Jak zapisać zdjęcie ze schowka do rolki aparatu w systemie iOS

Schowek na iOS może przechowywać zarówno tekst, jak i obrazy. Wiele aplikacji, które mogą wyświetlać obraz, zazwyczaj pozwala skopiować obraz do schowka, a niektóre pozwalają również zapisać obraz bezpośrednio do rolki aparatu. W przypadku aplikacji, które nie pozwalają zapisywać zdjęć w rolce z aparatem, kopiowanie ich do schowka, a następnie zapisywanie ich w rolce z aparatem może być długim procesem. Jeśli często chcesz zapisać zdjęcie ze schowka na rolce aparatu, rozważ użycie Zapisz zdjęcie ze schowka skrót.

Zapisz zdjęcie ze schowka na rolce aparatu

Zaimportuj Zapisz zdjęcie ze schowka skrót do aplikacji Skróty. Upewnij się, że otworzyłeś link w Safari, a nie w żadnej innej przeglądarce. Ponieważ aplikacja Skróty została dodana w systemie iOS 12, musisz mieć uruchomioną co najmniej tę wersję lub nowszą.

Po zaimportowaniu skrótu otwórz aplikację Skróty i naciśnij przycisk trzech kropek w prawym górnym rogu. Skrót będzie wymagał dostępu do rolki aparatu. Stuknij opcję „Zezwalaj na dostęp” pod ostatnią czynnością dla Zdjęć i udziel mu potrzebnych uprawnień.

Następnie przejdź do dowolnej aplikacji z obrazami i skopiuj ją do schowka. Wróć do aplikacji Skrót i dotknij skrótu Zapisz zdjęcie ze schowka. Przy pierwszym uruchomieniu skrótu aplikacja Skróty poinformuje Cię, że został zaimportowany z Safari i poprosi o potwierdzenie, czy chcesz go uruchomić. Śmiało i uruchom skrót, a obraz ze schowka zostanie zapisany w rolce z aparatu.

Chociaż działa to bezbłędnie, nadal będziesz musiał przejść do innej aplikacji, tj. Aplikacji Skróty, aby zapisać obraz na rolce z aparatu. Jeśli aplikacja, z której często musisz kopiować obrazy, obsługuje arkusz udostępniania, możesz dodać do niego ten skrót i ułatwić dostęp. Możesz także dodać widżet Skróty do Centrum powiadomień i stamtąd użyć skrótu.

W przypadku braku tego skrótu obraz skopiowany do schowka musi zostać wklejony w miejscu umożliwiającym dostęp do opcji „Zapisz zdjęcie”. Zwykle jest to aplikacja taka jak Notatki lub możesz wysłać obraz za pomocą iMessages, a następnie zapisać go do rolki aparatu. Wykonanie zadania zajmuje sporo dotknięć. Nie jest źle, jeśli musisz zapisywać obraz tylko raz na jakiś czas, ale w przypadku częstego używania okaże się, że bez skrótu jest to czasochłonne.