Jak zapisać wideo na żywo na Instagramie

Filmy na żywo na Instagramie mają bardzo ograniczoną żywotność. Jeśli złapiesz jedną z transmisji na żywo, możesz ją obejrzeć. Po zakończeniu transmisji na żywo nie ma możliwości jej obejrzenia. Dla każdego, kto transmituje na żywo z Instagrama, doświadczenie jest mniej więcej takie samo. Po zakończeniu transmisji nie ma powrotu, aby zobaczyć, jak to było. Sytuacja uległa zmianie w przypadku użytkowników, którzy nadają na żywo. Instagram dodał funkcję Zapisz do swoich filmów na żywo. Użytkownicy mogą teraz zapisywać wideo na żywo na Instagramie po jego zakończeniu. Oto jak.

Musisz zaktualizować aplikację Instagram, jeśli chcesz zapisać wideo na żywo na Instagramie.

Pierwszym krokiem do zapisania wideo na żywo na Instagramie jest opublikowanie go na żywo. Przesuń palcem w prawo na ekranie głównym, aby przejść do ekranu artykułów. Przesuń palcem w prawo na ekranie aparatu, aby przejść do trybu na żywo, i dotknij przycisku nagrywania.

Śmiało i nadawaj tak długo, jak chcesz. Twoi obserwatorzy dołączą i będą oglądać transmisję. Możesz komentować podczas transmisji, a Twoi obserwatorzy mogą również dodawać komentarze. Nic, co zrobisz podczas transmisji, nie wpłynie na końcowy zapisany film.

Kiedy kończysz transmisję, Instagram informuje, ile osób ją obejrzało. Na tym samym ekranie da ci opcję zapisania wideo. Stuknij przycisk Zapisz w prawym górnym rogu.

Instagram zapisze transmisję na żywo na Twoim telefonie. Będzie zawierał tylko to, co nadajesz przez kamerę. Film nie będzie zawierał żadnych komentarzy, które napisałeś lub które Twoi obserwatorzy zostawili podczas transmisji.

Film, który otrzymasz w końcu, wygląda tak, jakby został nagrany za pomocą zwykłej aplikacji aparatu. Nie można stwierdzić, że film był transmitowany na żywo, czy nie, ani że nagrałeś go na Instagramie.

Opcja zapisywania pojawia się tylko w przypadku własnych transmisji na żywo. Nie możesz zapisać transmisji na żywo innej osoby po jej zakończeniu.

Instagram rejestruje transmisję na żywo. Po zakończeniu transmisji otrzymasz jednorazową opcję jej zapisania. W tym momencie Instagram zapisuje całe wideo w swojej pamięci podręcznej, dlatego film zapisuje się tak szybko. Dlatego też nie ma możliwości powrotu i zapisania starej audycji.

Jeśli chcesz, możesz przesłać zapisane wideo na swoje konto na Instagramie. Nowa funkcja zapisywania jest świetna, jeśli chcesz udostępnić transmisję na żywo obserwatorom, którzy nie mogli jej oglądać na żywo. Możesz również przesłać go do dowolnej innej wybranej aplikacji, w tym do Facebooka i Twittera. Film jest zapisywany w formacie MP4, który jest formatem popularnym obsługiwanym przez większość aplikacji.

Ta funkcja została udostępniona wszystkim użytkownikom Instagrama.

x