01/26/2022

Jak zaplanować usuwanie plików w Dropbox

Udostępnij teraz w social media:


Dropbox to wyjątkowo wydajna usługa udostępniania plików. Ponieważ usługa rozwijała się przez lata, zawiera funkcje ułatwiające użytkownikom współpracę nad plikami. Jeśli chodzi o udostępnianie, usługa utknęła z podstawowymi funkcjami udostępniania. Finesse to aplikacja internetowa, która pozwala zaplanować datę automatycznego usuwania pliku z konta Dropbox. Aplikacja pozwala wybrać jeden lub wiele plików i zaplanować datę i godzinę ich usunięcia. Oto jak to działa.

Odwiedź Finesse i zaloguj się na swoje konto Dropbox. Zezwól aplikacji na dostęp do swojego konta i przejdź do karty Harmonogram. Na karcie Harmonogram wybierz pliki w katalogu głównym swojego konta lub w dowolnym folderze, który chcesz usunąć. Możesz wybrać wiele plików do usunięcia tego samego dnia io tej samej godzinie.

Sprawdź -   Jak zainstalować przeglądarkę Opera Developer Edition w systemie Linux

Po wybraniu kliknij w polu „Wybierz datę / godzinę”.

Wybierz datę i kliknij małą ikonę zegara u dołu selektora dat, aby wybrać godzinę. Po wybraniu daty i godziny kliknij przycisk „Zaplanuj” obok selektora.

Możesz przejrzeć zaplanowane do usunięcia pliki na karcie „Zaplanowane”. Możesz zaktualizować datę i godzinę usunięcia pliku w dowolnym momencie przed jego usunięciem. Usunięte pliki trafiają do Twojego folderu Kosz w Dropbox. Możesz je przywrócić w ciągu 30 dni. Finesse nie ma funkcji przywracania i nie zapisuje kopii plików, które planujesz usunąć.

Wszystkie usunięte pliki można wyświetlić za pośrednictwem aplikacji na karcie Historia. Są to pliki, które zostały teraz usunięte, więc nie można ich odzyskać z Finesse. Zakładka to w zasadzie dziennik wszystkich plików usuniętych z konta Dropbox.

Sprawdź -   Jak wyłączyć wiele wystąpień aplikacji w systemie Windows 10

Finezja działa całkiem nieźle; ma schludny interfejs użytkownika, który jest nieco podobny do tego z Dropbox. Nawigacja po folderach w Finesse wygląda i działa tak samo jak w Dropbox, więc szybko się z nią czujesz.

Odwiedź Finesse

x