iOS

Jak zapisać zdjęcie ze schowka w rolce z aparatu w systemie iOS

Udostępnij teraz w social media:

Schowek na iOS może przechowywać tekst, a także obrazy. Wiele aplikacji, które mogą wyświetlać obraz, zazwyczaj pozwala skopiować obraz do schowka, a niektóre umożliwiają również zapisanie obrazu bezpośrednio w rolce z aparatu. W przypadku aplikacji, które nie pozwalają na zapisywanie zdjęć w rolce z aparatu, kopiowanie ich do schowka, a następnie zapisywanie w rolce z aparatu może być długim procesem. Jeśli często musisz zapisać zdjęcie ze schowka w rolce z aparatu, rozważ użycie skrótu Zapisz zdjęcie ze schowka.

Zapisz zdjęcie ze schowka w rolce z aparatu

Zaimportuj plik Zapisz zdjęcie ze schowka skrót do aplikacji Skróty. Upewnij się, że otwierasz łącze w Safari, a nie w żadnej innej przeglądarce. Ponieważ aplikacja Skróty została dodana w systemie iOS 12, musisz mieć uruchomioną co najmniej tę wersję lub nowszą.

  Jak dodać foldery aplikacji do Docka w iOS [No Jailbreak]

Po zaimportowaniu skrótu otwórz aplikację Skróty i dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Skrót będzie wymagał dostępu do rolki z aparatu. Stuknij opcję „Zezwól na dostęp” pod ostatnią czynnością dotyczącą zdjęć i nadaj jej wymagane uprawnienia.

Następnie przejdź do dowolnej aplikacji zawierającej obrazy i skopiuj ją do schowka. Wróć do aplikacji Skrót i dotknij skrótu Zapisz zdjęcie ze schowka. Przy pierwszym uruchomieniu skrótu aplikacja Skróty poinformuje Cię, że został zaimportowany z Safari i poprosi o potwierdzenie, czy chcesz go uruchomić. Śmiało i uruchom skrót, a obraz w schowku zostanie zapisany w rolce z aparatu.

Chociaż działa to bezbłędnie, nadal będziesz musiał przejść do innej aplikacji, tj. Aplikacji Skróty, aby zapisać obraz na rolce aparatu. Jeśli aplikacja, z której często musisz kopiować obrazy, obsługuje arkusz udostępniania, możesz dodać do niej ten skrót i ułatwić dostęp do niego. Możesz także dodać widżet Skróty do Centrum powiadomień i używać skrótu z tego miejsca.

  Jak zapisać połączony obraz w Safari w iOS 10

W przypadku braku tego skrótu obraz skopiowany do schowka musi zostać wklejony w miejscu, które daje dostęp do opcji „Zapisz zdjęcie”. Zwykle jest to aplikacja taka jak Notatki lub możesz wysłać obraz przez iMessages, a następnie zapisać go w rolce aparatu. Wykonanie zadania wymaga kilku dotknięć. Nie jest tak źle, jeśli musisz tylko raz na jakiś czas zapisywać obraz, ale przy częstym użyciu okaże się, że bez skrótu jest to czasochłonne.

x