Jak zapisać mapę w trybie offline w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 jest wyposażony w zupełnie nową aplikację Mapy i, jak można się domyślić, jest obsługiwany przez mapy Bing. Nowa aplikacja i dodanie tej funkcji są świetne, biorąc pod uwagę, że będzie działać na tabletach i mapach Bing, czy nie jest tak źle, prawda? Nie obejmuje tak wielu miejsc jak Mapy Google, ale jeśli mieszkasz w Europie, Kanadzie, USA, na Bliskim Wschodzie, w Australii lub w tych częściach Azji, które są popularne pod względem turystycznym, okaże się, że wystarczające. Ma naprawdę świetną funkcję, która pozwala zapisywać mapy w trybie offline, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem. To nie jest jakaś żałosna mała funkcja, która pozwoli ci zapisać mały fragment mapy. Zamiast tego możesz pobrać mapę całego kraju i korzystać z niej w dowolnym momencie. Oto jak.

  Jak sprawdzić stan procesora Intel w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Mapy i przejdź do jej Ustawień. Wybierz opcję Pobierz lub Aktualizuj mapy, a nastąpi przekierowanie do aplikacji Ustawienia. Sekcja Mapy zostanie otwarta automatycznie, aw sekcji Mapy offline zobaczysz wszystkie pobrane mapy. Jeśli po raz pierwszy odwiedzasz to ustawienie, żadne mapy nie będą wymienione. Kliknij przycisk plusa.

Zostanie wyświetlona lista sześciu kontynentów (Antarktyda nie jest obsługiwana). Wybierz kraj, w którym znajduje się kraj, dla którego chcesz pobrać mapę.

ustawienia_mapy wybierz

Zobaczysz wtedy listę wszystkich obsługiwanych krajów na tym kontynencie. Słyszałem, że Malezja to miłe miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Dla każdego obsługiwanego kraju będzie można zobaczyć, jak duże są dane mapy. Wybierz jedną, aby rozpocząć pobieranie.

  Jak odinstalować aplikację w systemie Windows 10

maps_country wybierz

Możesz obserwować postęp pobierania i pobrać więcej map. Mapę można usunąć z poziomu aplikacji Ustawienia, a także zaktualizować ją w ustawieniach aplikacji Mapy. Aktualizacja jest oczywiście czymś, co będziesz musiał często robić, ponieważ nowe dane są często dodawane do map, ale do użytku w trybie offline nieco przestarzała mapa nadal będzie użyteczna.

pobieranie map

Wesołych wędrówek po świecie!

x