Jak zapisywać linki na koncie Google zamiast na Facebooku


Facebook niedawno rozszerzył swoją funkcję Zapisane o bookmarklet. Bookmarklet po dodaniu do paska zakładek przeglądarki umożliwiał kliknięcie go i zapisanie bieżącej karty na koncie na Facebooku. Funkcja „Zapisz” nie jest więc już ograniczona do linków, które widzisz na Facebooku. Aby nie dać się prześcignąć bardziej popularnej sieci społecznościowej, Google wprowadził podobną funkcję, z której można korzystać za pośrednictwem nowego rozszerzenia Chrome o nazwie Save to Google. Zasadniczo rozszerzenie robi dokładnie to, co robi bookmarklet Facebook, z wyjątkiem tego, że zapisuje linki do Twojego konta Google. Nie sortuje ich na kategorie, ale możesz dodawać tagi do linku podczas ich zapisywania lub po ich zapisaniu.

Pobierz i zainstaluj rozszerzenie Save to Google. Aby rozszerzenie działało, musisz zalogować się na swoje konto Google. W żadnym momencie rozszerzenie nie prosi o przyznanie mu pozwolenia na dostęp do Twojego konta. Po otwarciu łącza, które chcesz zapisać, kliknij przycisk rozszerzenia. Otworzy się małe wyskakujące okienko z tytułem strony wykrytej automatycznie i ustawionym jako nazwa łącza. Będziesz mógł przełączać obrazy wykryte na stronie i wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba, jako miniaturę, a będziesz mógł dodać tag.

W wyskakującym okienku na dole znajduje się przycisk „Wyświetl zapisy”, który przeniesie Cię na stronę Zapisane. Strona ciągle zgłaszała błąd 404 (nie znaleziono strony), gdy testowaliśmy rozszerzenie i okazało się, że strona, do której prowadzi, nie jest właściwa. Link do otwierania zapisanych elementów Google to to.

Firma Google wprowadziła również nową funkcję, która umożliwia zapisywanie obrazów znalezionych w wyszukiwarce grafiki Google na koncie Google bez konieczności posiadania tego rozszerzenia. Jak dotąd funkcja jest dostępna tylko na Google.com, a nie w wersjach lokalnych.

Funkcja Save to Google nie ma (jeszcze) wersji przeglądarki Firefox, ale jesteśmy pewni, że wkrótce ktoś ją skasuje i zaktualizujemy ten post, gdy to się stanie.

Zainstaluj Zapisz w Google z Chrome Web Store

x