Jak zapisać ulubione miejsca w mapach systemu Windows 10

Dzięki mapom offline i danym o ruchu drogowym Windows 10 Maps jest idealnym towarzyszem do tworzenia map długich podróży. Aby pomóc Ci dostać się z punktu A do B, możesz zapisać swoje ulubione lokalizacje, aby szybko wyświetlić wskazówki. Oto jak.

Aplikacja Mapy w systemie Windows 10 jest wstępnie zainstalowana i gotowa do użycia. Aby go otworzyć, kliknij przycisk Start i wyszukaj „Mapy”, znajdź i kliknij ikonę Mapy w kafelkach menu Start systemu Windows lub poszukaj „Mapy” na liście zainstalowanych programów.

Dodawanie lokalizacji domu, pracy i samochodu

Możesz uzyskać dostęp do swoich ulubionych miejsc w Mapach Windows, klikając przycisk „Zapisane miejsca” w oknie Mapy. Przycisk przypomina gwiazdkę w prawym górnym rogu.

W Mapach systemu Windows 10 kliknij ikonę Zapisane miejsca w prawym górnym rogu

Wyświetlone menu podręczne zawiera dwie zakładki: „Ulubione” i „Kolekcje”. Po wybraniu karty Ulubione zostaną wyświetlone trzy typowe lokalizacje.

Lokalizacje „Dom” i „Praca” są dość oczywiste, a „Samochód” pozwala zapisać lokalizację zaparkowanego pojazdu. Może to być przydatne, na przykład, jeśli zaparkowałeś samochód w tymczasowym miejscu.

Pod każdą zakładką znajduje się przycisk „Dodaj”. Kliknij ten przycisk, aby rozpocząć dodawanie lokalizacji do tych wspólnych lokalizacji.

W zapisanych miejscach kliknij Dodaj, aby zapisać lokalizację dla domu, pracy i samochodu

Po kliknięciu przycisku „Dodaj” pojawi się pasek wyszukiwania. Użyj tego, aby wybrać żądane lokalizacje. Na przykład, aby znaleźć swoją lokalizację „Dom”, wyszukaj adres domowy, a następnie naciśnij klawisz „Enter”.

Wyszukaj swoją lokalizację domową, a następnie naciśnij klawisz Enter lub kliknij przycisk wyszukiwania

Po naciśnięciu klawisza „Enter” Twoja nowa lokalizacja zostanie zapisana. Następnie możesz szybko do niego wrócić w zakładce „Ulubione” w menu „Zapisane miejsca”.

Jeśli chcesz szybko skierować się do swojej lokalizacji „Dom”, możesz kliknąć łącze „Wskazówki dojazdu”, które pojawia się pod elementem. Dzięki temu uzyskasz wskazówki z aktualnej lokalizacji lub z wybranej lokalizacji.

W sekcji Strona główna na karcie Zapisane miejsca kliknij Trasa dojazdu

Możesz również wyszukać „Dom”, „Praca” lub „Samochód” na pasku wyszukiwania Map. Spowoduje to wyświetlenie tych lokalizacji jako wpisu do udostępnienia, wydrukowania lub wyświetlenia wskazówek dojazdu.

Dodawanie ulubionego miejsca

Mapy systemu Windows pozwalają na zapisanie nie tylko trzech najważniejszych lokalizacji. Możesz zapisać dodatkowe lokalizacje w zakładce „Ulubione”, klikając przycisk „Dodaj miejsce”.

Kliknij opcję Dodaj miejsce w menu Zapisane miejsca w Mapach systemu Windows 10

Masz dwie możliwości dodania ulubionego miejsca. Możesz wyszukać lokalizację za pomocą paska wyszukiwania lub możesz kliknąć „Wybierz lokalizację”, aby ręcznie ustawić mapę w wybranej lokalizacji.

Pasek Wybierz ulubioną lokalizację w Mapach systemu Windows 10

Jeśli zdecydujesz się ręcznie ustawić mapę, przenieś ją w odpowiednie miejsce, a następnie kliknij przycisk „Ustaw”.

Wybierz ręcznie swoją ulubioną lokalizację, a następnie kliknij Ustaw

Po ustawieniu nowo dodana lokalizacja pojawi się jako lista na karcie „Zapisane miejsca” pod widocznymi lokalizacjami „Dom”, „Praca” i „Samochód”.

Lista zapisanych lokalizacji w Windows 10 Maps

Kliknięcie jednego z tych wpisów przeniesie Cię do wpisu, gdzie możesz go udostępnić, dodać notatki, zobaczyć, co jest w pobliżu lub całkowicie usunąć go z listy ulubionych.

Przykład listy ulubionych lokalizacji w Windows 10 Maps

Możesz dodać dowolną liczbę wpisów do swojej listy. Aby uzyskać szybkie wskazówki, kliknij link „Wskazówki dojazdu” pod nazwą każdego wpisu.

Tworzenie kolekcji

Jeśli jesteś trochę