Jak zamienić komputer w odbiornik Chromecasta

Chromecast to bardzo przystępny sposób na przekształcenie zwykłego telewizora w inteligentny telewizor. Urządzenie za 30 USD pozwala lepiej wykorzystać monitor i telewizor bez konieczności korzystania z dekodera telewizji kablowej. Wyobraź sobie, że możesz przesyłać strumieniowo Netflix do zwykłego telewizora z telefonu. Początkowe wersje oprogramowania układowego Chromecasta miały niewielki exploit, który umożliwiał programistom modyfikowanie go i uruchamianie w taki sposób, aby zwykły komputer PC mógł zostać przekształcony w odbiornik Chromecasta. Google szybko podłączyło tego exploita i nie jest już możliwe tworzenie takiej aplikacji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​firma Google wydała aplikację, która pozwala zmienić komputer w odbiornik Chromecasta. Nazywa się Google Cast for Education i jest przeznaczony przede wszystkim do użytku w klasie.

Zgodnie z opisem dla Google Cast for Education, potrzebujesz konta Google Apps for Education, aby go uruchomić. Podczas testów udało mi się uruchomić go na koncie Google Business Apps i zwykłym koncie Gmail.

Pobierz aplikację i uruchom ją. Nazwij urządzenie, aby móc je zidentyfikować podczas przesyłania, i kliknij „Zapisz”. Nazwę można edytować później, klikając przycisk „Ustawienia” w prawym górnym rogu.

Odbiornik przesyłania dla Education_settings

Konfiguracja zajmie kilka sekund.

Cast Receiver for Education

Możesz teraz rozpocząć przesyłanie na ten komputer z innego komputera. Otwórz Chrome na komputerze, z którego chcesz przesyłać. Jeśli chcesz przesłać określoną kartę, wybierz ją. Kliknij prawym przyciskiem myszy na karcie i wybierz „Przesyłaj” z menu kontekstowego. Wybierz utworzone urządzenie, a rozpocznie się przesyłanie.

Jeśli chcesz przesłać cały pulpit, otwórz Chrome i kliknij prawym przyciskiem myszy na pustej / nowej / dowolnej karcie i wybierz „Przesyłaj” z menu kontekstowego. Wybierz urządzenie, a następnie kliknij menu „Przesyłaj do”.

cast-desktop-cc

Spowoduje to przejście do menu „Wybierz źródło”, w którym możesz przesyłać kartę lub cały pulpit.

cast-desktop-cc-1

Google oznacza, że ​​aplikacja może być używana w salach lekcyjnych, ale oczywiście można jej używać również w pracy, a czasami w domu. Aplikacja rzuca dość dobrze, ale czasami występuje opóźnienie.

Zainstaluj Google Cast For Education z Chrome Web Store