01/20/2022

Jak zapobiec automatycznej aktualizacji do przeglądarki Firefox 57

Udostępnij teraz w social media:

Firefox 57, czyli Firefox Quantum, jest już dostępny. Jest szybszy, a użytkownicy porównują go teraz z Chrome, który przez lata stał się poważną świnią pamięci. Nowa przeglądarka jest z pewnością imponująca, ale ma swoją cenę; dodatki. Od tej wersji sporo dodatków nie jest już kompatybilnych. Oznacza to, że albo musisz poczekać, aż ich programiści zaktualizują je, albo musisz znaleźć alternatywę. Jeśli żadna z tych opcji nie przemawia do Ciebie, jedynym wyborem jest trzymanie się starej wersji Firefoksa, dopóki nie będzie dostępnych więcej opcji. Jeśli jednak uruchomisz przeglądarkę Firefox, spróbuje zaktualizować ją do najnowszej wersji. Oto, jak zapobiec automatycznej aktualizacji do przeglądarki Firefox 57 w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak naprawić awarię Minecraft

Otwórz Eksplorator plików i wprowadź następujące informacje w pasku adresu;

%APPDATA%MozillaFirefoxProfiles

Zobaczysz folder z alfanumeryczną nazwą, która nie ma sensu. Zakończy się na .default. W tym folderze poszukaj pliku pref.js.

Otwórz plik pref.js w Notatniku. Poszukaj następującego wiersza, korzystając z funkcji Znajdź w Notatniku.

user_pref("app.update.enabled", false);

Może, ale nie musi, być obecny w pliku. Jeśli tak nie jest, dodaj go. Zapisz zmiany, a Firefox nie będzie już aktualizować się automatycznie. Na ekranie może pojawić się ostrzeżenie informujące, że nie należy modyfikować pliku, ale nie martw się o to i zaakceptuj monit, gdy się pojawi.

Zapobiegnie to automatycznej aktualizacji Firefoksa do wersji 57, jednak jest to ogólne rozwiązanie, które działa we wszystkich wersjach Firefoksa. Jeśli zmodyfikujesz plik pref.js za pomocą powyższej linii, wyłączy to automatyczne aktualizacje Firefoksa.

Sprawdź -   Jak zdobyć Zdjęcia Google w systemie Linux

Słowo ostrzeżenia

Ogólnie ludzie mogą nie lubić aktualizacji. Zmieniają sposób, w jaki rzeczy działają i jak wyglądają. Czasami są niewygodne; zapytaj każdego, kto był zmuszony zainstalować aktualizację systemu Windows 10 w trakcie ważnego wydarzenia. Dlatego kuszące jest blokowanie tych aktualizacji, ale to nie jest mądre. Aktualizacje to głównie funkcje bezpieczeństwa i poprawki błędów, a bardzo niewiele z nich faktycznie dodaje nowe funkcje. Niezależnie od tego aktualizacje mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa systemu i nie ograniczają się tylko do aktualizacji systemu operacyjnego. Twoja przeglądarka jest głównym celem dla każdego, kto ma złośliwe zamiary, a używanie przestarzałych wersji przeglądarki może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Sprawdź -   Jak utworzyć łącze do innego slajdu w tej samej prezentacji PowerPoint

Próbujemy powiedzieć, że możesz zatrzymać automatyczną aktualizację do przeglądarki Firefox 57, ale upewnij się, że w końcu zaktualizujesz do następnej wersji. Znajdź alternatywę dla swoich dodatków lub wypróbuj narzędzie, które nie musi działać w przeglądarce, ale zaktualizuj je najwcześniej.

x