Udostępnij teraz w social media:

Schowek macOS jest tak samo wydajny, jak schowek w każdym innym systemie operacyjnym. Może kopiować różne rzeczy; tekst, obrazy i pliki. Obrazy można kopiować z dowolnej aplikacji, która może je wyświetlać, i można je wkleić do notatki, dokumentu lub wiadomości. Jeśli chcesz tylko zapisać obraz jako obraz, możesz użyć aplikacji Podgląd. Aplikacja Preview to nie tylko przeglądarka plików; możesz go użyć do utworzenia nowego pliku, aw tym przypadku możesz go użyć do zapisania obrazu schowka w systemie macOS.

Zapisz obraz ze schowka

Najpierw skopiuj obraz do schowka. Możesz to zrobić za pomocą przeglądarki. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję kopiowania obrazu z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Jak zablokować witrynę internetową w Mozilla Firefox

Upewnij się, że nie kopiujesz niczego innego do schowka, dopóki nie zapiszesz tego obrazu. Otwórz podgląd z Spotlight lub z Launchpada. Ponieważ nie dałeś mu pliku do otwarcia, pokaże ci okno dialogowe do wyboru pliku. Przejdź do paska menu i wybierz Plik> Nowy ze schowka.

Otworzy się aplikacja Podgląd, a obraz ze schowka zostanie automatycznie wklejony. Zasadniczo utworzyłeś nowy plik, który należy zapisać. Przejdź do Plik i wybierz opcję zapisywania. Ponieważ jest to Podgląd, możesz go użyć do zapisania obrazu w dowolnym formacie, który obsługuje i obsługuje wiele z nich. Jakość obrazu nie ucierpi, chyba że zdecydujesz się zapisać go w formacie skompresowanym i obniżyć jego jakość. Rozmiar obrazu będzie taki sam, jak oryginalny skopiowany obraz. Rozmiar obszaru roboczego jest ustawiany automatycznie od momentu utworzenia pliku ze schowka.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu na czas z terminala na macOS

Podgląd to dość zaawansowana przeglądarka plików. Zwykle nie znajdziesz czegoś podobnego w komputerowych systemach operacyjnych. Istnieją przeglądarki plików innych firm, ale potrzebujesz ich wielu, aby mieć wszystkie funkcje dostępne w Preview. Jedynym problemem jest to, że przy tak wielu funkcjach użytkownicy mają tendencję do zapominania lub zakładania, że ​​aplikacja nie pozwoli im na utworzenie nowego pliku.

macOS nie ma aplikacji do rysowania ani rysowania, takiej jak Paint, która jest aplikacją, do której można przejść w systemie Windows do wklejania obrazów lub zrzutów ekranu. Ma podgląd, który nie daje otwartego, pustego płótna do rysowania, ale robi o wiele więcej.

Sprawdź -   Jak wyłączyć najlepsze wiadomości e-mail w aplikacjach Gmail