Jak zaplanować notatki samoprzylepne w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Przypomnienia są świetne, ale nie są to dokładnie notatki. Karteczki samoprzylepne są zwykle używane jako notatniki, ale są one niezbędnym narzędziem dla wielu osób, dlatego zarówno system MacOS, jak i Windows 10 mają aplikację Sticky Notes. Te aplikacje są podstawowe, chociaż obsługują chmurę, co oznacza, że ​​można je tworzyć w Internecie i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Jeśli chcesz zaplanować notatki samoprzylepne, aby ważne z nich pojawiało się na ekranie w określonym czasie, aplikacja zapasowa w systemie Windows 10 nie wykona zadania. Oto, jak zaplanować notatki samoprzylepne w systemie Windows 10.

Zaplanuj notatki

Aby zaplanować notatki samoprzylepne w systemie Windows 10, potrzebujesz aplikacji o nazwie Stickies. Jest już od jakiegoś czasu i ma kilka doskonałych funkcji, w tym funkcję planowania i alarmu. Pobierz Stickies i zainstaluj. Masz możliwość zainstalowania go dla wszystkich lub tylko dla jednego użytkownika.

  Jak odbudować pamięć podręczną ikon w systemie Windows 10

Utwórz nową karteczkę i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz „Alarm”.

Otworzy się nowe okno, w którym możesz ustawić alarm. Alarm można ustawić na czas względny, tj. Jeden dzień od chwili obecnej lub dwie godziny od teraz itp. Możesz również ustawić dokładną godzinę i datę, kiedy karteczka pojawi się na ekranie. Kliknij „Ustaw”.

Kiedy nadejdzie czas na pojawienie się karteczki, zacznie ona migać na ekranie. Trochę trudno go przegapić i trzeba docenić jego wytrwałość.

Stickies można ustawić w tryb uśpienia, co jest czymś w rodzaju cichego alarmu, w którym karteczka pojawi się po wygaśnięciu ustawionego okresu uśpienia. Notatki można przypiąć do górnej części ekranu, można je przyciągnąć do krawędzi ekranu, a do siebie jest kilka skórek, których możesz użyć do zmiany ich wyglądu, pliki można dołączyć do notatki, i możesz wybrać czcionkę, kolor tekstu, styl tekstu i wyróżnienie tekstu.

  Jak włączyć i wyłączyć cień w systemie Windows 10

Stickies robi więcej niż zwykła aplikacja do notatek w systemie Windows 10, ale nie synchronizuje ich z usługą online. Dla niektórych może to być przełomowe, ponieważ oznacza to, że notatki nie są dostępne z dowolnego miejsca. Notatki są przechowywane w pliku DB, co oznacza, że ​​synchronizacja ich za pośrednictwem usługi w chmurze również nie daje do nich dostępu. Ma tylko tę jedną wadę, ale dla wielu użytkowników oznacza to, że notatki są przechowywane lokalnie.

x