Jak zamknąć pasek pobierania Chrome za pomocą klawisza skrótu

Pasek pobierania Chrome jest dziwnym elementem interfejsu przeglądarki, który w przeciwnym razie koncentruje się na minimalizacji. Pojawia się po pobraniu pliku i utrzymuje się nawet po zakończeniu pobierania. Możesz go zamknąć, klikając przycisk zamykania, ale jest to coś, co denerwuje użytkowników, ponieważ nie ma skrótu klawiszowego, który mógłby załatwić sprawę. Jeśli chcesz, możesz ukryć pasek pobierania Chrome, ale jeśli naprawdę wolisz zamknąć pasek pobierania Chrome, rozszerzenie o nazwie Zamknij pasek pobierania pozwoli Ci to zrobić za pomocą klawisza skrótu.

Idealnie byłoby, gdyby użytkownicy Chrome woleli, aby pasek pobranych plików zniknął po zakończeniu pobierania. Niestety, Google nie jest zainteresowany dodaniem tej funkcji w najbliższym czasie, a rozszerzenia również nie są w stanie wykonać tego zadania. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że Google go blokuje, dlatego skrót do zamknięcia paska pobierania Chrome jest naszą najlepszą opcją.

Zamknij pasek pobierania Chrome

Pobierz Zamknij pasek pobierania z Chrome Web Store.

Gdy pojawi się pasek pobierania, stuknij Alt + W, aby zamknąć pasek pobierania. Możesz dotknąć klawisza skrótu w dowolnym momencie, nawet jeśli pobierany jest plik lub wiele plików, ponieważ jest to domyślne zachowanie paska pobierania.

Zamknij pasek pobierania nie ma wielu opcji, ale pozwala zmienić skrót klawiszowy, którego używasz do zamykania paska pobierania Chrome. Aby zmienić klawisz skrótu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia i wybierz Opcje z menu kontekstowego.

Przeniesie Cię na stronę Chrome rozszerzenia z wyskakującym okienkiem, które pozwala zmienić klawisz skrótu. Kliknij opcję Zmień i zapisz nowy skrót, którego chcesz użyć. Nagraj to dla opcji „Zamknij pasek pobierania”, a nie dla opcji „Aktywuj rozszerzenie”.

Użytkownicy od dawna chcieli automatycznie zamknąć pasek pobranych plików. W rzeczywistości, jeśli zajrzysz na fora produktów Google, zauważysz, że użytkownicy regularnie pytają, jak to zrobić w ciągu ostatnich kilku lat. Zespół Google i Chrome tak naprawdę nie oferuje wyjaśnień, dlaczego nie jest to coś, co mogliby wziąć pod uwagę, więc użytkownicy są skazani na to, co mają.

Firefox robi to znacznie lepiej niż Chrome. Zamiast całego paska na dole ma mały przycisk obok paska adresu URL, który po kliknięciu ujawnia pobrane pliki. Możesz to naśladować w Chrome za pomocą rozszerzenia o nazwie Menadżer pobierania co wyłącza pasek pobierania.