Jak zapisać Google Doodle offline

Udostępnij teraz w social media:

Google upamiętnia historyczne dni i wydarzenia międzynarodowe za pomocą doodla Google. Doodle Google jest często grafiką statyczną, ale czasami Google zamienia go również w grę. Doodle Pacmana, gryzmoły olimpijskie i gryzmoły z mistrzostw świata w krykiecie to tylko niektóre popularne przykłady. Doodle mają ograniczoną żywotność i po kilku dniach są usuwane. Nadal możesz przeglądać archiwum Google doodles i odtwarzać interaktywne, jeśli chcesz. Wszystkie są dostępne, ale możesz także zapisać doodle Google offline i zagrać w niego, jeśli znudzi Ci się gra T-rex w Chrome.

Działa to tylko na twoim pulpicie i wymaga Internet Explorera, co czyni go jedną z niewielu rzeczy, które czynią IE użytecznym.

Archiwum Google Doodle

Po pierwsze; odwiedź Google archiwum wszystkich doodli i poszukaj tego, który chcesz zapisać offline. Idziemy z doodle Pacmana.

  9 sposobów na szybkie zarabianie pieniędzy w „Animal Crossing: New Horizons”

Zapisz Google Doodle

Następny krok można wykonać w przeglądarce Chrome, ale jest to znacznie łatwiejsze, jeśli zamiast tego używasz przeglądarki Firefox. Otwórz Google Doodle, który chcesz zapisać offline w przeglądarce Firefox, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Ta ramka> Pokaż tylko tę ramkę. Spowoduje to otwarcie doodla w tej samej karcie. Skopiuj adres URL.

Następnie otwórz przeglądarkę Internet Explorer. Wklej skopiowany adres URL w pasku adresu i otwórz go. Poczekaj, aż doodle się załaduje. Naciśnij klawisz Alt, aby wyświetlić pasek menu przeglądarki Internet Explorer. Przejdź do Plik> Zapisz jako. Możesz też użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + S, aby wyświetlić okno dialogowe Zapisz jako.

  Jak automatycznie włączyć komputer w harmonogramie

W oknie dialogowym Zapisz jako otwórz listę rozwijaną Zapisz jako typ, wybierz format archiwum WWW i zapisz doodle. Zostanie zapisany z rozszerzeniem MHT. Ten typ pliku można otworzyć tylko w przeglądarce Internet Explorer. Otwórz go, a będziesz mógł zagrać w doodle.

Gra oczywiście nie zapisze twojego wyniku, tak jak zrobił to doodle, gdy był na żywo. Nie ma na to żadnego mechanizmu.

Jeśli nie chcesz używać przeglądarki Internet Explorer do grania w grę Google Doodle, będziesz musiał poszukać aplikacji komputerowej, która może załadować grę i grać w nią. Obecnie nie ma niezawodnej aplikacji lub rozszerzenia dla przeglądarki Chrome lub Firefox, które mogą odtwarzać ten plik gry. Istnieją rozszerzenia i dodatki, które mogą załadować plik MHT w przeglądarkach Chrome i Firefox, ale ten konkretny plik wymaga lepszej obsługi, aby można było grać w grę. W tym celu utkniesz w Internet Explorerze.

  Jak usunąć wysłaną wiadomość na Snapchacie

x