Jak zapobiec bombardowaniu Zoomem

Zoom bombing jest teraz rzeczą, odkąd Zoom stał się główną usługą do organizowania zajęć online i spotkań / konferencji. To wtedy ktoś, kto nie jest zaproszony na spotkanie, dołącza do niego i jest nieodpowiedni lub zakłócający. Zdarzały się przypadki, gdy ludzie pokazywali między innymi obraźliwe, rasistowskie obrazy. Zoom ciężko pracuje, co utrudnia ingerencję w jego strumienie, ale dopóki wszystko nie będzie bezpieczne, oto kilka rzeczy, które organizatorzy spotkań mogą zrobić, aby zapobiec bombardowaniu Zoomem.

Zmień hasło

Aby zapewnić bezpieczeństwo spotkań, Zoom automatycznie dodaje teraz hasło do wszystkich nowych spotkań, które są tworzone / planowane. Tylko uczestnicy z hasłem mogą spotkania. Hasło to prosty kod numeryczny, dlatego dobrym pomysłem jest zmiana go na coś unikalnego i użycie innego hasła do każdego spotkania.

Upewnij się, że hasła, których używasz, nie są tworzone według żadnego wzorca, np. Nie zaczynaj przeglądać listy ulubionych postaci z programu telewizyjnego.

Przekazywanie haseł

Może być wygodne wysyłanie haseł z zaproszeniem na spotkanie, ale uczestnicy, do których wysyłasz zaproszenie i hasło, mogą nieświadomie udostępnić je np. Na zrzutach ekranu. Dobrym pomysłem jest wstrzymanie hasła do czasu rozpoczęcia spotkania. Jest to oczywiście o wiele mniej wygodne, ale może później pomóc w uniknięciu zakłóceń.

Uczestnicy ekranu

To znowu oznacza więcej pracy dla organizatorów spotkań, ale może pomóc na dłuższą metę. Upewnij się, że przesłuchujesz uczestników, którzy dołączają do spotkania, zanim ich wpuścisz. Domyślnie Zoom włączył pokoje oczekujące na wszystkie spotkania, ale sprawdzenie każdego uczestnika może być trudne. Uczestnicy mogą dodawać coś do swoich nazwisk za każdym razem, gdy dołączają, np. ich kod rejestracyjny uniwersytetu. Umożliwi to łatwiejsze ich przeglądanie. Poradzić uczestnikom, aby używali swoich prawdziwych nazwisk, a nie pseudonimów i przypadkowych nicków.

Może również pomóc uczestnikom RSVP, jeśli będą uczestniczyć w spotkaniu, abyś wiedział, jaka będzie całkowita liczba uczestników. Istnieje również opcja „Zablokuj spotkania”, która uniemożliwi dołączenie większej liczby osób po zablokowaniu spotkania. Jest to przydatne, ale przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli uczestnicy próbują wejść na czas w trybie online, np. Studenci, którzy pracują. Korzystając z tej funkcji, dokonaj najlepszego osądu.

Zachowaj to w tajemnicy. Chroń to.

Zachęć wszystkich uczestników, aby trzymali wszystko w tajemnicy spotkania. Nie udostępniaj linków do spotkania w grupach na Facebooku lub grupach czatu. Ponownie dodaje to warstwę niedogodności, ponieważ opublikowanie linku w jednym miejscu ułatwia komunikację masową. W takim przypadku możesz utworzyć grupę WhatsApp, w której tylko administrator może publikować i dodawać osoby, które będą regularnie uczestniczyć w spotkaniach. Udostępniaj linki w grupie i ostrzegaj wszystkich przed udostępnianiem ich poza grupą.

Staraj się być centralnym źródłem informacji dla linku do spotkania, aby inni uczestnicy nie pytali o to innych, którzy mogliby je udostępniać w niezabezpieczonym kanale.

Przejdź do ofensywy

Jeśli mimo wszystko twoje spotkania są bombardowane, prawdopodobnie masz na rękach kreta i musisz dowiedzieć się, kto to jest. W zależności od oczekiwanej liczby uczestników podziel ich na mniejsze grupy i zaproś na różne spotkania. Sprawdź, które z tych spotkań są bombardowane, a być może uda Ci się dowiedzieć, kto wyciekł z informacji.