Jak zaplanować karteczki w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Przypomnienia są świetne, ale nie są to dokładnie karteczki. Karteczki są zwykle używane jako podkładki do drapania, ale są niezbędnym narzędziem dla wielu osób, dlatego zarówno MacOS, jak i Windows 10 mają aplikację Karteczki. Te aplikacje są podstawowe, chociaż mają obsługę chmury, co oznacza, że ​​można je tworzyć w trybie online i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Jeśli musisz zaplanować notatki samoprzylepne, aby w określonym momencie pojawiła się na ekranie ważna notatka, aplikacja standardowa w systemie Windows 10 nie wykona zadania. Oto, w jaki sposób możesz zaplanować notatki samoprzylepne w systemie Windows 10.

Zaplanuj karteczki

Aby zaplanować karteczki w systemie Windows 10, potrzebujesz aplikacji o nazwie Stickies. Jest już od jakiegoś czasu i ma kilka doskonałych funkcji, w tym harmonogram i alarm. Pobierz Stickies i zainstaluj. Możesz zainstalować go dla wszystkich lub tylko dla jednego użytkownika.

Utwórz nową karteczkę i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz „Alarm”.

Otworzy się nowe okno, w którym możesz ustawić alarm. Alarm można ustawić we względnym czasie, tj. Jeden dzień od teraźniejszości lub dwie godziny od teraz itp. Można również ustawić dokładną godzinę i datę, kiedy na ekranie pojawi się karteczka. Kliknij „Ustaw”.

Kiedy nadejdzie czas pojawienia się karteczki, będzie ona migać na ekranie. Trudno to przeoczyć i trzeba docenić jej wytrwałość.

  Zidentyfikuj USB 3.0 i porty ładowania, patrząc na symbole obok nich

Kleje można ustawić w tryb uśpienia, który jest jakby cichym alarmem, w którym lepka notatka pojawi się po upływie ustawionego okresu snu. Notatki można przypiąć do górnej części ekranu, można przyciągnąć do krawędzi ekranu, a do siebie istnieje kilka skórek, których można użyć do zmiany ich wyglądu, pliki można dołączyć do notatki, i możesz wybrać czcionkę, kolor, styl i wyróżnienie tekstu.

Stickies robi więcej niż zwykła aplikacja do notatek na Windows 10, ale nie synchronizuje ich z usługą online. Dla niektórych może to stanowić przełom, ponieważ oznacza to, że do notatek nie można uzyskać dostępu z dowolnego miejsca. Notatki są przechowywane w pliku DB, co oznacza, że ​​zsynchronizowanie go za pośrednictwem usługi w chmurze również nie daje dostępu do nich. Ma tylko jedną wadę, ale dla wielu użytkowników oznacza, że ​​notatki są przechowywane lokalnie.

x