Jak zaplanować wiadomość e-mail w programie Outlook


Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć, aby Twoja poczta e-mail dotarła o określonej godzinie, na przykład chcesz, aby Twoja poczta znajdowała się na górze czyjejś skrzynki odbiorczej, gdy rozpoczynają pracę. Możesz to zrobić w Outlooku, planując wiadomości.

Zanim przejdziemy dalej, musimy dodać kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, wysłanie wiadomości e-mail o określonej godzinie nie gwarantuje, że dotrze ona w tym czasie do skrzynki odbiorczej odbiorcy. Między wysłaniem wiadomości e-mail a wyświetleniem wiadomości e-mail w czyjejś skrzynce odbiorczej jest wiele kroków. Chociaż można ogólnie założyć, że wiadomość wysłana o 8:30 znajdzie się w czyjejś skrzynce odbiorczej w ciągu minuty lub dwóch, nie należy polegać na niej w przypadku krytycznej dostawy. Drugim zastrzeżeniem jest to, że działa to tylko w przypadku stacjonarnego klienta Outlook, a nie aplikacji internetowej Outlook.

Jak zaplanować wiadomość w Outlooku

Mając to na uwadze, zaplanujmy wiadomość w Outlooku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie potrzebujesz do tego dodatku innej firmy; jest wypalany bezpośrednio w kliencie Outlooka. Utwórz nową pocztę w zwykły sposób, a następnie na wstążce kliknij Opcje> Opóźnione dostarczenie.

Opóźnienie dostawy ”width =” 468 ″ height = ”131 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”>

Otworzy się okno Właściwości. Szukamy opcji „Nie dostarczaj wcześniej”.

Ustaw datę i godzinę, kiedy chcesz, aby Twoja poczta została wysłana i kliknij przycisk Zamknij. I to wszystko. Wyślij wiadomość, a będzie ona znajdować się w skrzynce nadawczej do wybranej przez Ciebie daty i godziny. Outlook wyśle ​​wiadomość.

Ważna rzecz do zapamiętania: Outlook może wysyłać e-maile tylko wtedy, gdy jest otwarty. Jeśli wybrana data i godzina pojawią się, a program Outlook zostanie zamknięty, program Outlook wyśle ​​wiadomość dopiero po następnym otwarciu programu Outlook. Ale jeśli pracujesz w Outlooku przez cały dzień i chcesz zaplanować wiadomość w godzinach pracy, nie stanowi to problemu.

x