Jak zaplanować wiadomość tekstową do wysłania później?

Technologia stała się tak integralną częścią naszego życia, że ​​nadążanie za wszystkim może być wręcz przytłaczające. Tak, mamy kalendarz, e-mail i stałą formę komunikacji z nami przez cały czas, ale to nie znaczy, że możemy być na bieżąco z każdym zadaniem, urodzinami, rocznicą czy spotkaniem w naszym agendzie.

Przy nowej technologii wypuszczanej każdego dnia byłoby miło, gdybyś mógł po prostu ustawić jedną rzecz i zapomnieć o tym. Na szczęście planowanie wiadomości tekstowych jest opcją dla użytkowników zarówno na platformach Android, jak i iOS. Chociaż Android sprawia, że ​​jest to znacznie prostsze niż iOS, omówimy te opcje w tym artykule.

Niezależnie od tego, czy chcesz zaplanować wysyłanie wiadomości co roku w czyjeś urodziny, czy też chcesz spać, gdy szef myśli, że pracujesz, jest to przydatna funkcja, która może przynieść Ci wiele korzyści.

Od lat jesteśmy w stanie planować wiadomości e-mail w Outlooku, więc słuszne jest, abyśmy mogli również zaplanować wiadomość tekstową. Czytaj dalej, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla swoich potrzeb SMS-owych.

Jak zaplanować wiadomość tekstową na iPhonie

Niestety, Apple nie ma natywnej funkcji planowania w swoim systemie iOS. Według niektórych twórców aplikacji Apple całkowicie ogranicza tę funkcję. Możesz zaplanować wysłanie SMS-a, ale aplikacja przypomni Ci tylko o wysłaniu go w wyznaczonym czasie. Mamy kilka aplikacji i obejść, które pomogą Ci wysłać tekst w zaplanowanym czasie, pamiętaj tylko, że aby to zrobić, musisz nacisnąć przycisk „Wyślij”.

Zaplanuj wiadomości tekstowe za pomocą Moxy Messenger na iOS/iPhone

Aplikację Moxy Messenger na iPhone’a można pobrać bezpłatnie z App Store i oferuje mnóstwo fajnych funkcji. Od planowania wiadomości tekstowej z załącznikami po planowanie wiadomości e-mail lub wiadomości w mediach społecznościowych, ta aplikacja „prawie” ma wszystko.

Zainstaluj aplikację z App Store i dotknij „Zezwól”, aby uzyskać dostęp do Twoich kontaktów. Gdy to zrobisz, po prostu dodaj kontakt lub numer telefonu w polu wyznaczania, zaplanuj wysłanie wiadomości i dołącz wiadomość, którą wysyłasz.

 • Zainstaluj Moxy Messenger i uruchom go.
 • W oknie uprawnień dotknij „Zezwól”, aby umożliwić mu dostęp do kontaktów, a następnie kliknij „Rozpocznij”.
 • Wyświetlona zostanie strona głównych komunikatów. Stuknij w „
 • Wybierz „SMS”, „E-mail” lub „Media społecznościowe” (dla wiadomości), a następnie wybierz „OK” w wyskakującym okienku, aby uzyskać dostęp do Twoich kontaktów.
 • Wpisz/wybierz kontakt, do którego chcesz wysłać wiadomość.
 • Jeśli wybierzesz więcej niż jednego odbiorcę powyżej, pojawi się ekran aktualizacji. Możesz go zamknąć i wybrać jeden kontakt na wiadomość lub zarejestrować się w wersji „Plus”, aby masowo wysyłać wiadomości do kilku kontaktów.
 • Dostosuj ustawienia „Zaplanuj datę:”.
 • Wpisz swoją wiadomość. W razie potrzeby możesz przesunąć palcem w dół nad górną część klawiatury, aby ją ukryć.
 • Stuknij w „Zapisz” w prawej górnej części ekranu.
 • Pojawi się potwierdzenie, że wiadomość została pomyślnie zaplanowana.
 • Aplikacja powróci do ekranu głównego, pokazując wszystkie aktualnie zaplanowane wiadomości. Upewnij się, że powiadomienia są włączone, w przeciwnym razie nie będziesz otrzymywać przypomnień o wiadomościach.
 • Dla zaplanowanej wiadomości pojawi się przypomnienie. Dotknij go, aby go otworzyć.
 • Twoja aplikacja do obsługi wiadomości zostanie otwarta. Potwierdź, że wszystko wygląda tak, jak chcesz, a następnie dotknij ikony „strzałki w górę”, aby wysłać wiadomość.

Dopóki masz włączone powiadomienia dla Moxy Messenger, otrzymasz powiadomienie informujące, że czas wysłać wiadomość. Otwórz aplikację, w razie potrzeby dokonaj zmian, a następnie wyślij. To takie proste!

Korzystanie ze skrótów Siri

iOS ma unikalną aplikację „Skróty”, która może pomóc w automatyzacji. Ideą tego jest to, że możesz powiedzieć Siri, aby wysłał komuś konkretną wiadomość i wcześniej ją skonfigurował. Niestety, nadal będziesz musiał zainicjować akcję w momencie, gdy będziesz gotowy do jej wysłania, a skonfigurowanie go zajmuje więcej czasu (na podstawie naszych testów), niż po prostu poproś Siri o przypomnienie o wysłaniu SMS-a na w określonym czasie.

Istnieje kilka skrótów innych firm, które możesz dodać, ale najpierw musisz przejść do Ustawień na swoim iPhonie i wyszukać podmenu Skróty. Stamtąd musisz włączyć opcję zaufania nieznanym skrótom.

Po dodaniu wybranego skrótu do planowania wróć do aplikacji Skróty (dostępnej do pobrania z App Store, jeśli nie jest jeszcze dostępna w telefonie) i dodaj ją do swoich skrótów Siri.

Jak wspomniano wcześniej, nawet po dodaniu tej wiadomości będziesz musiał zainicjować wiadomość, zanim zostanie wysłana.

Jak zaplanować wiadomość tekstową na Androida

Android jest tak szeroko stosowanym systemem operacyjnym, że tak naprawdę producenci muszą uwzględnić funkcję tekstową harmonogramu. Na przykład Samsung oferuje tę funkcję natywnie, podczas gdy Google Pixel nie.

W zależności od modelu telefonu, którego używasz, musisz użyć aplikacji do wysyłania SMS-ów innej firmy, aby zaplanować wysłanie wiadomości. Android sprawia, że ​​jest to trochę prostsze niż iOS, więc przejrzyjmy kilka aplikacji, których możesz użyć, aby włączyć tę funkcję.

Pamiętaj, że niektóre z tych aplikacji będą musiały być domyślną aplikacją do przesyłania wiadomości w telefonie, możesz to przypisać w Ustawieniach.

Tekstra

Textra to bezpłatna aplikacja do przesyłania wiadomości, która zapewnia użytkownikom więcej funkcji i opcji dostosowywania niż większość natywnych aplikacji do przesyłania wiadomości. Możesz pobrać ją bezpośrednio ze sklepu Google Play i przypisać jako domyślną aplikację do obsługi wiadomości.

Wszystko, co musisz zrobić po zainstalowaniu Textry i ustawieniu jej jako domyślnej aplikacji, to kliknąć ikonę zegara u dołu, ustawić datę i godzinę, wpisać wiadomość i kliknąć ikonę strzałki, aby wysłać.

Jeśli zdecydujesz się go edytować lub usunąć, po prostu dotknij ikony licznika czasu wyświetlanej obok tekstu, aby wyrzucić, skopiować lub edytować wiadomość.

Zrobić to później

Do It Later to doskonała aplikacja dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play, z której warto korzystać, nawet jeśli Twój telefon ma natywną funkcję planowania. To, co naprawdę podoba nam się w tej aplikacji, to to, że nie musisz przypisywać jej jako domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości, tak jak w przypadku Textry i innych usług przesyłania wiadomości innych firm.

Nie tylko to, ale możesz także zaplanować e-maile i inne formy komunikacji, aby uzyskać dostęp do aplikacji typu „wszystko w jednym”.

Aby zaplanować wiadomości, pobierz aplikację, otwórz ją i dotknij ikony plusa „+” w prawym dolnym rogu. Następnie wpisz nazwę kontaktu, wiadomość, którą wysyłasz, i wybierz godzinę, o której chcesz ją wysłać.

Do It Later ma kilka reklam, ale nie tak wiele, że nie można sprawnie obsługiwać aplikacji. Będzie również potrzebował dostępu do aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, kontaktów i aplikacji do połączeń.

Inne fajne funkcje obejmują opcję zatwierdzenia wiadomości, zanim aplikacja wyśle ​​​​Twój tekst (co jest świetne, jeśli masz coś na głowie, ale chcesz o tym pomyśleć przed wysłaniem) oraz wysłane powiadomienie. Podsumowując, jest to całkiem przyzwoite obejście do planowania tekstów, jeśli nie masz nic przeciwko kilku reklamom.

Jak zaplanować wiadomość tekstową z telefonami Samsung

Jeśli używasz najnowszego telefonu Samsung Galaxy, zainstalowany interfejs TouchWiz ma możliwość planowania wbudowanego SMS-a. To zgrabne małe narzędzie, które pozwala automatycznie zaplanować wysłanie wiadomości tekstowej później z poziomu aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych.

Zwykle nadęcia i nakładki w pakiecie są uciążliwe i szybko trafiają do kosza. Samsung TouchWiz jest w rzeczywistości całkiem niezły. Planowanie wiadomości tekstowej to jedna z bardziej przydatnych funkcji tej nakładki.

Wielu użytkowników skarżyło się, że nie widzą już opcji planowania tekstu z nowszymi aktualizacjami Androida. Poprzednie aktualizacje przechowywały funkcję w menu z trzema kropkami obok pola tekstowego. Dzisiejsi użytkownicy ucieszą się, wiedząc, że nadal istnieje.

Aby zaplanować wysłanie wiadomości tekstowej za pomocą telefonu Samsung, otwórz aplikację do obsługi wiadomości tekstowych i wybierz kontakt, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Stuknij ikonę plusa „+” obok pola tekstowego.

Z wyświetlonego menu wybierz opcję „Zaplanuj wiadomość”.

Wybierz godzinę i datę, a następnie wybierz Gotowe.

Następnie kliknij „Gotowe”, a Twoja wiadomość zostanie automatycznie wysłana w tym dniu i godzinie. Android 10 sprawia, że ​​edytowanie i usuwanie zaplanowanych wiadomości jest bardzo łatwe. Oto jak:

Wybierz ikonę zegara obok zaplanowanego tekstu.

Wybierz „Edytuj”, aby wprowadzić zmiany. Możesz także wybrać opcję „Wyślij teraz”, aby ominąć zaplanowany czas i natychmiast wysłać wiadomość lub dotknąć „Usuń”, aby całkowicie usunąć wiadomość.

Po wprowadzeniu odpowiednich zmian (dotyczących tekstu lub godziny) kliknij ikonę papierowego samolotu, aby ponownie zaplanować tekst.

Znasz inne przyzwoite aplikacje do planowania wiadomości tekstowych do wysłania później? Znasz obejście, które nie wymaga aplikacji? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!

x