Udostępnij teraz w social media:

Ikony pulpitu często zmieniają się w systemie Windows 10 i nikt tego nie lubi. Zwykle dzieje się to losowo, ale jeśli masz konfigurację z wieloma monitorami, prawdopodobnie doświadczasz tego częściej niż użytkownicy z jednym ekranem. Istnieją aplikacje, które, jeśli utrzymasz je uruchomione, mogą zapobiec zmianie układu ikon, ale mogą przeciągnąć system w dół. Inną alternatywą jest zapisanie układu ikon na pulpicie, co możesz zrobić za pomocą ReIcon.

Zapisz układ ikon na pulpicie

Pobierz ReIcon a następnie ułóż ikony na ekranie tak, jak chcesz. Gdy to zrobisz, uruchom aplikację i kliknij ikonę zapisywania. W aplikacji zostanie utworzony nowy „profil”, czyli w zasadzie zapisany układ ikon. Możesz zamknąć aplikację i poczekać, aż system Windows 10 zepsuje układ.

Sprawdź -   Jak zaktualizować Pop_OS do 19.10

Układ ma nazwę, znacznik czasu i daty, liczbę ikon, tj. Liczbę ikon na pulpicie podczas tworzenia kopii zapasowej układu oraz identyfikator. Aby zmienić nazwę układu, kliknij wewnątrz pola Nazwa, a będzie można go edytować. Wpisz dowolną nazwę, którą chcesz nadać, i naciśnij Enter, aby zapisać nazwę.

Aby go przywrócić, uruchom aplikację i wybierz profil. Idź do Edycja> Przywróć układ ikon, a twój układ zostanie natychmiast przywrócony. Możesz tworzyć i zapisywać dowolną liczbę układów ikon oraz przywracać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Aplikacja działa całkiem dobrze w konfiguracji z wieloma monitorami.

Są jednak wyjątki. Jeśli na przykład usunąłeś element z pulpitu, aplikacja nie będzie w stanie go przywrócić. Może to mieć wpływ na rozmieszczenie ikon, jeśli ustawisz ich automatyczne przyciąganie do siatki. Jeśli wiesz, że usunąłeś element z pulpitu, który był obecny podczas zapisywania układu ikon, wyłącz przyciąganie do siatki, a następnie przywróć układ ikon.

Sprawdź -   Jak nagrać Discord Audio

ReIcon nie musi być instalowany, więc upewnij się, że nie opuścisz aplikacji w miejscu, w którym możesz ją przypadkowo usunąć, ponieważ zapisuje profil w tym samym folderze, z którego działa. Przenieś go w bezpieczne miejsce, zanim użyjesz go do zapisywania i przywracania układów ikon.

Aplikacja działa tylko dla układu ikon na pulpicie, a nie dla plików w folderach. Pliki w folderach nie mają „układu”. Są uporządkowane według różnych kryteriów sortowania, więc aplikacja tam nie działa.

Jeśli chcesz, możesz również utworzyć kopię zapasową układu menu Start.