Jak założyć sklep na Instagramie i przejść od polubień do sprzedaży

Instagram Shop to jeden z najłatwiejszych i najbardziej znanych sposobów sprzedaży produktów bezpośrednio na Instagramie.

Dzięki znacznemu wzrostowi treści medialnych, takich jak rolki i historie, Instagram stał się ulubioną platformą mediów społecznościowych dla wielu osób. I nic nie wskazuje na odwrócenie trendu, bo każdego dnia przybywa osób otwierających konta na Instagramie.

Sklep na Instagramie jest dość prosty. Jego konfiguracja jest bezpłatna, a Twoi klienci mogą bezpośrednio kupować bez opuszczania platformy.

Dlatego stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, jak założyć sklep na Instagramie i zamienić polubienia w sprzedaż.

Co to jest sklep na Instagramie?

Sklepy na Instagramie oferują dostęp do funkcji, które pozwalają ludziom kupować zdjęcia i filmy Twojej marki. Zapewnia konfigurowalną witrynę e-commerce, dzięki której odwiedzający mogą przeglądać Twoje produkty i robić zakupy bezpośrednio w profilu Twojej firmy.

Firmy mogą dodać kolekcję produktów do swojego sklepu, aby pomóc klientom znaleźć produkty, które chcą kupić. Następnie możesz łatwo dodać odpowiednie opisy i ceny dla swoich produktów. Wreszcie, istnieją tagi zakupowe, które zawierają produkty, które użytkownicy mogą kupić w Twojej witrynie lub w aplikacji.

Aby zwiększyć widoczność Twojej firmy, Instagram umożliwia tworzenie i wyświetlanie reklam za pomocą Menedżera reklam na Instagramie. W ten sposób możesz zwiększyć zaangażowanie postów i liczbę kliknięć oraz zwiększyć liczbę konwersji produktów.

Instagram zapewnia również funkcję uruchamiania produktu dla firm, które zdecydują się na metodę płatności na Instagramie. To doskonały sposób dla firm na ogłaszanie premiery swoich produktów na Instagramie, a ludzie mogą kupować Twoje produkty, gdy tylko będą dostępne w sprzedaży.

Korzyści z korzystania ze sklepu Instagram

Bezpłatnie: Otwarcie konta na Instagramie jest bezpłatne. W aplikacji Instagram możesz utworzyć sklep internetowy, aby ułatwić klientom kupowanie Twoich produktów.

Zasięg: Patrząc na statystyki Instagrama, nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najczęściej używanych platform mediów społecznościowych. Dzięki ogromnej liczbie użytkowników masz ogromne możliwości dotarcia do kupujących i sprzedawania swoich produktów lub towarów. W dzisiejszych czasach, przy dobrym wykorzystaniu szpul na Instagramie, łatwiej jest uzyskać tysiące wyświetleń i dotrzeć do milionów użytkowników Instagrama w ciągu kilku godzin od premiery wideo.

Marketing wizualny: wizualizacje angażują odbiorców, a Instagram ułatwia sprzedaż produktów za pomocą filmów i obrazów. Możesz sprzedawać produkty za pomocą rolek i relacji na Instagramie oraz budować silną obecność marki, gdy zdobędziesz więcej polubień i udostępnień dla swoich treści. Bardzo lubiane posty z tagami zakupowymi również zwiększają Twoje szanse na znalezienie na stronie Eksploruj na Instagramie.

Doświadczenie kupującego: klienci mogą kupować produkty firmy za pośrednictwem przeglądarki w aplikacji Instagrama bez przekierowywania na inną stronę, co zapewnia bezproblemowe zakupy.

Kryteria kwalifikacyjne i wymagania

Założenie sklepu na Instagramie jest bezpłatne i łatwe. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący zakładania sklepu na Instagramie i przesyłania go do sprawdzenia.

Ale najpierw najważniejsze. Zobaczmy podstawowe wymagania dotyczące założenia sklepu i sprzedaży produktów na Instagramie.

Kryteria kwalifikacyjne i wymagania:

 • Twoja firma znajduje się na obsługiwanym rynku
 • Twoja firma ma kwalifikujący się produkt
 • Przestrzegasz zasad handlowych i umowy handlowej Instagramu.
 • Twoja firma ma domenę witryny, która zawiera produkty do kupienia w Twoim sklepie na Instagramie.
 • Twój profil na Instagramie to konto firmowe lub konto twórcy połączone z Twoją stroną na Facebooku.
 • Jak skonfigurować sklep na Instagramie

  Gdy spełnisz wszystkie kryteria kwalifikacyjne, łatwiej będzie założyć sklep na Instagramie. Zacznijmy od przewodnika krok po kroku.

  Krok 1: Utwórz profil firmy na Instagramie

  Aby utworzyć konto firmowe, musisz najpierw przekonwertować swoje obecne konto na Instagramie.

  Oto jak możesz to zrobić:

 • W swoim profilu na Instagramie kliknij ikonę menu z trzema liniami w prawym górnym rogu.
 • Wybierz Ustawienia i kliknij Przełącz na konto profesjonalne. Jeśli nie widzisz tej opcji, przejdź do Kont i kliknij Kontynuuj.
 • Wybierz kategorię biznesową i kliknij Gotowe.
 • Potwierdź swój wybór, klikając OK i dotknij Biznes.
 • W następnym oknie dodaj swoje dane kontaktowe.
 • Dokończ dodawanie odpowiednich informacji, takich jak nazwa firmy, godziny otwarcia, godziny zamknięcia, numer telefonu i adres firmy, a następnie połącz profil z witryną swojej firmy.

  Krok 2: Połącz się ze stroną na Facebooku

  Jeśli masz już stronę na Facebooku, możesz połączyć ją z kontem firmowym na Instagramie lub utworzyć nową stronę na Facebooku.

 • Przejdź do profilu swojej firmy na Instagramie.
 • Przejdź do Edytuj profil.
 • Przejdź do sekcji Informacje o firmie publicznej i wybierz opcję Strona
 • Wybierz stronę na Facebooku ze swoich stron, którą chcesz połączyć.
 • Jeśli nie masz strony na Facebooku, wybierz opcję Utwórz nową stronę na Facebooku.
 • Krok 3: Prześlij katalog produktów

  Nadszedł czas, aby dodać katalog produktów, który zasila Twoją stronę sklepu na Instagramie. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  Menedżer katalogu: możesz użyć Menedżera firmy na Facebooku, aby dodać wszystkie przedmioty, które planujesz sprzedawać w sklepie Instagram.

  Partnerzy platformy eCommerce: Korzystaj z platform zintegrowanych z Facebookiem, takich jak Wix, Shopify i BigCommerce, aby dodawać produkty.

  Krok 4: Prześlij konto do sprawdzenia

  Aby rozpocząć sprzedaż w sklepie Instagram, musisz przejrzeć swoje konto. Oto jak możesz to zrobić.

 • Przejdź do Ustawień i zapisz się na zakupy.
 • Wykonaj wszystkie kroki.
 • Prześlij konto do sprawdzenia.
 • Poczekaj kilka dni i uważnie obserwuj powiadomienia. Czasami Instagram może poprosić o dodatkowe informacje potwierdzające własność Twojej domeny internetowej.

  Krok 5: Włącz zakupy

  Gdy Twoje konto zostanie zatwierdzone po sprawdzeniu, możesz włączyć funkcje zakupów, przechodząc do swojego firmowego profilu na Instagramie.

 • Przejdź do Ustawień i stuknij Zakupy.
 • Wybierz Katalog produktów i kliknij Gotowe.
 • Zakupy nie pojawią się w Twoich ustawieniach, jeśli Twoje konto jest nadal sprawdzane lub nie zostało zatwierdzone.

  Po zakończeniu weryfikacji Twój sklep na Instagramie zostanie automatycznie dodany do Twojego profilu.

  Sposoby na rozwój sklepu na Instagramie

  Jak wspomniano wcześniej, utworzenie konta i założenie nowego sklepu na Instagramie jest łatwe. Trudną częścią jest zwiększenie zasięgu i organiczny rozwój firmy.

  Oto niektóre z najlepszych sposobów na rozwój sklepu na Instagramie.

  # 1. Wyświetlaj reklamy

  Wyświetlanie reklam produktowych na Instagramie to jeden z najszybszych sposobów na zwiększenie sprzedaży w nowo utworzonym sklepie na Instagramie. Możesz tworzyć kampanie reklamowe za pomocą Menedżera reklam na Instagramie, który jest dostępny z poziomu konta Facebook Ads.

  Tutaj możesz utworzyć dwa rodzaje reklam.

  Pierwsza to reklamy tylko z tagami produktów. Innym są reklamy z tagami produktów i kasą.

  Tworzenie reklam z możliwością zakupów to świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów do swojego profilu na Instagramie i zaangażowanie ich w treści. Jeśli przekonwertujesz swój profil na Instagramie na konto profesjonalne, możesz nawet promować posty, rolki i historie w formie reklam.

  Umożliwiając użytkownikom dokonywanie zakupów bezpośrednio w sklepie mobilnym, umożliwiasz im korzystanie z opcji zakupów „w tej chwili”. Pamiętaj, aby dołączyć wysokiej jakości zdjęcia produktów, tagi i hashtagi, aby jak najlepiej wykorzystać tę cenną przestrzeń handlową.

  #2. marketingu influencerów

  Oprócz własnych reklam produktowych na Instagramie powinieneś współpracować z influencerem. Influencerzy mogą na przykład stworzyć specjalną kolekcję produktów z Twojego katalogu, aby podzielić się nimi ze swoimi obserwatorami.

  Zaangażowanie Instagrama w treści twórców jest znacznie większe niż Facebooka. Stwarza to doskonały grunt do współpracy z twórcami treści w Twojej niszy rynkowej.

  Wykorzystując zasięg influencera, możesz rozszerzyć zasięg swoich produktów na niezbadane terytoria. Strona szczegółów produktu pojawia się po tym, jak użytkownicy Instagrama oznaczają produkty w swoich postach (na przykład influencerzy), aby potencjalni klienci mogli zobaczyć jak najwięcej informacji wizualnych o produkcie.

  #3. Zniżki

  Oferowanie rabatów to tradycyjny sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Chociaż nie ma bezpośredniego sposobu na dodanie funkcji rabatowej w sklepie na Instagramie, możesz oferować kupony rabatowe w postach.

  Możesz używać kreacji podkreślających kod rabatowy w swoich postach, relacjach i rolkach. Możesz nawet poprosić swojego partnera influencera o utworzenie unikalnego kodu kuponu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci śledzić sprzedaż kupioną przez dowolnego indywidualnego influencera.

  Istnieje również opcja przesyłania unikalnych kodów rabatowych w witrynach z kodami kuponów, jeśli uważasz, że jest to dozwolone w przypadku Twojej firmy. Ogólnie rzecz biorąc, witryny z kuponami rabatowymi mają ogromną liczbę odwiedzających, co ułatwia dystrybucję kodów rabatowych

  #5. Bonus za polecenie

  Innym skutecznym sposobem na rozwój sklepu na Instagramie jest uruchomienie programu premii za polecenie, w ramach którego oferujesz prowizje każdemu, kto przyniesie Ci sprzedaż. Pomyśl o tym jako o programie polecania i zarabiania lub marketingu afiliacyjnym dla swoich produktów.

  Na przykład, jeśli zaoferujesz 20% premii za polecenie, możesz zarobić mniej. Ale jeśli zbudujesz rozległą sieć marketingowców stowarzyszonych, którzy promują Twój produkt, zarobisz więcej pieniędzy. Ponieważ teraz masz dodatkowy wolumen sprzedaży, który stale rośnie, polecany przez marketerów i influencerów.

  Chociaż pomysł premii za polecenie kusi wszystkich, sukces jest procesem ciągłym. Aby uprościć sprawy swoim partnerom, dodawaj nowe zasoby marki i prowadź kampanie promocyjne, aby mogli łatwo promować Twoją firmę.

  Streszczenie

  Instagram jest darmową i obecnie najczęściej używaną platformą mediów społecznościowych. Jest pełen influencerów, a także potencjalnych nabywców. Jeśli jesteś osobą, która codziennie korzysta z Instagrama, możesz pomyśleć o przekształceniu polubień postów w sprzedaż produktów.

  Chociaż początkowo może to brzmieć skomplikowanie i wymagać dużo pracy, zyskasz pewność siebie. I kto wie, jakie będą wyniki, jeśli będziesz się starał odnieść sukces, korzystając ze sklepu na Instagramie dla swojej firmy.

  Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, jesteśmy pewni, że z przyjemnością przeczytasz więcej o zarabianiu pieniędzy na Instagramie.