Jak zamienić emoji Facebook Messenger na emoji systemowe

Facebook Messenger ma własną wersję emotikonów. Gdy używasz aplikacji na iOS lub Androida, Facebook Messenger zastępuje standardowe emoji systemowe własną wersją. Otrzymujesz dokładnie ten sam zestaw emotikonów, który dostałeś, ale kiedy je wysyłasz, wyglądają inaczej. Jeśli nie podoba Ci się własna wersja emotikonów Facebook Messenger, możesz je wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Oto jak.

Otwórz Facebook Messenger. Stuknij swoje zdjęcie profilowe u góry karty Strona główna. Wewnątrz kliknij „Zdjęcia, filmy i emotikony”. Na ekranie Zdjęcia, filmy i emotikony wyłącz opcję „Emotikony komunikatora”.

fb-messenger-me fb-messenger-emoji

Zamknij aplikację, a następnie uruchom ją ponownie. Wszystkie emoji wysyłane we wszystkich wątkach konwersacji zostaną zastąpione emoji systemowych. Oto, jak wyglądają przed i po wprowadzeniu zmiany na urządzeniu z systemem iOS.

emoji posłańca emoji-fb-messenger-system

Aktualizacje Facebook Messenger prawie co dwa tygodnie, a nowe wersje emoji mogły zostać dodane jako część jednej z takich rutynowych aktualizacji. Opcja ich wyłączenia została wprowadzona dopiero w nowszej aktualizacji. Jak dotąd opcja jest dostępna tylko na iOS, a nie na Androida. Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości pojawi się również u użytkowników Androida.

Emotikony komunikatora nie przypominają kolorów rozmowy. Nie można ich włączać / wyłączać dla poszczególnych wątków konwersacji, a zmiana wprowadzona na urządzeniu nie jest odzwierciedlana po stronie kontaktu.

Niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że emoji Messengera to frywolna próba Facebooka nadania marki swoim własnym małym kreskówkowym głowom, ale dla każdego, kto ma słabe wsparcie dla emoji, np. Przeglądarkę na komputerze, te emoji sprawiają, że można zobaczyć i zrozumieć emoji wysłane do Twój z telefonu. Pomaga również, gdy masz użytkowników na różnych platformach, np. IOS i Android wysyłających emoji. Emotikony na telefonach z Androidem wyglądają inaczej niż na iOS. Pojedyncza wersja pojawiająca się po obu stronach zdecydowanie pomaga użytkownikom uniknąć wysyłania niewłaściwego rodzaju emotikonów w rozmowie.