniżej, być może będziesz musiał ominąć ograniczenia Gatekeepera.

Alert, który zablokował Gatekeeper

Jeśli nowa wersja nie działa lub zmiany nie są idealne dla Twojego przepływu pracy, możesz usunąć nową wersję i przywrócić starą z Kosza. Aby to zrobić, kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Odłóż”.

Gdy aplikacja działa zgodnie z oczekiwaniami, możesz opróżnić Kosz – po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w Docku.

Niektóre aplikacje zależą od innych ekosystemów

Musisz zaktualizować niektóre aplikacje za pośrednictwem ich własnego sklepu z aplikacjami lub programu ładującego. Niektóre przykłady obejmują pakiet Adobe, który jest zależny od aplikacji Creative Cloud na komputer, oraz gry zainstalowane przez Steam.

Te aplikacje zwykle nie mogą być aktualizowane ręcznie, więc musisz otworzyć program uruchamiający, aby zobaczyć i zainstalować wszelkie oczekujące aktualizacje.

Jak zaktualizować rozszerzenia Safari

Jeśli używasz systemu macOS Catalina lub nowszego, rozszerzenia Safari są instalowane za pośrednictwem Mac App Store. Aktualizują się za pośrednictwem strony „Aktualizacje”, tak samo jak każda inna aplikacja z Mac App Store. Aktualizują się również bez monitu, pod warunkiem, że włączona jest opcja „Aktualizacje automatyczne”.

W wersjach systemu macOS starszych niż Catalina może być konieczne ręczne sprawdzenie dostępności aktualizacji w Safari> Preferencje> Rozszerzenia. Wystarczy kliknąć rozszerzenie, a następnie kliknąć „Sprawdź aktualizacje”, jeśli jest dostępna.

Używasz przeglądarki Chrome lub Firefox? Ich rozszerzenia powinny być obsługiwane przez samą przeglądarkę. Chrome zazwyczaj zajmuje się tym na własnych warunkach, ale możesz też zmusić Chrome do aktualizacji rozszerzeń, jeśli wolisz.

Jak zaktualizować aplikacje Homebrew

Homebrew to menedżer pakietów oparty na wierszu poleceń, który umożliwia instalowanie popularnych aplikacji za pomocą wiersza poleceń. Homebrew działa bardzo podobnie do menedżerów pakietów Linuksa. Dzięki temu pobieranie i aktualizowanie aplikacji jest szybkie i łatwe bez konieczności ręcznego pobierania lub klikania czegokolwiek.

Aby zaktualizować aplikacje przez Homebrew, musisz je zainstalować przez Homebrew. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego Homebrew na komputerze Mac, to tak naprawdę nie będzie miało zastosowania. Jeśli to zrobisz, możesz wymusić sprawdzenie aktualizacji dla wszystkich aplikacji Homebrew za pomocą jednego polecenia.

Najpierw otwórz „Terminal”, wyszukując go w „Spotlight” lub przechodząc do Applications> Utilities. Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter, aby zaktualizować Homebrew:

brew update

Aktualizacja

W razie potrzeby Homebrew zaktualizuje się i katalog aplikacji. Następnie wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

brew outdated

Spowoduje to sprawdzenie wszelkich nieaktualnych aplikacji. Następnie możesz wykonać następujące czynności, aby zaktualizować wszystko:

brew upgrade

Aby zaktualizować konkretną aplikację, musisz znać jej „formułę”. To jest etykieta, której Homebrew używa do identyfikowania aplikacji. Na przykład Firefox używa „firefox”. Tak więc, aby zaktualizować przeglądarkę Firefox, należy wykonać następujące czynności:

brew upgrade firefox

Możesz sprawdzić Dokumentacja Homebrew aby uzyskać więcej poleceń.

Wersje można zawsze sprawdzić ręcznie

Jeśli nie masz pewności, czy aplikacja jest aktualna, i nie możesz nigdzie znaleźć przycisku „Sprawdź aktualizacje”, zawsze możesz to sprawdzić ręcznie.

Aby to zrobić, uruchom aplikację, a następnie kliknij menu z nazwą u góry ekranu. Kliknij „Informacje ”, Aby wyświetlić informacje o aplikacji, w tym jej numer wersji.

Na

Możesz teraz przejść do strony głównej aplikacji i sprawdzić, czy jest dostępna nowa wersja. Jeśli tak, możesz je pobrać i zaktualizować w sposób opisany powyżej w sekcji „Jak zaktualizować aplikacje, których nie kupiłeś w App Store”.

Aktualizowanie oprogramowania jest bardzo ważne, to samo dotyczy systemu macOS. Możesz dowiedzieć się, jak zaktualizować system macOS do najnowszej wersji, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo komputera.

x