Jak zamienić Caps Lock komputera Mac w dodatkowy klawisz modyfikujący

O ile nie masz skłonności do krzyczenia w Internecie, prawdopodobnie nie używasz zbyt często Caps Locka. To dziwne, ponieważ znajduje się tuż obok kilku przydatnych klawiszy modyfikujących. Oto, jak sprawić, by Caps Lock był tak przydatny jak inne.

Co możesz zrobić z dodatkowym kluczem modyfikującym?

Być może najfajniejszą rzeczą do zrobienia jest przypisanie w pełni niestandardowych skrótów klawiszowych. Korzystając z aplikacji takiej jak BetterTouchTool, możesz użyć dodatkowego klawisza modyfikującego, aby dodać pustą listę skrótów klawiszowych, do których możesz dołączać akcje. Jeśli chcesz uruchomić skrypt powłoki lub otworzyć nową kartę e-mail za każdym razem, gdy naciśniesz Caps + B, możesz to zrobić.

Możesz zrobić te same niestandardowe skróty klawiszowe bez Caps Lock, ale utkniesz, naciskając dziwne kombinacje, takie jak Shift + Control + Command, aby nie kolidować z domyślnymi skrótami. Dzięki tej metodzie każda aplikacja, która pozwala ustawić własne skróty klawiszowe, będzie obsługiwać nowy modyfikator Caps Lock.

Możesz także ponownie powiązać istniejące skróty, aby używać Caps Lock. Jeśli przeszkadza Ci zbyt skomplikowany skrót, możesz go ponownie powiązać w ustawieniach klawiatury systemu macOS, aby ułatwić jego naciśnięcie. Na przykład klawisz skrótu w macOS do zrobienia zrzutu ekranu zaznaczenia to Shift + Command + 5, ale możesz ponownie powiązać go z Caps + S.

Zmień przeznaczenie Caps Lock z karabińczykiem

Teraz nie ma sposobu na poprawną emulację dodatkowego klawisza modyfikującego, więc ze względu na kompatybilność lepszym sposobem na uzyskanie tej funkcji jest zmiana odwzorowania Caps Locka, tak aby działał tak, jakbyś naciskał klawisze Shift, Control, Option i Command czas. Ponieważ jest to tak absurdalna kombinacja, żadna aplikacja nie będzie wymagać naciśnięcia każdego z nich dla skrótu i ​​nie powinno być żadnych zakłóceń.

Oznacza to, że stracisz kombinacje, takie jak Caps Lock + Command, ale powinno działać po prostu z dowolnym innym klawiszem alfanumerycznym. Możesz przypisać Caps Lock do dodatkowego klawisza funkcyjnego, takiego jak klawisze F13-20, ale może nie działać jako klawisz skrótu w każdej aplikacji. Możesz również natywnie zmienić klawisz Caps Lock na Escape (lub dowolny inny klawisz modyfikujący), ale nie dodaje to żadnej dodatkowej funkcjonalności; po prostu przenosi klucz.

Aplikacja, której użyjemy do ponownego powiązania Caps Lock, to Karabiner, bezpłatne narzędzie do zmiany mapowania klawiatury dla systemu macOS. Pobierz i zainstaluj aplikację i otwórz preferencje. Na karcie „Złożone modyfikacje” dodaj nową regułę za pomocą przycisku u dołu.

Elementy karabińczyka macOS

Zwykle w Karabiner będziesz musiał edytować JSON dla nowej reguły i dodać go ręcznie. Ale jeden z przykładów jest dokładnie tym, co próbujemy zrobić, więc nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych ustawień. Po prostu kliknij „+ Włącz” obok „Zmień caps_lock na polecenie + control + opcja + shift”, aby dodać regułę do Karabinera.

Przed dodaniem reguły będziesz chciał się upewnić, że Caps Lock jest wyłączony, w przeciwnym razie utkniesz NA ZAWSZE. Zawsze możesz wyłączyć regułę, aby przełączyć Caps Lock w przyszłości, ale ta konkretna reguła nie ma sposobu na użycie klawisza w żaden inny sposób.

Jeśli chcesz to naprawić, możesz kliknąć „Importuj więcej reguł z Internetu” i pobrać zestaw „Zmień caps_lock” z oficjalnej strony.

Opcje blokady z karabińczykiem

Zobaczysz nową kategorię reguł i jest taka, która pozwoli ci używać Shift + Caps Lock jako zwykłego klawisza Caps Lock. Możesz włączyć ten i usunąć stary, aby go zastąpić.

Prawdziwy Hyper Key

Ulepszenie Caps Lock

Plik Capslock Enhancement Zestaw reguł zasługuje na wzmiankę tutaj. Podczas gdy ponowne odwzorowanie Caps Locka na każdy inny modyfikator zapewnia czyste miejsce dla nowych skrótów klawiszowych, ten zestaw reguł znajduje zastosowanie dla każdego klawisza. Domyślnie nadal mapuje każdy modyfikator, podobnie jak poprzednia metoda, ale ma dodatkowo włączonych kilka kategorii skrótów klawiszowych, więc możesz wyłączyć poszczególne sekcje, których nie chcesz, aby dać ci trochę miejsca na dostosowanie.

Możesz zaimportować ją w taki sam sposób, jak każdą inną regułę do Karabinera, lub odwiedzić zainstaluj URL w przeglądarce i otwórz ją w Karabinerze.