Jak „zapisać” post na Instagramie ze swojego kanału

Instagram powoli dodaje funkcje podobne do Snapchata z wcześniejszymi aktualizacjami. Podjęto dość przyzwoity wysiłek, aby naśladować te funkcje. W większości przypadków Instagram skupił się na nowych funkcjach, nie wprowadzając żadnych ulepszeń w sposobie działania. Interfejs użytkownika mógł się zmienić, ale funkcjonalność jest mniej więcej taka sama, jak od pierwszego wydania aplikacji. W ostatniej aktualizacji Instagram w końcu dodał funkcję mającą na celu poprawę komfortu użytkowania; funkcja zakładki. Użytkownicy mogą teraz zapisywać posty, które lubią na swoim koncie. Oto jak to działa.

Ta funkcja została dodana w ostatniej aktualizacji aplikacji, ale nie była widoczna dla użytkowników, dopóki Instagram oficjalnie tego nie ogłosił. Nie musisz aktualizować aplikacji Instagram na telefonie, aby uzyskać tę funkcję. Powinien po prostu zacząć pojawiać się w naszym kanale.

Funkcja Zapisz dodaje przycisk zakładki u dołu każdego posta w Twoim kanale. Dotknij go, a zostanie zapisany w dedykowanej szufladzie na Twoim koncie. Aby wyświetlić zapisane posty, przejdź do zakładki Profil. Stuknij przycisk zakładki u góry swoich postów (tuż pod biografią na Instagramie), aby wyświetlić wszystkie zapisane posty.

zapis na instagramiezapisany na Instagramie

Samo zdjęcie nie jest importowane na Twoje konto. Po dotknięciu zapisanego zdjęcia możesz je wyświetlić w profilu oryginalnego konta. Oznacza to, że jeśli profil zdecyduje się usunąć zdjęcie, nie będziesz mógł go zachować.

Funkcja zapisywania jest podstawowa i prawdopodobnie wcześniej czy później zamieni się w bałagan. W przeciwieństwie do funkcji Zapisz zaimplementowanej przez Facebooka, w której zapisane elementy są sortowane według typu, nie ma nic do sortowania zapisywanych postów. Nie możesz przeszukiwać zapisanych postów, nawet po hashtagach. Zapisane posty nie są widoczne w Twoim profilu, więc jeśli używasz Instagrama do szukania pomysłów na prezent, możesz mieć pewność, że nikt nie zobaczy pozycji, które dodałeś do zakładek.

Pobierz Instagram z App Store

Pobierz Instagram ze sklepu Google Play