Jak zapobiec wstępnemu ładowaniu Microsoft Edge w systemie Windows 10

W aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r. Edge otrzymał wzrost wydajności, który umożliwia wstępne uruchamianie procesów i wstępne ładowanie kart Start i Nowe karty podczas uruchamiania systemu Windows. Jeśli jednak nie używasz Edge, te optymalizacje marnują zasoby i spowalniają uruchamianie. Dzięki szybkiemu włamaniu do rejestru lub ustawieniu zasad grupy możesz je wyłączyć.

Wszyscy użytkownicy systemu Windows 10: Zapobiegaj wstępnemu uruchamianiu i wstępnemu ładowaniu, edytując rejestr

Jeśli masz wersję Windows Home, będziesz musiał użyć Edytora rejestru, aby wprowadzić te zmiany. Możesz to również zrobić w ten sposób, jeśli masz Windows Pro lub Enterprise, ale czujesz się bardziej komfortowo pracując w Rejestrze. (Jeśli jednak masz wersję Pro lub Enterprise, zalecamy skorzystanie z łatwiejszego Edytora lokalnych zasad grupy, jak opisano w dalszej części artykułu).

Standardowe ostrzeżenie: Edytor rejestru to potężne narzędzie, a jego niewłaściwe użycie może spowodować niestabilność systemu lub nawet uniemożliwić jego działanie. To dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z tym nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I zdecydowanie wykonaj kopię zapasową rejestru (i komputera!) Przed wprowadzeniem zmian.

Aby to zrobić, będziesz musiał dokonać dwóch oddzielnych edycji w rejestrze: jednej, aby zapobiec przed uruchomieniem procesów, a drugą, aby zapobiec wstępnemu ładowaniu strony początkowej i nowej karty. Będziemy je brać pojedynczo.

Zapobiegaj przed uruchomieniem procesów Microsoft Edge

Aby rozpocząć, otwórz Edytor rejestru, naciskając przycisk Start i wpisując „regedit”. Naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Edytor rejestru, a następnie zezwól mu na wprowadzanie zmian na komputerze.

W Edytorze rejestru użyj lewego paska bocznego, aby przejść do następującego klucza (lub skopiuj go i wklej do paska adresu Edytora rejestru):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftMicrosoftEdgeMain

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy główny klucz i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij nową wartość AllowPrelaunch.

Teraz zmodyfikujesz tę wartość. Kliknij dwukrotnie nową wartość AllowPrelaunch, ustaw wartość na 0 w polu „Dane wartości”, a następnie kliknij „OK”.

Możesz przywrócić domyślne zachowanie później, cofając się i zmieniając wartość AllowPrelaunch na 1.

Zapobiegaj wstępnemu ładowaniu kart początkowych i nowych

W Edytorze rejestru użyj lewego paska bocznego, aby przejść do następującego klucza (lub skopiuj go i wklej do paska adresu Edytora rejestru):

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftMicrosoftEdge

Kliknij prawym przyciskiem myszy folder MicrosoftEdge i wybierz Nowy> Klucz. Nazwij nowy klucz TabPreloader.

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz TabPreloader i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij nową wartość AllowTabPreloading.

Teraz zmodyfikujesz tę wartość. Kliknij dwukrotnie nową wartość AllowTabPreloading, ustaw wartość na 0 w polu „Dane wartości”, a następnie kliknij „OK”.

Możesz teraz zamknąć Edytor rejestru. Aby zmiany odniosły skutek, musisz ponownie uruchomić komputer. Aby przywrócić domyślne zachowanie, możesz cofnąć się i ustawić wartość AllowTabPreloading na 1.

Pobierz nasz hack rejestru jednym kliknięciem

Jeśli nie masz ochoty samodzielnie zagłębiać się w Rejestr, stworzyliśmy kilka haseł do rejestru, których możesz użyć. Wystarczy pobrać i rozpakować następujący plik ZIP:

PreventPreloadingAndPre-LaunchingOfMicrosoftEdge

Wewnątrz znajdziesz pliki REG do wyłączania przed uruchomieniem i wstępnym ładowaniem. Po rozpakowaniu kliknij dwukrotnie żądany plik i zaakceptuj monity z pytaniem, czy na pewno chcesz wprowadzić zmiany w rejestrze. Znajdziesz także pliki do ponownego włączenia obu funkcji.

Te hacki działają poprzez dodanie wartości AllowPrelaunch i AllowTabPreloading do klucza MicrosoftEdge, o którym mówiliśmy w poprzedniej sekcji. Stworzyliśmy je, wprowadzając zmiany w naszym własnym rejestrze, a następnie eksportując tylko te zmiany do pliku REG. Uruchamianie hacków modyfikuje wartości w rejestrze. A jeśli lubisz majstrować przy rejestrze, warto poświęcić trochę czasu na nauczenie się tworzenia własnych haseł do rejestru.

Użytkownicy wersji Pro i Enterprise: Zapobiegaj uruchamianiu i ładowaniu wstępnemu przy użyciu zasad grupy

Jeśli używasz systemu Windows Pro lub Enterprise, najłatwiejszym sposobem wyłączenia przed uruchomieniem Edge i wstępnego ładowania stron Start i Nowa karta jest użycie Edytora lokalnych zasad grupy. To dość potężne narzędzie, więc jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, warto poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, co potrafi. Ponadto, jeśli jesteś w sieci firmowej, wyświadcz wszystkim przysługę i najpierw skontaktuj się z administratorem. Jeśli Twój komputer służbowy jest częścią domeny, jest również prawdopodobne, że jest częścią zasad grupy domeny, które i tak zastąpią lokalne zasady grupy.

Uwaga: aby wprowadzić te zmiany w Edytorze lokalnych zasad grupy, musisz mieć uruchomiony system Windows 10 Pro (lub Enterprise) w wersji 1809 lub nowszej do wstępnego uruchamiania procesów Microsoft Edge oraz w wersji 1803 lub nowszej do wstępnego ładowania strony Start i Nowa karta.

W systemie Windows Pro lub Enterprise uruchom Edytor lokalnych zasad grupy, naciskając przycisk Start, wpisując „gpedit.msc” w polu wyszukiwania, a następnie naciskając klawisz Enter.

W lewym panelu okna Edytor lokalnych zasad grupy przejdź do opcji Lokalne zasady komputera> Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Microsoft Edge. Po prawej stronie poszukaj opcji „Zezwalaj na przed uruchomieniem Microsoft Edge podczas uruchamiania systemu Windows, gdy system jest bezczynny i za każdym razem, gdy Microsoft Edge jest zamknięty” oraz „Zezwalaj Microsoft Edge na uruchamianie i ładowanie strony Start i Nowa karta podczas uruchamiania systemu Windows i za każdym razem, gdy Microsoft Edge jest zamknięty ”. Będziesz dwukrotnie klikać każdy z nich po kolei i wprowadzać tę samą zmianę w każdym.

Po otwarciu któregokolwiek z ustawień wybierz opcję „Wyłączone”, a następnie kliknij „OK”.

Po wyłączeniu obu opcji możesz wyjść z Edytora lokalnych zasad grupy. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, musisz ponownie uruchomić komputer. Jeśli chcesz ponownie włączyć którąkolwiek z tych funkcji, użyj edytora, aby ustawić elementy z powrotem na „Nieskonfigurowane”.

x