Jak zapisać post w wersji roboczej na Instagramie do późniejszej edycji

Filtr na Instagramie może sprawić, że zdjęcie będzie dobrze wyglądać bez dodatkowych umiejętności fotograficznych. Nadal ma kilka dodatkowych narzędzi do poprawiania wyglądu zdjęć. Ma aplikację Layout, która go obsługuje, a także narzędzia do dostosowywania cienia, orientacji, jasności, kontrastu, nasycenia itp. Jeśli chcesz spędzić więcej niż kilka sekund na tworzeniu postu na Instagramie, prawdopodobnie skorzystasz z jego wiele innych narzędzi. Proces ten może zająć trochę czasu, którego możesz nie mieć na jednym posiedzeniu. Aż do ostatniej aktualizacji trzeba było albo skomponować i opublikować zdjęcie za jednym razem, albo stracić wprowadzone zmiany do czasu ich dokończenia. Instagram wprowadził funkcję „ Wersje robocze ”, która pozwala zapisać zmiany wprowadzone na zdjęciu i kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, gdy masz czas. Oto jak to działa.

Otwórz Instagram i zacznij pisać post. Dodaj filtry, dostosuj kontrast, zrób wszystko, aby uzyskać dobrze wyglądające zdjęcie.

Gdy jesteś na ekranie edycji, w lewym górnym rogu zawsze znajduje się przycisk Wstecz. Dotknij go, a zapyta Cię, czy chcesz zapisać swój post jako wersję roboczą, czy odrzucić. Wybierz opcję „Zapisz wersję roboczą”, aby zapisać zdjęcie w wersji roboczej.

instagram-post-backinstagram-save-draft

Aby edytować zapisaną wersję roboczą, dotknij karty aparatu, tak jak zwykle, i pozwól jej na dostęp do biblioteki zdjęć. W menu biblioteki będzie teraz dostępna sekcja „Wersje robocze”.

Stuknij wersję roboczą, którą chcesz wznowić edycję. Dodaj podpis lub wprowadź więcej zmian. Kliknij „Udostępnij”, kiedy będziesz gotowy.

instagram-draftsinstagram-edit-draft

Jeśli nadal nie jesteś gotowy, aby go udostępnić, ale chcesz, aby najnowsze zmiany wprowadzone w wersji roboczej zostały zapisane, przejdź do ekranu „Udostępnij”, a następnie dotknij przycisku Wstecz. Spowoduje to zaktualizowanie wersji roboczej do najnowszej wersji.

Po pewnej liczbie zmian ekran wersji roboczych nie przechodzi już do ekranu „Filer and Edit”. Aby edytować zdjęcie, przejdź do ekranu udostępniania i dotknij opcji „Edytuj” pod miniaturą zdjęcia.

Ta aktualizacja jest dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android. Przed wypróbowaniem upewnij się, że Twoja aplikacja jest aktualna.