Jak założyć kartę biblioteczną z domu

Udostępnij teraz w social media:

Twoja lokalna biblioteka publiczna prawdopodobnie oferuje wiele bezpłatnych zasobów online: e-booki, audiobooki, filmy, programy telewizyjne, gazety cyfrowe, kursy online i nie tylko. Nawet jeśli Twoja lokalna biblioteka jest zamknięta, możesz wykupić kartę biblioteczną online.

Jak uzyskać kartę biblioteczną online

Jeśli masz już kartę biblioteczną, nie musisz tego robić – wystarczy odwiedzić witrynę internetową lokalnej biblioteki i sprawdzić dostępne w niej bezpłatne zasoby. Ta sama karta biblioteczna, której używasz do osobistego wypożyczania książek, daje dostęp online. Możesz także użyć aplikacji takiej jak Libby, aby znaleźć i pożyczyć e-booki za pomocą karty bibliotecznej.

  Jak korzystać z PPA Ubuntu w systemie Debian Linux

Jeśli nie masz jeszcze karty bibliotecznej, dokładny proces rejestracji online zależy od lokalnej biblioteki. Przejrzyj witrynę internetową swojej lokalnej biblioteki i zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi ubiegania się o kartę biblioteczną. Możesz zobaczyć przycisk „Złóż wniosek online”, adres e-mail lub inne instrukcje. Upewnij się, że proces aplikacyjny nie wymaga osobistego stawiennictwa w bibliotece. Niektóre biblioteki ci na to pozwalają Zarejestruj się za pośrednictwem aplikacji Libby.

Jeśli znajdujesz się w zasięgu lokalnej biblioteki publicznej, możesz otrzymać bezpłatną kartę biblioteczną.

Jeśli nie widzisz żadnych informacji na temat składania wniosków online, możesz zadzwonić do lokalnej biblioteki lub wysłać do niej e-mail. Poszukaj informacji kontaktowych w witrynie internetowej swojej biblioteki. Jeśli ktoś pracuje w bibliotece (lub po prostu pracuje w domu), może pomóc Ci uzyskać dostęp do Twojej biblioteki. Warto zapytać.

  Jak korzystać z zewnętrznej kamery internetowej do FaceTime na komputerze Mac

Jak uzyskać cyfrowy dostęp do zdalnych bibliotek

Niektóre biblioteki oferują nawet przywileje wypożyczania „nierezydentów”. Pozwolą ci uiścić opłatę za dostęp do katalogu biblioteki. Oprócz uprawnień do wypożyczania w fizycznej lokalizacji biblioteki, zapewni to również cyfrowy, zdalny dostęp do zasobów biblioteki. Tutaj jest lista bibliotek, które oferują dostęp dla nierezydentów.

Przed zapłaceniem za dostęp do biblioteki sprawdź, czy potrzebne zasoby są dostępne. Wiele e-booków ma długie okresy oczekiwania, nawet w najlepszych czasach.

Jak pobrać bezpłatne e-książki z domeny publicznej

Nawet jeśli nie masz dostępu do zasobów biblioteki – lub jeśli e-booki, które chcesz przeczytać, mają długie okresy przechowywania, ponieważ wiele osób na nie czeka – możesz uzyskać dostęp do wielu bezpłatnych e-booków online. Wiele klasyków weszło do domeny publicznej i można je całkowicie bezpłatnie pobrać.

  Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Slacku

Standardowe e-booki oferuje pięknie sformatowane e-booki należące do domeny publicznej. To jedna z wielu różnych witryn internetowych, na których można znaleźć bezpłatne e-booki. Jeśli wolisz słuchać książek, możesz również znaleźć bezpłatne audiobooki w Internecie.

x